Jakie thrillery warto obejrzeć? Lista filmów trzymających w napięciu

Ekran w sali kinowej

Thrillery to najchętniej oglądany gatunek filmów. Dobrze nakręcone trzymają w napięciu do ostatniej sekundy seansu. W ostatnich latach powstało wiele produkcji, w których tajemnica i suspens są na najwyższym poziomie. Jakie thrillery warto obejrzeć w letnie wieczory?

„Labirynt”

To trzymający w napięciu film z 2013 roku. Reżyser, Denis Villeneuve zadbał o to by widz, do ostatniej minuty nie domyślał się nawet, jakie będzie zakończenie tego filmu. Fabuła koncentruje się wokół losów amerykańskiej rodziny Doverów, którzy wiodą spokojne życie w Bostonie, dopóki jego córka nie zostaje porwana. Oczywiście potencjalny sprawca szybko zostaje namierzony, jednak z powodu braku wystarczających dowodów, zostaje na wolności. Ojciec dziewczynki nie daje jednak za wygraną i próbuje odnaleźć córkę. Na duży sukces tego filmu składa się nie tylko dobrze skonstruowana fabuła, ale też obsada. W głównych rolach zobaczymy takich aktorów jak Jake Gyllenhaal, Hugh Jackman, Viola Davis czy Maria Bello.

warto przeczytać:  Dlaczego warto uczyć się języków?

„Zaginiona dziewczyna”

Ten amerykański film w reżyserii Davida Finchera określany jest jako dreszczowiec. Powstał w 2014 roku na podstawie powieści Gillian Flynn o tym samym tytule. Autorka napisała także scenariusz do filmu, co miało z pewnością wpływ na sukces tego dzieła. Fabuła koncentruje się wokół życia młodej pary – Nicka i Amy, która obchodzi piątą rocznicę ślubu. Nagle kobieta znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Głównym podejrzanym staje się jej mąż, który musi udowodnić swoją niewinność. Nie bez znaczenia jest obsada tego filmu. W głównych rolach zobaczymy takie gwiazdy jak Ben Affleck, Neil Patrick Harris, Rosamund Pike czy Tyler Perry.

„Nie mów nikomu”

„Nie mów nikomu” to francuski thriller, który powstał na podstawie powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. Fabuła tego filmu skupia się na postaci Alexa Becka, lekarza, który kilka lat temu stracił żonę. Nagle dostaje on wiadomość, że jego żona jednak żyje. Co się z nią działo przez te wszystkie lata? Czy Alex odnajdzie swoją żonę? Dowiemy się tego oglądając „Nie mów nikomu”. W rolach głównych zobaczymy znanych aktorów, takich jak Francois Cluzet, Marie-Josee Croze, Andre Dussollier czy Kristin Scott Thomas.

warto przeczytać:  Co obejrzeć w walentynki? Top 5 filmów o miłości

„Dziewczyna z pociągu”

To amerykański thriller, który powstał w 2016 roku na podstawie powieści Pauli Hawkins o tym samym tytule. Zarówno książka, jak i film, trzymają w napięciu do ostatnich sekund. Fabuła thrillera skoncentrowana jest wokół Rachel Watson. Ma ona problemy z alkoholem, jest bezrobotna, nie może poradzić sobie z rozwodem i oszukuje przyjaciółkę, że codziennie jeździ do pracy. Podczas tych podróży pociągiem Rachel obserwuje domy innych ludzi. Jednego dnia zauważa ona pewien szczegół, który może być pomocny w rozwiązaniu kryminalnej zagadki. Warto wspomnieć też o obsadzie tego filmu, wśród której można zobaczyć takie gwiazdy jak Emily Blunt, Justin Theroux, Laura Prepon, Luke Evans czy Lisa Kudrow.

jeden komentarz

  1. kinoman

    20 czerwca 2017 o 08:59

    „Nie mów nikomu” i „Dziewczyna z pociągu” to przede wszystkim świetne powieści. Oczywiście książki były lepsze, ale filmy też dają radę.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *