Drobna stłuczka na parkingu, niewielka kolizja drogowa, gradobicie czy celowe wgłębienie przez złośliwego, konfliktowego sąsiada pozostawiają zawsze brzydką pamiątkę na karoserii samochodu. Taka skaza staje się szczególnie kłopotliwa kiedy planujemy sprzedać pojazd. W jaki sposób poradzić sobie z naprawą wgniecenia w aucie?
Wgniecenie w samochodzie jest dla wielu osób defektem natury kosmetycznej, ponieważ nie wpływa, w żaden sposób, na mechanikę pojazdu. Często nie możemy pozwolić sobie na pozostawienie auta w warsztacie, ponieważ jest jednocześnie środkiem transportu i narzędziem naszej pracy. Wysokie koszty renowacji blacharsko-lakierniczej również nie zachęcają do wizyty w serwisie, nie mamy ochoty wydawać kilkuset złotych na korektę skutków gradobicia czy braku naszej uwagi. Istnieją jednak metody usuwania drobnych oraz rozległych wgnieceń, bez konieczności pozostawiania samochodu w warsztacie na kilka dni.
Kiedy mamy do czynienia z wgnieceniem niewielkich rozmiarów, powłoka lakiernicza nie została uszkodzona, a miejsce nie było uprzednio szpachlowane możemy wyrównać blachę metodą wypychania. Podczas korekty używa się profesjonalnych narzędzi oraz dźwigni, które pozwalają dokładnie wyrównać uszkodzenie. Zabieg ułatwia przyzwoita jakość lakieru fabrycznego oraz kiedy, pod skazą, nie ma wzmocnienia elementu blacharskiego. W sytuacji, w której defektów jest wiele warto zastosować metodę wyciągania, wtedy w uszkodzonym miejscu mocowane są zaczepy umożliwiające wyciągnięcie wgniecenia. To jak naprawić wgniecenie w aucie wyjaśnia fachowiec na wgniecenia.pl, gdzie znajdziemy wiele praktycznych porad dotyczących usunięcia uszkodzeń bez ingerencji blacharskiej.
Samodzielne usuwanie wgnieceń w aucie wymaga nie tylko wiedzy, umiejętności ale również odpowiednich narzędzi. Chcąc własnoręcznie poprawić wygląd samochodu musimy zaopatrzyć się w zestawy hebli, przyssawki, dźwignie, klej termozgrzewalny, pistolet rozgrzewający klej. Taka inwestycja wiąże się ze sporym wydatkiem, a efekt naszych starań nie zawsze będzie na miarę oczekiwań. Trzeba przemyśleć sens tego przedsięwzięcia, ponieważ samodzielne zabiegi mogą skutkować uszkodzeniem powłoki lakierniczej.
Usuwanie uszkodzeń w samochodzie przez profesjonalistów daje gwarancję rzetelnie i solidnie przeprowadzonej naprawy. Renowacja pojazdu, bez konieczności lakierowania, wpływa na wizualny odbiór, ponieważ nie występują różnice w odcieniu lakieru. Brak szpachlowania sprawia, że karoseria samochodu jest zdecydowanie bardziej odporna na korozję. Nie bez znaczenia pozostaje aspekt ekonomiczny, usuwanie wgnieceń, sposobem wypychania i wyciągania, jest około o połowę tańsze niż tradycyjnie stosowane metody. Czas również odgrywa tutaj niebagatelną rolę, samochód możemy odebrać już po kilku godzinach.
brak komentarzy