Jak działa aloes? Zdrowa, piękna i zgrabna dzięki aloesowi

Róża ułożona z liści aloesu

Dla zachowania zdrowego, młodego ciała bardzo ważne jest nie tylko to, co dajesz na skórę, ale także to, czym karmisz ja „od wewnątrz”. Sok z aloesu od tysięcy lat znany jest ze swoich właściwości leczniczych, łagodzących i opóźniających procesy starzenia. To oczywiście nie wszystkie jego zalety. Dowiedz się jak zachować formę i młodość dzięki tej niezwykłej roślinie.

Jak działa aloes?

Aloes jest prawdziwym sprzymierzeńcem osób odchudzających się, ułatwia on trawienie, przyspiesza przemianę materii. Roślina ta bogata jest w wiele witamin i minerałów takich jak A, C, E, witaminy z grupy B, kwas foliowy, potas, sód, selen, magnez, żelazo, cynk i chrom. Sok z aloesu ułatwia perystaltykę jelit dzięki czemu przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów. Wśród wielu obecnych w aloesie polisacharydów, wyróżnić można acemannan, który stymuluje obecność komórek zatruwających i zwalczających zarazki.

warto przeczytać:  Jaki rower dla kobiety, seniora, nastolatka?

Jeśli dopadło Cię przeziębienie lub silne przesilenie, sok z aloesu będzie dobrym remedium na te dolegliwości. Dzięki regularnemu piciu soku z aloesu wspomożesz regenerację organizmu, zwalczysz szybko mutujące się odmiany wirusów, nabierzesz chęci i energii do pracy.

Bujne liście aloesu wśród zieleni

Zalety stosowania aloesu

Działanie aloesu na skórę można porównać do łagodzącej tarczy ochronnej. Podrażniona i wysuszona skóra dzięki aloesowi zyskuje nawilżenie, a dzięki działaniu przeciwzapalnemu wszystkie podrażnienia są minimalizowane. Aloes wykazuje podobne działanie jak naturalny filtr przeciwsłoneczny, dlatego kiedy wybierasz się na plażę, warto wetrzeć w skórę sok z tej rośliny.

Jeśli borykasz się z pierwszymi oznakami starzenia, masz popękane naczynka, wypróbuj działanie soku z aloesu – wzmacnia on wrażliwe naczynka, spowalnia procesy starzenia skóry. Możesz wykorzystać sok z aloesu także jako naturalny dezodorant (ze względu na właściwości antybakteryjne). Sok z aloesu będzie pomocny przy takich schorzeniach skórnych jak grzybica, drożdżyca, czyraki, egzemy, trudno gojące się rany i odmrożenia.

warto przeczytać:  Ciekawostki o Nowym Jorku, które warto znać

Smukłe liście aloesu

Jak stosować aloes?

Większość pokarmów, które spożywasz ma odczyn kwaśny, według zasad dobrego odżywiania powinno się przestrzegać reguły, która mówi, że 80% jedzenia ma być zasadowa, pozostałe 20% może mieć odczyn kwaśny. Picie soku z aloesu (dzięki właściwościom alkalizującym) pomoże Ci zrównoważyć zbyt dużą ilość kwaśnych pokarmów. Sok z aloesu wstrzykiwany do krwi przyczynia się do dyfuzji czerwonych krwinek, zwielokrotnia także transport tlenu, dlatego jeśli jesteś osobą, która posiada słaby układ sercowo- naczyniowy, powinnaś włączyć picie soku z aloesu do swojej codziennej diety.

Pierwsze homeopatyczne lekarstwo na bazie aloesu było wprowadzone w 1864 roku przez dr Constantine Hering’a, który wykorzystał je do leczenia problemów z zaparciami, bólami głowy, do leczenia prostaty. Ze względu na swoje właściwości detoksykujące organizm, sokiem z aloesu szczególnie powinni zainteresować się palacze, osoby w podeszłym wieku, ludzie narażeni na stres, alergicy, osoby mające problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu.

warto przeczytać:  Skrzynki do mięsa i przetworów mięsnych - co warto wiedzieć?

jeden komentarz

  1. Vera

    15 czerwca 2017 o 19:57

    Aloes ma wiele świetnych właściwości. Warto sięgać po takie naturalne specyfiki, one nie szkodzą tak, jak te pełne chemii kosmetyki.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *