Co zobaczyć w Warszawie? Top 10 miejsc, które warto zwiedzić w Warszawie

Warszawa nocą

Warszawa – stolica Polski i jednocześnie największe miasto w kraju, które ma za sobą bardzo burzliwą historię i choć wiele osób może stwierdzić, że brak jej klimatu i elegancji, to niewątpliwie nie jest to miasto nieciekawe. Wręcz przeciwnie! W Warszawie można spotkać całą gamę interesujących i różnorodnych miejsc, które warto zobaczyć. Oto lista 10 najciekawszych miejsc w Warszawie.

1. Pałac Kultury i Nauki

Jest to budynek chyba najbardziej charakterystyczny w całej Warszawie i wie o nim każdy, nawet ci, kto w Warszawie nigdy nie byli. Budynek ten został zbudowany tuż po wojnie i miał być ukoronowaniem idei socrealizmu, z kolei na 30 piętrze budynku znajduje się punkt widokowy, z którego można obejrzeć panoramę miasta. Wewnątrz Pałacu warto odwiedzić znajdujące się tam Muzeum Techniki, gdzie obejrzeć można stare sprzęty, motocykle oraz wiele innych.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

2. Stare Miasto i Barbakan

Jest to część Warszawy, która w przypadku przewodników turystycznych najczęściej wymieniana jest na pierwszym miejscu i jednocześnie jest to także najstarsza część Warszawy, gdzie znajduje się Zamek Królewski, zabytkowe kościoły oraz liczne kolorowe kamienice, będące ciekawym zabytkiem architektonicznym. Wszystko to jest także otoczone średniowiecznym murem obronnym. W tej okolicy znajdują się liczne małe uliczki, z barami, kawiarniami oraz całym mnóstwem ciekawych miejsc, gdzie można miło spędzić czas.

Widok na Stare Miasto

3. Łazienki Królewskie

Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie. Powstały one z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego i jest niezwykłym zespołem pałacowo-parkowym, gdzie klasyka architektury współgra z przyrodą. Po parku można pospacerować, a jedną z największych atrakcji jest Pałac na Wyspie. W sezonie organizowane są tam koncerty chopinowskie, które można bezpłatnie posłuchać. Nieopodal znajduje się także Zamek Ujazdowski, w którym jest Centrum Sztuki Współczesnej.

Łazienki Królewskie w Warszawie

4. Centrum Nauki Kopernik

Jest to najnowocześniejsze centrum naukowe w Polsce i jednocześnie interaktywne muzeum, którego zadaniem jest popularyzowanie nauki w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Znajduje się tam kilka sal tematycznych z licznymi wystawami zarówno stałymi, jaki czasowymi. Zwiedzający mają możliwość samodzielnego przeprowadzania eksperymentów, a także sprawdzić, jak działa ludzkie ciało oraz dowiedzieć jak zbudowany jest wszechświat.

Centrum Nauki Kopernik

5. Muzeum Powstania Warszawskiego

Historia Warszawy była bardzo burzliwa, a jednym z najważniejszych i jednocześnie najbardziej bolesnych zdarzeń było powstanie warszawskie. Znajduje się ono w dawnej elektrowni na Woli i jest hołdem warszawiaków dla poległych powstańców. Można tam wysłuchać relacji powstańców, a także zobaczyć replikę samolotu, dowiedzieć się jak wyglądało życie w tamtych czasach i jak przebiegało powstanie. Znajduje się tam wiele ekspozycji archiwalnych, a są to liczne fotografie, filmy i nagrania. Można nawet przejść się kawałkiem kanału, którym przemieszczali się powstańcy pod miastem.

Muzeum Powstania Warszawskiego

6. Nowy Świat

Jest to miejsce na szybką wycieczkę, jeżeli brakuje nam czasu na większe zwiedzanie. Przede wszystkim wielu nazywa Nowy Świat polskimi Polami Elizejskimi, a na samej ulicy znajdują najlepsze lokale w mieście, gdzie można przyjemnie spędzić czas przy kawie i muzyce. Chcąc poznać warszawskie życie w pełnym rozkwicie, niewątpliwie trzeba odwiedzić to miejsce.

Ulica Nowy Świat Warszawa

7. Ogrody na Dachu Biblioteki Uniwersyteckiej

Ogrody te znajdują się właśnie na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej znajdującego się na Powiślu. Jest to rozległy ogród botaniczny, który służy zarówno celom dydaktycznym, jak również jest bardzo popularnym miejscem spotkań wielu młodych ludzi, gdzie można się zrelaksować, odpocząć, a także spędzić miło czas.

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

8. Pałac w Wilanowie

Jest to wyjątkowy barokowy pałac króla Jana III Sobieskiego, wokół którego roztacza się piękny park i ogród, po którym można spacerować i rozkoszować się przyrodą. Zespół pałacowy w Wilanowie został również uznany za pomnik historii i jest miejscem wydarzeń kulturalnych, jak koncerty i spotkania różnego rodzaju. W pałacu znajduje się także muzeum, gdzie można obejrzeć zbiory sztuki.

Pałac Jana III Sobieskiego w Wilanowie

9. Stadion Narodowy

Stadion ten został wzniesiony w miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia i jest jednocześnie największym wielofunkcyjnym obiektem sportowym w Polsce. Został on zbudowany z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, którego gospodarzem była Polska i Ukraina w 2012 roku. Organizowane są tam różnego rodzaju widowiska sportowe, ale także wiele innych imprez kulturalnych.

Stadion Narodowy w Warszawie

10. Multimedialny Park Fontann

Ten park umiejscowiony jest na Podzamczu, a w trakcie wieczornych pokazów można podziwiać widowiska połączonych ze sobą wody, światła i dźwięków. Sezon działalności parku przypada przede wszystkim wiosną i latem i oświetlają je niesamowite iluminacje. Wieczorne pokazy odbywają się przede wszystkim wówczas, gdy warunki pogodowe na to pozwalają, a dodatkowo efekt wzmacniają lasery oraz ekrany wodne.

Multimedialny Park Fontann w Warszawie

Atrakcji turystycznych i miejsc wartych obejrzenia w Warszawie nie brakuje, a to tylko lista dziesięciu wartych uwagi, a jest ich zdecydowanie więcej.

3 Comments

 1. Anna

  10 sierpnia 2017 o 10:20

  O! Niedługo jadę na weekend do Warszawy, artykuł jak znalazł dla mnie 🙂 Mam w planach odwiedzenie kilku miejsc i choć mam tam znajomą, która jest przewodnikiem turystycznym, to dobrze też samemu wiedzieć, co warto odwiedzić.

 2. Nina

  31 sierpnia 2017 o 13:08

  Widzę, że rzeczywiście jest sporo miejsc, które można zobaczyć, jak dla mnie bomba, chętnie je kiedyś odwiedzę.

 3. GAGY

  4 maja 2023 o 18:57

  WOW, zaraz weekend na pewno w któreś miejsce się wybiorę. Dzięki za propozycje 🙂 Pozdrawiam,GAGY.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *