Jak urządzić ogród z tarasem, jakie meble ogrodowe wybrać?

zestaw mebli aluminiowych do ogrodu

Taras to świetne miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też do spożywania posiłków, organizacji spotkań w gronie bliskich osób, czy nawet pracy, jeśli ktoś pracuje zdalnie. Aby jednak takie wykorzystanie tej przestrzeni było możliwe, trzeba ją odpowiednio wyposażyć. Najlepiej nadają się do tego meble ogrodowe, ale nie tylko. Jak funkcjonalnie i stylowo urządzić taras w ogrodzie i jego otoczenie?

Jakie meble ogrodowe na taras wybrać?

Taras i ogród to miejsca, w których panują wymagające warunki dla mebli. Częste i duże zmiany temperatury, różnego rodzaju opady, duża wilgotność powietrza, wiatr, to wszystko powoduje, że użytkowane na zewnątrz przedmioty muszą być znacznie bardziej wytrzymałe od sprzętów domowych. Producenci mebli ogrodowych biorą te kwestie pod uwagę, nie mniej dostępne rodzaje mebli różnią się między sobą wytrzymałością. Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na meble aluminiowe w ogrodosfera.pl, które mają nowoczesny wygląd, są wygodne i łatwo je przenieść z miejsca na miejsce. Ponadto aluminium jest bardzo trwałym i odpornym materiałem, dzięki czemu  takie zestawy mogą służyć nam przez wiele lat. Choć ten materiał kojarzy się głównie z krzesłami i stołami, to dostępne są również aluminiowe narożniki, wygodne fotele, kanapy i stoliki kawowe. Poza tym popularne są meble z technorattanu, drewna, plastiku, czy metalu.

meble aluminiowe dla czterech osób

Na co zwracać uwagę wybierając meble na taras?

Warto zacząć od określenia funkcji tarasu. Zastanów się, czy ma służyć relaksowi, spotkaniom towarzyskim, posiłkom na świeżym powietrzu czy może uprawie roślin. W większości wypadków wybór pada na wygodny komplet wypoczynkowy, przy którym można wypić kawę, czy nawet uciąć sobie drzemkę, lub stół jadalny z krzesłami. Ta druga opcja jest idealna w przypadku organizacji posiłków na świeżym powietrzu. Kolejną istotną kwestią jest uwzględnienie wymiarów tarasu, aby dopasować meble i rośliny, nie zagracając przestrzeni. Pod uwagę należy wziąć też to, czy meble te będą często zmieniały swoje położenie, a także czy taras posiada zadaszenie. W przypadku miejsc odsłoniętych, które wystawione są na ostre słońce oraz opady, niektóre materiały mogą szybciej niszczeć.

zestaw aluminiowych mebli z narożnikiem

Polecane elementy wystroju i małej architektury do ogrodu i na taras

Oczywiście meble ogrodowe to nie wszystko. Aby ogród i taras były funkcjonalne oraz ładnie urządzone, konieczne jest wykorzystanie innych elementów wystroju, a także małej architektury. Warto rozważyć zakup lampionów, które pięknie prezentują się zarówno w dzień, jak i po zmroku, gdy wydobywa się z nich delikatne światło świec. Niezbędne jest również inne oświetlenie, takie jak różnego rodzaju lampy ogrodowe oraz lampki, które można zawiesić w różnych miejscach, aby tworzyły przytulny i bajkowy klimat. Świetnie sprawdzają się różnego typu donice, pergole. Duża ilość roślin na tarasie i w ogrodzie to coś naturalnego, a jednocześnie koniecznego, aby móc naprawdę odpocząć. Świetnym pomysłem jest też zakup wiszącego fotela lub hamaka, w których można np. wygodnie usiąść i poczytać książkę.

zestaw mebli ogrodowych z technorattanu

Jak widać, możliwości jest wiele, a biorąc pod uwagę coraz dłuższe i cieplejsze dni, warto zajrzeć do sklepów ogrodniczych, w których znajduje się wszystko, czego potrzeba do urządzenia zarówno ogrodu, jak i tarasu.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *