Jaki telefon komórkowy wybrać dla dziecka?

Dziecko ze smartfonem

W dzisiejszych czasach telefon komórkowy posiada niemalże każdy. Choć niektórzy starają się kupować je swoim dzieciom jak najpóźniej, okazuje się, że takie urządzenie jest niezbędne niemal w każdym wieku. Najczęściej decydujemy się kupić telefon maluchowi, gdy zaczyna chodzić do szkoły – aby móc z nim mieć łatwiejszy kontakt w każdej sytuacji. Jaki telefon warto wybrać dla dziecka?

Telefon czy smartfon?

Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha miała telefon tylko po to, by kontaktować się z Tobą, gdy będzie wracało ze szkoły, czy wysyłało sms-y o kolejnych osiągnięciach w nauce, wystarczy, że kupisz mu zwykły telefon komórkowy. Jednak musisz mieć na uwadze fakt, że już po krótkim czasie zacznie mu być potrzebny smartfon, który przecież nie służy jedynie do zabawy. Jeśli dziecko wraca do domu komunikacją miejską, będzie mogło sprawdzać swoje dojazdy, a w przypadku przygotowywania się do sprawdzianów sprawdzać fakty, których jeszcze nie zna w internecie.

warto przeczytać:  Sukienka bombka sposobem na szerokie ramiona kobiety i nie tylko

Dziewczynka pod kocem

Po pierwsze wytrzymałość

Jeśli się już zdecydowałeś na kupno smartfona dla dziecka, koniecznie weź pod uwagę jego wytrzymałość. Powinien mieć on solidną, najlepiej metalową obudowę, a także ekran pokryty szkłem Gorilla Glass, jak ma to miejsce w przypadku wielu telefonów Nokia, które znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe,_Nokia.bhtml. Często jednak smartfony o podwyższonej odporności są sporo droższe, dlatego też możesz zdecydować się na jakiś tańszy model i samodzielnie go zabezpieczyć za pomocą odpowiedniego etui i szkła hartowanego naklejanego na ekran.

Po drugie pojemność baterii

Kiedy dziecko otrzyma telefon, z pewnością będzie chciało z niego korzystać jak najczęściej. Największą pokusą okażą się zainstalowane gry, które, choć często są rozwijające i sprzyjające rozwojowi, to jednak zużywają sporo baterii w krótkim czasie. W związku z tym wybierz smartfon, którego akumulator będzie miał sporą pojemność, a tym samym posłuży przez wiele godzin bez konieczności doładowywania. Dzięki temu smartfon nie rozładuje się, zanim dziecko wróci do domu ze szkoły.

warto przeczytać:  Który rejestrator jazdy wybrać? Jakie funkcje oferują rejestratory jazdy?

Dziewczynka ze słuchawkami i smartfonem

Po trzecie wydajność

Dzieci często znane są z tego, że działają dość chaotycznie. Nie inaczej będzie zapewne w przypadku korzystania ze smartfonów. Dziesiątki otwartych aplikacji, gier i stron internetowych mogą sprawić, że urządzenie będzie się zacinało i działało o wiele wolniej niż powinno. Dlatego też wybierz dla swojej pociechy telefon z minimum 4-rdzeniowym procesorem i 2 GB pamięci RAM, co zapewni telefonowi dość płynne i wydajne działanie nawet przy sporym obciążeniu.

Po czwarte wielkość

Nie kupuj dziecku smartfona z największym możliwym ekranem. Szybko się bowiem okaże, że maluch nie będzie mógł wygodnie z takiego urządzenia korzystać, a przez taką nieporęczność, może mu częściej wypadać z dłoni, przez co narażone jest na poważne uszkodzenia. Najlepiej wybrać smartfon o 4-5-calowym ekranie, choć niełatwo takie modele znaleźć. Postaraj się, aby wielkość telefonu nie przekraczała jednak 5,5 cali.

warto przeczytać:  Biurko dla pierwszoklasisty — jakie, gdzie ustawić?

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *