Jak działa aloes? Zdrowa, piękna i zgrabna dzięki aloesowi

Róża ułożona z liści aloesu

Dla zachowania zdrowego, młodego ciała bardzo ważne jest nie tylko to, co dajesz na skórę, ale także to, czym karmisz ja „od wewnątrz”. Sok z aloesu od tysięcy lat znany jest ze swoich właściwości leczniczych, łagodzących i opóźniających procesy starzenia. To oczywiście nie wszystkie jego zalety. Dowiedz się jak zachować formę i młodość dzięki tej niezwykłej roślinie.

Jak działa aloes?

Aloes jest prawdziwym sprzymierzeńcem osób odchudzających się, ułatwia on trawienie, przyspiesza przemianę materii. Roślina ta bogata jest w wiele witamin i minerałów takich jak A, C, E, witaminy z grupy B, kwas foliowy, potas, sód, selen, magnez, żelazo, cynk i chrom. Sok z aloesu ułatwia perystaltykę jelit dzięki czemu przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów. Wśród wielu obecnych w aloesie polisacharydów, wyróżnić można acemannan, który stymuluje obecność komórek zatruwających i zwalczających zarazki.

warto przeczytać:  Dlaczego logistyka transportu jest istotna? O czym pamiętać planując transport?

Jeśli dopadło Cię przeziębienie lub silne przesilenie, sok z aloesu będzie dobrym remedium na te dolegliwości. Dzięki regularnemu piciu soku z aloesu wspomożesz regenerację organizmu, zwalczysz szybko mutujące się odmiany wirusów, nabierzesz chęci i energii do pracy.

Bujne liście aloesu wśród zieleni

Zalety stosowania aloesu

Działanie aloesu na skórę można porównać do łagodzącej tarczy ochronnej. Podrażniona i wysuszona skóra dzięki aloesowi zyskuje nawilżenie, a dzięki działaniu przeciwzapalnemu wszystkie podrażnienia są minimalizowane. Aloes wykazuje podobne działanie jak naturalny filtr przeciwsłoneczny, dlatego kiedy wybierasz się na plażę, warto wetrzeć w skórę sok z tej rośliny.

Jeśli borykasz się z pierwszymi oznakami starzenia, masz popękane naczynka, wypróbuj działanie soku z aloesu – wzmacnia on wrażliwe naczynka, spowalnia procesy starzenia skóry. Możesz wykorzystać sok z aloesu także jako naturalny dezodorant (ze względu na właściwości antybakteryjne). Sok z aloesu będzie pomocny przy takich schorzeniach skórnych jak grzybica, drożdżyca, czyraki, egzemy, trudno gojące się rany i odmrożenia.

warto przeczytać:  Jaka specjalność na logistyce? Logistyka transportu, produkcji, co jeszcze masz do wyboru?

Smukłe liście aloesu

Jak stosować aloes?

Większość pokarmów, które spożywasz ma odczyn kwaśny, według zasad dobrego odżywiania powinno się przestrzegać reguły, która mówi, że 80% jedzenia ma być zasadowa, pozostałe 20% może mieć odczyn kwaśny. Picie soku z aloesu (dzięki właściwościom alkalizującym) pomoże Ci zrównoważyć zbyt dużą ilość kwaśnych pokarmów. Sok z aloesu wstrzykiwany do krwi przyczynia się do dyfuzji czerwonych krwinek, zwielokrotnia także transport tlenu, dlatego jeśli jesteś osobą, która posiada słaby układ sercowo- naczyniowy, powinnaś włączyć picie soku z aloesu do swojej codziennej diety.

Pierwsze homeopatyczne lekarstwo na bazie aloesu było wprowadzone w 1864 roku przez dr Constantine Hering’a, który wykorzystał je do leczenia problemów z zaparciami, bólami głowy, do leczenia prostaty. Ze względu na swoje właściwości detoksykujące organizm, sokiem z aloesu szczególnie powinni zainteresować się palacze, osoby w podeszłym wieku, ludzie narażeni na stres, alergicy, osoby mające problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu.

warto przeczytać:  Rodzaje biletomatów, jak działają biletomaty?

jeden komentarz

  1. Vera

    15 czerwca 2017 o 19:57

    Aloes ma wiele świetnych właściwości. Warto sięgać po takie naturalne specyfiki, one nie szkodzą tak, jak te pełne chemii kosmetyki.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *