Lista 5 najlepszych seriali na wakacje

Seriale na wakacje

Wakacje to doskonały czas do nadrobienia zaległości serialowych z całego roku. Jeżeli mamy nadmiar wolnego i chcielibyśmy spędzić go w przyjemny sposób, a nie czekają nas żadne wyjazdy czy inne atrakcje, nie pozostaje nic innego, jak zasiąść przed ekranem i zacząć oglądać. Które seriale doskonale sprawą się w trakcie wakacji?

Stranger Things

Jest to serial, który na małe ekrany wszedł w 2016 roku i obecnie liczy sobie jeden sezon, z czego drugi ma wyjść w tym roku. Jest to opowieść z pogranicza dramatu, horroru oraz science fiction i jest niekwestionowanym hitem Netflixa. Główna fabuła odgrywa się w latach 80. kiedy to w niewielkim miasteczku nagle znika mały chłopiec. Jedynie niewielka grupa dzieci zaginionego zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to zwykłe zniknięcie i robią oni wszystko, by odnaleźć przyjaciela. Dochodzi do wielu niesamowitych, często przerażających zdarzeń, gdzie przeplatają się zarówno zwykłe codzienne problemy, jak i niezwykłe tajemnice i straszne potwory.

House of Cards

Kolejny niesamowity serial, który podbił serca widzów i który z każdym sezonem przyciąga przed ekrany coraz więcej osób. Jest to serial polityczny zrobiony z niezwykłym rozmachem i przedstawia historię Franka Underwooda, którego jedynym życiowym celem jest zdobycie władzy i jej utrzymanie, a dąży do tego sięgając po wszelkie środki krocząc nawet po trupach. Jest to człowiek wątpliwej natury moralnej, ale oglądając serial widz podświadomie mu kibicuje. Po prostu nie da się inaczej!

Opowieści podręcznej

Jest to stosunkowo nowy tytuł, do tego tematyka nie należy do najlżejszych, ale z pewnością nie da się przejść obok niego obojętnie. Całkiem niedawno temu zakończył się pierwszy sezon tego serialu, który okazał się być prawdziwym hitem. Jak przedstawia się fabuła? Jest to antyutopia, pokazująca przyszłość naszego świata, który został podzielony na kasty, a tytułowe podręczne to kobiety, które mają tylko jedno zadanie – dążyć do przedłużenia populacji ludzkiej. Serial o mocnym i często podkreślanym wątku feministycznym.

Seriale z kuźni Marvela

Nie da się tu wymienić jednego tytułu, ponieważ to cała seria będąca jednocześnie osobnymi opowieściami, jak i przeplatająca się ze sobą w różnych konfiguracjach. Mamy tu do czynienia z takimi tytułami jak Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist, Luke Cage – wszystkie te serie połączone są również w całkiem nowy projekt o nazwie The Defenders, w którym udział biorą wszystkie postacie wymienione wyżej, a posiadające swoje własne osobne seriale. Żaden miłośnik kina bohaterskiego nie powinien przejść obok tego obojętnie.

Downton Abbey

Jest to brytyjski serial obyczajowy opowiadający o życiu szlachty na początku XX wieku. Tutaj losy szlachetnie urodzonych ludzi splatają się z życiem służby, ukazano również burzliwe przemiany społeczne, jakie miały wówczas miejsce, liczne tajemnice, romanse, chowane urazy i szczere nienawiści. Jest to bardzo wyrazisty tytuł i choć należy on do seriali kostiumowych, a tematyka może wydawać się co najmniej nuda – nic z tych rzeczy. Dzieje się tam wiele, nie ma też miejsca na szczęśliwe zakończenie i lekką wesołą fabułę.

A jakie wy seriale chętnie obejrzelibyście w wakacje i nie tylko w wakacje?

2 Comments

  1. zaserialowana

    10 sierpnia 2017 o 10:24

    House of cards! Marvel! Moja uwielbiane seriale! Dodałabym do tego jeszcze seriale od DC, a także iZobmbie czy tak popularna Gra o tron!

  2. mola

    16 sierpnia 2017 o 13:06

    Seriale super, choć mało! Jest tego o niebo więcej i więcej!

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *