Biurko dla pierwszoklasisty — jakie, gdzie ustawić?

Dziecko przy biurku

Biurko to podstawowy mebel każdego ucznia, który służy zarówno nauce, jak i zabawie. Zazwyczaj nad zakupem zastanawiamy się w momencie, gdy nasza pociecha ma rozpocząć swoją edukacyjną przygodę w szkole, wówczas pojawia się pytanie – jakie biurko wybrać? Na co zwracać uwagę? W jakim miejscu powinno znaleźć się biurko dla ucznia?

Jak wybrać biurko dla pierwszoklasisty?

Wybór biurek na rynku meblowym jest naprawdę szeroki, co może być zarówno zaletą, jak i wadą. Zaletą – ponieważ w ten sposób mamy większe możliwości jeżeli chodzi o dopasowanie blatu dokładnie pod nasze oczekiwania i możliwości, wadą – ponieważ tak duży wybór sprawia, że ciężko jest się zdecydować na konkretny produkt. Na szczęście, pomocną dłoń wyciąga do nas internet oraz szereg podpowiedzi co do tego, czym kierować się przy wyborze takiego mebla. Biurka dla dzieci na blogu www.biurka.com.pl zostały omówione bardzo szeroko. Można więc dowiedzieć się tego, jakie aspekty techniczne są ważne, aby wybrany mebel spełniał wszystkie podstawowe wymogi, a nauka przy nim nie była utrapieniem.

warto przeczytać:  Jak nie zwariować z dzieckiem w domu? 5 pomysłów na zabawy

Jaka wysokość i szerokość biurka dla ucznia?

Jednym z pierwszych wytycznych, jakie należy wziąć pod uwagę, będą parametry wybranego biurka, a konkretnie jego wysokość oraz szerokość i głębokość. Co ważne, istotne będzie dopasowanie tego pod względem wieku i wzrostu dziecka. W pierwszych latach nauki biurko nie musi być duże i wystarczy czy będzie ono miało wysokość do 55 cm, głębokość 50 cm oraz szerokość do 80 cm. Oczywiście najczęściej kupując biurko, myślimy o tym jako o inwestycji na dłuższy czas, z tego też powodu zazwyczaj kupuje się meble o większych rozmiarach. W takim wypadku będzie jednak ważne co innego – regulacja oraz krzesło.

Czy biurko pierwszoklasisty powinno być regulowane?

Jak najbardziej powinno być regulowane, a to z kilku powodów. Po pierwsze dzięki temu będzie możliwe dopasowanie wysokości i nachylenia blatu pod względem potrzeb dziecka i aktualnych prac, jakie wykonuje. Po drugie, umożliwi to dostosowanie meble do rosnących potrzeb pociechy, a mebel będzie po prostu rosnąć wraz z nim. To duża wygoda, ponieważ pozwala na uniknięcie dokonywania zakupów co kilka lat.

warto przeczytać:  Jak wyprowadzić się z domu?

Jakie krzesło do biurka dla ucznia?

Obok biurka, jego rozmiarów i dodatkowych udogodnień, istotne jest także krzesło. Na rynku można znaleźć wiele modeli krzeseł biurowych dedykowanych dzieciom, wybierając więc takie dla naszej pociechy, najlepiej kierować się kilkoma wytycznymi. Przede wszystkim ważne będzie, aby krzesło miało regulowane siedzisko, a także podparcie pod łokcie. W miarę możliwości dużą wygodę stanowi także regulacja oparcia, co pozwoli na ustawienie najlepszego kąta do siedzenia. Z kolei kółka krzesła umożliwią zmianę pozycji i przesunięcie się, bez konieczności podnoszenia krzesła.

Gdzie ustawić biurko dla pierwszoklasisty?

Oprócz doboru biurka i krzesła, niebagatelne znaczenie dla wygody będzie także jego właściwe ustawienie w pokoju. W miarę możliwości najlepiej zadbać o jak najwięcej naturalnego światła, co za tym idzie, biurko powinno się postawić blisko okna. Oczywiście ma to swoje wady, ponieważ w przypadku słonecznego dnia może oślepiać. Pomocne może być więc zainstalowanie choćby rolet, by kontrolować ilość wpadającego światła. Nie można też zapomnieć o zorganizowaniu akcesoriów do przechowywania i segregacji, przydadzą się więc półki i szuflady, które mogą być częścią biurka, jak również znajdować się w jego sąsiedztwie np. powieszone na ścianie.

warto przeczytać:  Chromoterapia, czyli kolor ma znaczenie

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *