Dla kogo zajęcia animal flow? Jakie korzyści daje trening animal flow?

kobieta robiąca szpagat

Zajęcia animal flow stają się coraz popularniejsze. Bardzo chętnie ćwiczymy w domu, jak i na salach fitness. Treningi tego rodzaju mają zbawienny wpływ na całe ciało, a przy tym pozwalają się zrelaksować. Dla kogo zajęcia animal flow? Jakie korzyści daje trening animal flow? Sprawdź koniecznie!

Trening animal flow – co to jest?

Trening animal flow to funkcjonalne zajęcia, podczas których pracuje całe ciało. W ćwiczeniach wykorzystuje się elementy zaczerpnięte z: sportów siłowych, jogi oraz akrobatyki. Nie to jednak jest najważniejsze w animal flow. Kluczowy jest swego rodzaju „powrót do korzeni” i naśladowanie ruchów zwierząt oraz naszych przodków żyjących przed setkami lat. Podczas zajęć niewykorzystywane są sprzęty sportowe – bazuje się na ciężarze własnego ciała i poprawianiu jego gibkości oraz wytrzymałości. Każde z ćwiczeń ma swój zwierzęcy odpowiednik. Kluczową aktywnością podczas zajęć jest tworzenie póz oraz płynne przechodzenie między nimi.

warto przeczytać:  Chromoterapia, czyli kolor ma znaczenie

Dla kogo zajęcia animal flow?

Treningi animal flow to zajęcia dla każdego. Dzięki wielu możliwościom łączenia ze sobą ćwiczeń i figur oraz zmiennemu tempu będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla młodszych, jak i starszych ćwiczących oraz dla amatorów i zawodowych sportowców. Decydując się na udział w zorganizowanych zajęciach, warto sprawdzić, czy dany klub fitness proponuje zajęcia dla początkujących i zaawansowanych uczestników. W pierwszej grupie zajęcia zazwyczaj skupiają się na dokładnym poznaniu póz i ćwiczeń oraz przejść, a także poprawności technicznej ich wykonania. Tworzone są także proste choreografie, czyli tzw. flow. Zajęcia w zaawansowanych grupach są bardziej dynamiczne, gdyż zakłada się, że uczestnicy posiadają podstawową wiedzę na temat tego jak prawidłowo wykonać trening animal flow.

warto przeczytać:  Jak prawidłowo wykonać trening animal flow?

Jakie korzyści daje trening animal flow?

Trening animal flow to świetnie rozwiązanie dla ciała i ducha. Skupmy się początkowo na jego wpływie na ciało. Dzięki zajęciom animal flow możliwy jest wzrost elastyczności ciała i  jego gibkości. Ponadto poprawia koordynację ruchową oraz świadomość całego ciała. Trening animal flow ma zbawienny wpływ na stawy. Poprzez ich aktywizację zmniejsza ryzyko zwyrodnień oraz zapobiega występowaniu bólów. Dodatkowo wpływa na ich mobilność. Dzięki zajęciom animal flow możliwe jest poszerzenie zakresu ruchów. Warto zaznaczyć, ze trening oparty na wykorzystywaniu ciężaru własnego ciała może znacząco wpływać na wzrost siły. Te zajęcia to także świetna opcja dla osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów lub wymodelować swoje ciało. Ponadto poleca się go osobom starszym ze względu na pozytywny wpływ na kręgosłup. Zajęcia animal flow wzmacniają i stabilizując go.

warto przeczytać:  Co to jest Animal flow?

Jak wspomnieliśmy wcześniej trening animal flow wpływa pozytywnie nie tylko na ciało, ale i nasze samopoczucie. To bardzo radosne, swobodne zajęcia, na których można zrelaksować się po ciężkim dniu i oderwać od trudnych myśli. Harmonia płynąca z treningu pozwoli Ci wyciszyć się i skupić na tym co tu i teraz. Dodatkowo pozwala na rozwinięcie kreatywności. Na koniec warto zaznaczyć, że każda aktywność fizyczna na wpływ na produkcję endorfin, czyli hormonu szczęścia. Ćwicz na zdrowie!

2 Comments

  1. Regina

    16 grudnia 2021 o 10:01

    To musi być jakaś absolutna nowość, bo jeszcze parę miesięcy temu chodziłam regularnie na fitness i w ofercie nie widziałam takich zajęć. Osobiście bardziej przekonuje mnie joga.

  2. Bibi

    12 kwietnia 2023 o 12:05

    Bardzo lubię animal flow, to świetne zajęcia by nauczyć się takich instynktownych, naturalnych dla ciała ruchów. Polecam każdemu.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *