Gdzie oglądać filmy w internecie? Lista sprawdzonych miejsc

dziewczyna korzysta z tabletu

Wypady do kina są drogie, a w telewizji nic nie leci? Spokojnie, dzisiaj nie trzeba się szczególnie natrudzić, żeby obejrzeć coś ciekawego. Wystarczy po prostu mieć internet – to przydatne narzędzie w mig nam pomoże. Ale gdzie w sieci szukać filmów?

Netflix

Największy i najbardziej popularny obecnie serwis VOD (wideo na życzenie), znany jest przede wszystkim z własnych produkcji filmowych i serialowych, ale dysponuje też ogromnymi pokładami innych licencjonowanych filmów.

Żeby korzystać z serwisu trzeba wykupić abonament. Za najtańszy pakiet, czyli taki z jednym urządzeniem i bez jakości HD, zapłacimy trzydzieści cztery złote. Najdroższy kosztuje pięćdziesiąt dwa złote, ale tu już dostajemy konkretne rzeczy – jakość ultra HD i możliwość oglądania na czterech urządzeniach. Może więc, biorąc pod uwagę płynące z tego korzyści, ten wydatek nie okaże się wcale jakiś nie do pomyślenia

warto przeczytać:  Co obejrzeć w walentynki? Top 5 filmów o miłości

Amazon Prime Video

Tutaj ceny są niższe niż u Netfliksa, niestety również oferta nie jest tak bogata. Warto jednak czasem zajrzeć, bo znajdziemy tu materiały, których na Netfliksie nie uświadczymy, przede wszystkim wartościowe produkcje własne Amazon Prime Video.

YouTube

Oczywiście filmy możemy oglądać też na najzwyczajniejszym w świecie YouTubie, a to dzięki kanałom takim jak na przykład Sala Kinowa Premium i wielu innym, umożliwiającym kupienie lub wypożyczenie filmu za kilka złotych. Problem w tym tylko taki, że nie możemy go ściągnąć na dysk. Musimy go oglądać w oknie przeglądarki.

nc+GO

Dla swoich abonentów telewizja nc+ oferuje własną usługę VOD, pozwalającą oglądać online kanały telewizyjne i uzyskać dostęp do materiałów, które nc+ dystrybuuje.

warto przeczytać:  Jakie thrillery warto obejrzeć? Lista filmów trzymających w napięciu

Ipla

Ipla to polski serwis VOD, za którego rozwój odpowiada Cyfrowy Polsat. Dostęp do podstawowej wersji serwisu jest darmowy, nie trzeba płacić żadnego dodatkowego abonamentu. Jeśli jednak komuś nie wystarcza wersja podstawowa, do większej ilości materiałów uzyska dostęp dzięki dopłatom.

Player.pl

A to z kolei serwis TVN-u. I podobnie – część materiałów jest za darmo, ale inne (w tym filmy na życzenie) wymagają uiszczenia stosownej opłaty. Można tu znaleźć sporo zarówno nowych, jak i starszych produkcji, a także całkiem świeże seriale.

Cda.pl

Jednym z najbardziej popularnych serwisów z filmami jest też Cda.pl. Każdego miesiąca zagląda tam kilka milionów osób. Koszt miesięcznego abonamentu to niecałe dwadzieścia złotych, ale wiele filmów dostępnych jest też bezpłatnie.

warto przeczytać:  Popularne serwisy VOD od oglądania filmów, seriali... które najpopularniejsze?

Problem może jednak stanowić niepewne źródło filmów. Cda opiera się na materiałach, które zamieszczają sami użytkownicy. Niektórzy z nich są reprezentantami filmowych producentów i wówczas oglądanie jest oczywiście legalne, jednak nie każdy użytkownik ma prawa do materiałów jakie zamieszcza. Niektórzy łamią regulamin serwisu.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *