Przedstawiamy Regulamin serwisu dziennikarskiego BlogStyle.pl

Ograniczenie odpowiedzialności właściciela serwisu
Blogstyle.pl jest serwisem o informacyjno-rozrywkowym profilu. Artykuły na nim zamieszczane przedstawiają poglądy ich autorów, a nie właściciela serwisu, dlatego ten nie ponosi za nie odpowiedzialności. Nie odpowiada również za zawartość komentarzy pozostawionych przez użytkowników pod artykułami.

Teksty publikowane w serwisie blogstyle.pl mają charakter ogólny i nie można traktować ich jako porady lub instrukcji postępowania w różnych przypadkach. Właściciel serwisu blogstyle.pl nie jest odpowiedzialny za treść tekstów w żadnym zakresie, nawet jeśli spowodowały wyrządzenie szkody wynikającej z zastosowania lub braku zastosowania się do nich.

POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Zgodnie z art.116 Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych właściciel serwisu zabrania kopiowania i przedruku treści zamieszczanych w portalu. Każde złamanie tego punktu regulaminu będzie zgłaszana na policję.
2.  Użytkownik może zarejestrować konto w serwisie w sposób całkowicie darmowy.
3. Autorzy tekstów muszą dokonać rejestracji, aby móc opublikować artykuł. Jednocześnie, rejestracja w serwisie oznacza zgodę na warunki przedstawione w niniejszym regulaminie.
4. Autor tekstu zapewnia, że posiada do niego prawa autorskie.
5. Autor artykułu jest odpowiedzialny za opublikowane w serwisie treści, a w szczególności za szkody, które wynikły z wykorzystania treści zawartych w jego artykule.
6. Artykuły, które zostały opublikowane w serwisie blogstyle.pl nie mogą być zamieszczone na innych stronach www (niezależnie od tego czy zostało to zrobione przed czy po wyemitowaniu tekstu). Administrator regularnie sprawdza przestrzeganie tego punktu regulaminu.
7. Administrator może odrzucić artykuł bez podania przyczyny.
8. Artykuły, które naruszają regulamin lub które nie spełniają określonych wymogów nie zostaną opublikowane.

DODAWANIE ARTYKUŁÓW W SERWISIE
1. Artykuły emitowane na blogstyle.pl muszą mieć charakter informacyjno-rozrywkowy. Ich celem ma być zainteresowanie czytelnika daną tematyką.
2. Artykuły reklamujące konkretną firmę, usługę, produkt lub stronę www nie będą zamieszczane.
3. Artykuły nie mogą naruszać polskiego prawa oraz zawierać treści dla dorosłych.
4. Tekst nie może posiadać rażących błędów stylistycznych i gramatycznych. Gdy takowe będą się pojawiały, nie zostanie opublikowany.
5. Minimalna długość każdego tekstu (liczona bez spacji) wynosi 2 500 znaków.
6. Należy zadbać o odpowiednie formatowanie tekstu (akapity, śródtytuły ujęte w znaczniki, np. h3).
7. Zasadnicza część artykułu musi być oddzielona od wstępu znaczkiem „more”.
8. W artykule może znajdować się 1 link, który będzie związany z omawianym w tekście tematem i który nie będzie odnosić do stron dla dorosłych albo do stron niezgodnych z polskim prawem. Link można umieścić po ok. 300 znakach i znaczniku „more”.
9. Artykuł powinien znaleźć się w min. 1 kategorii. Maksymalna ilość wybranych kategorii to 3.
10. Do każdego tekstu należy przyporządkować 4-10 tagów.
11. W polu „ikona wpisu” należy umieścić grafikę, która będzie adekwatna do treści artykułu. Obrazek musi być też zgodny z postanowieniami ww. ustawy o prawach autorskich.