Jak wybrać łóżko dziecięce odpowiednie do wieku?

Aranżacja pokoju dla dziecka

Wybór odpowiedniego łóżka dziecięcego może przysporzyć rodzicom wielu kłopotów. Mebel musi być bowiem wygodny, funkcjonalny, a przy tym powinien też nienagannie się prezentować. Wiele zależy tutaj nie tyle od gustu dziecka czy rodziców, ale od wieku. Inny mebel będzie odpowiedni dla przedszkolaka, a inny dla nastolatka. Jak więc wybrać łóżko dla dzieci w różnym wieku?

Jakie powinno być łóżko dziecięce?

Łóżka dziecięce, niezależnie od wieku dziecka, powinny być przede wszystkim wygodne, ale i bezpieczne. Należy więc zwrócić uwagę na jakość wykonania materaca, ale i obudowy mebla. Najczęściej takie łóżka produkowane są z drewna. Warto sprawdzić, czy nie mają one ostrych zakończeń, czy mają barierki ochronne, czy są funkcjonalne dla dziecka w określonym wieku. Duży wybór takich mebli jest w Internecie, wśród nich są głównie łóżeczka niemowlęce, tapczaniki oraz modele dla młodzieży. Jeśli więc poszukujesz wysokiej jakości mebli dla najmłodszych, łóżka dziecięce znajdziesz na stronie producenta ATB MEBLE.

Łóżeczka niemowlęce – jak wybrać?

Na samym początku rodzice skupiają się na wyborze łóżek dla niemowląt. Powinny być one wykonane z bezpiecznych materiałów, które nie wyrządzą dziecku żadnej krzywdy. Warto też zwrócić uwagę na to, by wszelkie zakończenia były wygładzone, a nie ostre. W łóżeczkach niemowlęcych istotna jest również regulowana wysokość, dzięki której będzie można obniżać lub podwyższać łóżeczko. Co do rozmiaru, najczęściej wybierane są łóżeczka o wymiarach 120 × 60 cm. Można jeszcze znaleźć większe modele 140 × 70 cm. Do takiego łóżeczka niemowlęcego należy jeszcze dokupić materac, ale i ochraniacz, który zabezpieczy przed wkładaniem paluszków lub nóżek między szczebelki.

Jakie łóżko dla przedszkolaka?

Rodzice przedszkolaków mają duży wybór łóżek dla ich pociech. Najczęściej są to tapczaniki, które charakteryzują się dużą wygodą, ale i najczęściej oryginalnym wyglądem. Niektóre z nich mają pojemne schowki, w których można ulokować pościel w ciągu dnia. Łóżeczka mogą mieć barierki, które zabezpieczą dziecko przed wypadnięciem. Można także pomyśleć o zakupie pojedynczego piętrowego łóżka, pod którym będzie można urządzić dziecku przestrzeń do nauki z biurkiem oraz szafkami. Oprócz zwykłych tapczaników i pojedynczych łóżek dostępne są jeszcze mebelki do spania w kształcie pojazdów, np. samochodów, o których marzą mali chłopcy.

Łóżka dla nastolatków

Młodzież zazwyczaj sama chce wybierać sobie łóżka do spania. Zazwyczaj wybór pada na meble, które przeznaczone są także dla dorosłych. Młode osoby szybko rosną i warto wybrać takie łóżko, które faktycznie przyda się na kilka najbliższych lat. Może to być rozkładana kanapa ze schowkiem na pościel, narożnik z dekoracyjnymi poduchami lub nawet pojedyncze czy podwójne łóżko z materacem. Warto pozostawić wybór dzieciom, które mają już określony gust i preferencje co do mebli, z których mają korzystać we własnym pokoju.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *