Animal flow – co to jest? Na czym polega animal flow?

kobieta ćwicząca jogę

Branża fitness rozwija się bardzo dynamicznie. Opracowywane są coraz nowsze, skuteczniejsze i przyjemniejsze treningi. Jednym ostatnich hitów jest trening animal flow. Co to jest? Jakie ćwiczenia wykonywać? Jakie korzyści daje? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej!

Na czym polega animal flow?

Trening animal flow stanowi połączenie treningu siłowego, jogi, capoeiry oraz akrobatyki. Składają się na niego ćwiczenia funkcjonalne, czyli angażujące wszystkie partie ciała. Podczas treningu naśladowane są ruchy zwierząt oraz człowieka w okresie jego ewolucji. Ich połączenie stanowi swoisty układ taneczny. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom, zmianom tempa i przejściom między nimi animal flow to trening bardzo ciekawy i zróżnicowany. Podczas zajęć nie wykorzystuje się obciążania, bazuje się jedynie na masie swojego ciała. Animal flow to autorski pomysł Mike’a Fitcha – amerykańskiego trenera fitness z prawie 20-letnim doświadczeniem, który od lat poszukuje nowatorskich form ruchu. Opracował on 26 pozycji i 20 propozycji łączenia ich ze sobą w treningu. Animal flow jest bardzo popularny na amerykańskich i australijskich siłowniach, u nas dopiero raczkuje, ale sukcesywnie pojawia się w ofertach wielu klubów fitness. Jeżeli chcesz profesjonalnie zagłębić tajniki animal flow, szkolenie lub warsztat mogą być dla Ciebie bardzo przydatne.

warto przeczytać:  Co to jest Animal flow?

Animal flow – ćwiczenia

Warto zaznaczyć, że trening animal flow nie musi być wykonywany na siłowni. Ćwiczenia z powodzeniem wykonasz także we własnym domu. Sprawdź jak wygląda trening animal flow, dzięki któremu będziesz nie tylko świetnie się bawić, ale i spalisz mnóstwo kalorii.

Trening animal flow obejmuje 6 elementów:

  • ćwiczenia nadgarstków,
  • aktywację poszczególnych partii mięśni,
  • stretching,
  • ruchy charakterystyczne dla zwierząt,
  • przejścia między poszczególnymi ruchami,
  • płynność ruchów.

Ćwiczeniami wykonywanymi podczas animal flow są m.in.: wyskoki, wykroki, przysiady, czy skłony. Bardzo często wymagane są przejścia do pozycji, w której wszystkie 4 kończyny oparte są na ziemi, bądź do leżenia. Ruchy mogą przypominać zachowania dzikich kotów, które przeciągają się lub polują na ofiarę oraz szympansów – podciąganie czy skoki. W sieci możesz znaleźć wiele profesjonalnych filmików, dzięki którym poznasz zasady poruszania się podczas treningu animal flow i będziesz mogła ćwiczyć sama, z przyjaciółką lub parterem.

warto przeczytać:  Co daje trening animal flow? Zalety animal flow

Jakie korzyści płyną z animal flow?

Dzięki ćwiczeniom animal flow możliwe jest poprawienie kondycji i wyglądu całego ciała. Pozwala on na zwiększenie siły i wydolności organizmu. Dodatkowo ma on wpływ na poprawienie mobilności stawów, dzięki czemu pozwoli uniknąć kontuzji, chronicznych bólów i zwyrodnień. Animal flow poprawia stabilność ciała, jego koordynację oraz świadomość. Podczas godzinnego treningu można spalić nawet 600 kcal, dlatego są to zajęcia polecane osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Ponadto warto podkreślić, że ćwiczenia te są bardzo zabawne, a trening znakomicie podnosi poziom endorfin!

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *