Animal flow Warszawa – gdzie na zajęcia z animal flow w Warszawie?

kobiety ćwiczące na macie

Sport ciągle się rozwija, pojawiają się coraz to nowsze dyscypliny i metody ćwiczeń. Hitem w ostatnim czasie stał się trening animal flow, czyli funkcjonalne ćwiczenia całego ciała z nutką zwierzęcej dzikości. Chcesz spróbować animal flow? Warszawa ma dla Ciebie wiele miejsc, w których możesz wziąć udział w zajęciach! Sprawdź nasze propozycje.

Animal flow – co to?

Animal flow to jeden z gorętszych trendów w branży fitness! są to zajęcia funkcjonalne, podczas których pracuje całe ciało. Stanowi swoiste połączenie elementów zaczerpniętych ze: sportów siłowych, sportów walki (capoeiry) oraz jogi i gimnastyki. Zajęcia opierają się na wykonywaniu ćwiczeń oraz przyjmowaniu póz zainspirowanych sposobem poruszania się zwierząt oraz naszych pradawnych przodków. Pomiędzy ćwiczeniami wykonywane są płynne przejścia – musisz pamiętać o tzw. flow.

warto przeczytać:  Co daje trening animal flow? Zalety animal flow

Animal flow ma bardzo dobry wpływ na nasze ciało – dzięki niemu wzmacniają się mięśnie, stawy oraz kręgosłup. Możliwe jest także wymodelowanie sylwetki, zwiększenie koordynacji ruchowej oraz zwiększenie gibkości. Ponadto animal flow wywiera pozytywny wpływ na naszą psychikę – pozwala się zrelaksować, a także zwiększyć kreatywność.

Gdzie na zajęcia z animal flow w Warszawie?

Jednym z popularniejszych miejsc w Warszawie, w którym można spróbować swoich sil w animal flow jest Akademia Kung Fu Tygrys i Żuraw zlokalizowana przy ulicy Długiej 44/50 na Śródmieściu. W klubie odbywają się zajęcia w 3 grupach – początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych. Aby dołączyć do wybranej grupy, konieczne jest zgłoszenie droga e-mailową chęci udziału w zajęciach. Aktualny grafik można znaleźć na stronie internetowej Akademii.

warto przeczytać:  Jak prawidłowo wykonać trening animal flow?

Zajęcia animal flow obywają się także w klubie I LOVE FITNESS. Jego 2 siedziby mieszczą się przy ulicach Światowida (Tarchomin) oraz Adama Próchnika (Stary Żoliborz). Kolejnymi z miejsc, w których możesz spróbować swoich sił w treningu tego typu, są: szkoła ELITE DANCE – Joanna Grudzień w Al. Jerozolimskich (Ochota) i Strefa Tańca przy ul. Św. Hieronima (Targówek). To tylko niektóre z miejsc, w których możesz wziąć udział w zajęciach animal flow. Warto sprawdzić oferty szkół tańca oraz siłowni położonych w Twojej okolicy. Być może blisko miejsca zamieszkania lub pracy znajduje się miejsce, gdzie możesz wziąć udział w treningu animal flow.

Jak ubrać się na zajęcia animal flow?

Aby móc w pełni skorzystać z zajęć animal flow należy założyć wygodne ubranie. Najlepiej sprawdzą się dopasowane legginsy oraz obcisły top, koszulka lub bluza. Dzięki temu ubiór nie będzie krępować ruchów. Odradzamy założenie luźnej „góry”. Animal flow wymaga od uczestnika zajęć wykonywania podskoków, skłonów, czy stania na rękach, a taki strój pozwoli uniknąć podwijania się bluzki i odsłaniania zbyt dużej powierzchni ciała. Warto także pamiętać o wygodnym obuwiu. Najlepiej sprawdzą się lekkie buty sportowe amortyzujące i stabilizujące stopę. Niektórzy instruktorzy zalecają ćwiczenie na boso, dzięki czemu możliwe jest lepsza kontrola własnego ciała i jego ułożenia.

warto przeczytać:  Co to jest Animal flow?

2 Comments

  1. Feliksa

    20 kwietnia 2022 o 14:11

    No brzmi to całkiem ciekawie. Będę musiała tego poszukac u siebie w mieście. Lubie testować nowe formy aktywności fizycznej.

  2. Otylka

    22 kwietnia 2022 o 13:32

    Spadł mi ten artykuł z nieba, dzisiaj rano rozmawiałam z koleżanką, że trzeba jakieś fajne zajęcia sportowe znaleźć, a to brzmi idealnie! 😀

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *