Jaki zabawkowy pociąg wybrać dla dziecka w wieku do 3, 5, 8 lat?

Makieta kolejki

Jednym z bardziej ulubionych zabawek wśród dzieci czy to chłopców czy dziewczynek są różnego rodzaju pojazdy. Najczęściej wybierane są samochody, ale od lat silnie utrzymuje się zamiłowanie do pociągów i kolejek, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Jednak pytanie brzmi, jak wybrać pierwszą kolejkę dla dziecka? Jaki mamy dostępny wybór zabawkowych pociągów?

Jedzie pociąg z daleka, czyli skąd wziąć zabawkowe pociągi?

Kolejki to klasyka, która od lat cieszy się ogromną popularnością. Kochają je dzieci, kochają dorośli i wielu z nich do dziś jest zafascynowanych tymi pojazdami, czego w żaden sposób nie ukrywa. Na rynku dostępnych jest wielu producentów tych zabawek, które swoje oferty kierują do dosłownie każdej grupy wiekowej. Materiały, z których są stworzone też bywają różne: z drewna, plastiku, metalu, kolejki bardziej manualne i te elektryczne to tylko niewielki przekrój kategorii pociągów. Spory wybór pociągów, torów i akcesoriów dostępnych jest na stronie sklepu urwis.pl/pojazdy/pociagi, gdzie można wybierać pomiędzy różnymi modelami i kompletować własne kolekcje pociągów.

warto przeczytać:  Trendy w meblach dziecięcych - co modne i spodoba się nie tylko dziecku?

Jakie zabawkowe pociągi dla 3 latka?

Kiedy tak właściwie warto pomyśleć o pierwszej kolejce dla dziecka? Tak naprawdę istnieją modele, które można dać dziecku już od wieku 12 miesięcy, ale o poważniejszych zestawach pociągów można pomyśleć, gdy dziecko skończy 3 lata. Jakie wtedy zabawki warto wziąć pod uwagę? Przede wszystkim drewniane zestawy kolejek będą się bardzo dobrze sprawdzać. Drewno naturalne i bezpieczne dla dziecka, o żywych i barwnych elementach z powodzeniem przyciągnie jego uwagę.

Innym przykładem mogą być kolejki na podstawie znanej i lubianej bajki „Tomek i przyjaciele”. Zestawy kolejek, pociągów, wagoników i torów mogą umilić zabawę każdego dziecka, zarówno chłopca, jak i dziewczynki, którzy będą się doskonale bawić z ze znanymi sobie postaciami.

warto przeczytać:  Jak wyznaczać granice w życiu? Naucz się być asertywnym

Drewniana kolejka

Jakie pociągi dla dziecka w wieku 5 lat?

Gdy dziecko trochę podrośnie, można postarać się o nieco bardziej skomplikowane zestawy, które jeszcze bardziej umilą mu zabawę, a może zafascynują także do dalszego rozwoju swoich zainteresowań. Tutaj zamiast sięgać po fantastyczne bajkowe i kolorowe pociągi można spróbować zabawę z tymi bardziej rzeczywistymi. Można także pomyśleć o pierwszych kolejkach elektrycznych, a także zestawach, które pozwalają na odgrywanie scenek oraz dowolne ustawianie torów, nie tylko po tradycyjnym owalu i z możliwością rozszerzenia swojej kolekcji o nowe elementy. Wybór jest naprawdę duży!

Pociąg klasyczny

Jaka kolejka dla 8 latka?

Sprawa wygląda tu podobnie jak w poprzednim przypadku, czyli do wyboru mamy tradycyjne zestawy, także drewniane, czy plastikowe, jak również z elementami metalowymi i przede wszystkim elektryczne. Możliwe jest pójście o krok dalej i dalsze rozwijanie dotychczasowych kolekcji, albo już idąc torem zainteresowań dziecka i tego jakie konkretnie pociągi on preferuje. Może woli kolejki towarowe, albo bardziej przemawiają do niego osobowe? Można też zabawić się w łowce i polować na nowe makiety i akcesoria, ponieważ wiele firm wypuszcza tak zwane zestawy podstawowe, które stopniowo można powiększać, ulepszać, a także podnosić stopień ich skomplikowania.

warto przeczytać:  Sneakersy, botki czy sztyblety - jakie buty na jesień?

Kolejka z waggonem osobowym

W ten oto sposób można razem naprawdę bardzo dobrze się bawić, bo pociągi to nie tylko zabawka dla dzieci, ale także doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu oraz dzielenie się pasją. Razem można budować tory, tworzyć niezwykłą scenerię oraz prawdziwe kolejowe królestwo. Nic tylko ruszać na tory!

jeden komentarz

  1. bajdura

    9 listopada 2017 o 12:07

    Jak byłam dzieckiem bardzo lubiłam się bawić pociągami, choć u mnie kolejka była raczej bardzo skromna, teraz za to jak widzę te wszystkie wagony, tory i lokomotywy, to naprawdę wygląda to niesamowicie.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *