Jak spędzać wolny czas – co można robić po pracy?

rowerzysta na tle nieba o zmierzchu

Nie masz co robić w wolnym czasie? Ejże, czyżbyś był jedną z tych osób, które żyją swoją pracą? Nie wyglądasz tęsknie weekendu, jak twoi współpracownicy? Z niepokojem odkrywasz, że tak właściwie to po pracy nie masz co robić? Perspektywa nudy nie jest przyjemna, ale tak naprawdę to, na co przeznaczysz swój wolny czas, zależy przede wszystkim od ciebie. Więc weź się w garść i po prostu zacznij robić coś ciekawego. Masz tyle możliwości!

1. Spotkaj się z przyjaciółmi

Jeśli masz dobrych przyjaciół, w których towarzystwie każda chwila sprawia ci radość, to trudno o lepszy pomysł na spędzenie wolnego czasu niż spotkanie w ich gronie. Pogadajcie, pośmiejcie się wspólnie, podzielcie najświeższymi nowinkami i na te parę chwil zapomnijcie o pracy i wszystkich związanych z nią problemach. Oczywiście jest tu pewna komplikacja, bo żeby zorganizować takie spotkanie, nie tylko ty musisz mieć wolny czas, lecz i twoi przyjaciele.

warto przeczytać:  Parki linowe na Śląsku

2. Jak spędzać czas aktywnie?

Przez osiem godzin w pracy siedzisz przed komputerem? Może wolne to dobra okazja, żebyś o siebie zadbał? I nie chodzi tylko o to, że ruch to zdrowie. Aktywny wypoczynek naprawdę działa odprężająco, a dodatkowo jeszcze przynosi satysfakcję. Wyciągnij więc znowu na światło dzienne swój nieużywany od lat rower. Albo zacznij biegać lub udaj się na basen.

Jeżeli uda ci się przekonać parę osób, możecie urządzić sportowe zawody z prawdziwego zdarzenia. Zresztą do niektórych sportów (na przykład do tenisa czy badmintona) wystarczy ci jeden partner. Rozgrywki sportowe mają tę nieocenioną zaletę, że oprócz zdrowia i odpoczynku przynoszą też prawdziwą frajdę i adrenalinę wynikające z rywalizacji. A oprócz tego rozwijasz też życie towarzyskie.

A co, jeżeli nie czujesz się akurat na siłach, by dać z siebie wszystko na boisku czy jeździć na rowerowe wyprawy? Nie przejmuj się. Istnieją mniej forsowne sposoby aktywnego spędzania czasu. Wybierz się na spacer do parku. Idź spokojnym krokiem, nigdzie się nie śpiesząc, i po prostu chłoń otaczającą cię przyrodę.

warto przeczytać:  Co wybrać, dżakuzi czy basen?

dwoje ludzi na spacerze w parku

3. Podróże kształcą

Dłuższy urlop jest wymarzoną okazją, by poszerzyć swoje horyzonty i wybrać się w jakieś ciekawe miejsce. I wcale nie musi to być kraniec świata. Oczywiście, jeśli ma się pieniądze, to wycieczka do Japonii albo na Kilimandżaro jest super sprawą. Ale nawet przy mniejszym budżecie nie trzeba siedzieć w domu – w kraju tez jest wiele miejsc wartych obejrzenia. Kto wie, może niektóre znajdują się nawet w twojej miejscowości? Czy znasz swoje własne miasto? Czy zwiedziłeś jego zabytki? Warto się tym zainteresować.

4. Jak spędzać czas w domu?

Nie zawsze masz możliwość, żeby ruszyć się z domu. Ale nawet, kiedy jesteś zmuszony zostać w czterech ścianach, to nie oznacza, że jesteś skazany na nudę.

warto przeczytać:  Jak spędzać czas z przyjaciółmi?

Kiedy ostatnio czytałeś dobrą książkę? Teraz masz okazję nadrobić zaległości lekturowe. A jako, że literacka fikcja jest prawdziwym pożeraczem czasu, ani się spostrzeżesz, jak zleci ci na tym zajęciu kilka godzin. Równie przyjemnie można spędzić czas przy dobrym filmie czy grze komputerowej.

A jeżeli nie masz ochoty na tego typu atrakcje, zawsze możesz po prostu się zdrzemnąć. Czemu nie? Masz teraz doskonałą okazję, żeby wreszcie odespać te wszystkie poranki, kiedy musiałeś jeszcze przed świtem zrywać się do pracy.

kobieta czyta książkę

5. Zawsze jest dobra pora na naukę

Możesz też wykorzystać wolny czas na naukę. Szaleństwo? Ależ dlaczego? Wielu ludzi nie lubi spędzać czasu bezproduktywnie. Jeśli i ty do takich należysz, przeznacz te chwile na naukę. Zawsze chciałeś opanować umiejętność gry na akordeonie? Nauczyć się norweskiego? Sztuki układania kwiatowych kompozycji? Teraz masz na to czas. A kiedy wrócisz już do pracy, będziesz bogatszy o nową wiedzę.

jeden komentarz

  1. Zapracowana

    15 czerwca 2017 o 16:05

    Ja po pracy mam niewiele czasu. Zwykle umawiam się wtedy ze znajomymi lub wracam do domu i czytam książkę lub nadrabiam filmowe i serialowe zaległości.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *