Co daje trening animal flow? Zalety animal flow

ćwicząca kobieta

Trening animal flow to nowość, która pojawiła się naszych klubach fitness. Można wykonywać go zarówno na siłowni, jak i w domu. Koniecznie spróbuj tej nowej formy aktywności – gwarantujemy, że warto! Co daje trening animal flow i kto może go ćwiczyć? Dowiesz się tego poniżej.

Na czym polega trening animal flow?

Twórcą treningu animal flow jest Mike Fitch – amerykański trener fitness poszukujący innowacyjnych metod treningowych. Jego głównym zainteresowaniem sportowym jest poprawa gibkości ciała. Opracował on trening, który opiera się na ruchach niezaczerpniętych ze świata zwierząt oraz od prehistorycznego człowieka. Trening animal flow składa się bardzo różnorodnych ćwiczeń. Można znaleźć w nim elementy kalisteniki, czyli ćwiczeń oporowych z wykorzystaniem własnego ciężaru, sztuk walki – capoeiry, jogi oraz gimnastyki. Są bardzo różnorodne i interesujące, poprzez zmianę tempa ćwiczenia oraz różnorodnym połączeniom poszczególnych figur. Zajęcia nie są nudne i znajdą wielu zwolenników. Animal flow składa się z 6 głównych komponentów:

  • mobilizacji nadgarstków,
  • aktywacji m.in. w pozycji kraba i bestii,
  • rozciągania,
  • ruchów charakterystyczne dla zwierząt,
  • dynamiki ruchu,
  • flow, czyli płynności ruchów.
warto przeczytać:  Animal flow – co to jest? Na czym polega animal flow?

Fitch opracował 26 pozycji i 20 uniwersalnych propozycji łączenia ich ze sobą. Sprawia to, że treningi nie staną się rutynowe, ponieważ każde kolejne zajęcia mogą wyglądać inaczej. Ponadto dzięki temu w treningu animal flow mogą brać udział osoby w różnym wieku, jak i stopniu zaawansowania.

Zalety animal flow

Animal flow jest treningiem funkcjonalnym. Oznacza to, że mobilizuje całe ciało do pracy. W związku z tym posiada wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Godzina intensywnego treningu animal flow pozwala spalić aż 600 kcal. Skutecznie poprawia kondycję. Dodatkowo pozwala na wymodelowanie sylwetki. Korzyściami płynącymi z ćwiczeń są: zwiększona koordynacja nerwowo-mięśniowa, gibkość oraz świadomość własnego ciała. Bardzo dobrze sprawdzą się wśród osób mających problemy z kręgosłupem – trening animal flow wzmacnia kręgosłup i wpływa pozytywnie na jego stabilizację. Ćwiczenia i związane z nimi przejścia mają zbawienny wpływ na stawy – zwiększają ich mobilność, dzięki temu niwelują chroniczne bóle i zmniejszają ryzyko zwyrodnień w przyszłości. Trening animal flow wpływa nie tylko na ciało. Pozwala rozluźnić się, zrelaksować oraz odpocząć psychicznie.

warto przeczytać:  Dla kogo zajęcia animal flow? Jakie korzyści daje trening animal flow?

Kto może ćwiczyć animal flow?

Jak wspomnieliśmy wcześniej treningi animal flow skierowane są dla każdej grupy wiekowej. Przez swoje zalety jest szczególnie polecany osobom starszym. Dzięki niemu dłużnej będą cieszyć się zdrowym i gibkim ciałem. Różnorodność ćwiczeń podczas treningu animal flow sprawia, że osoby z różną kondycją poradzą sobie na zajęciach. Zazwyczaj pierwsze treningi skupiają się nauce poszczególnych ruchów, pozycji i przejść. Animal flow to zajęcia, które w zależności od doboru muzyki i ćwiczeń mogą być wyciszające lub pobudzające. Jeżeli nie jesteś pewna, czy możesz brać udział w zajęciach animal flow skonsultuj się ze swoim lekarzem.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *