10 rzeczy, które warto zrobić w życiu (i ze swoim życiem)

Sylwetka skaczącej kobiety na tle zachodzącego słońca

Robiąc wciąż te same rzeczy niezwykle łatwo jest popaść w rutynę i przygnębienie. Wydaje nam się, że w naszym życiu nie ma nic ciekawego ani interesującego, nie ma jednak nic bardziej mylnego. Często zapominamy o tym, że wystarczy niewielki nakład naszych sił, by móc to zmienić i bardziej urozmaicić nasze codzienne życie, a także sprawić, by było ono lepsze. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać.

1. Wstań z łóżka i działaj

Nie ma nic gorszego niż bezczynność. Owszem wypoczynek i słodkie lenistwo są dobre, ale tylko wtedy, gdy poprzedzone były ciężką pracą bądź czymś, co wymagało od nas sporego wysiłku, więc nie ważne, co masz zrobić, iść do pracy, szkoły, na siłownie czy też się zabawić, po prostu wstań i idź!

2. Naucz się czegoś nowego

Życie to ciągła nauka i pogłębianie wiedzy. Nie powinno się tego zaprzestawać w momencie ukończenia edukacji szkolnej. Od nauki w szkole różni się jednak tym, że możemy się uczyć tego, co chcemy i co nas interesuje – nauka to także pogłębianie pasji i zainteresowań.

3. Nie zamykaj się przed innymi

Jeżeli coś do kogoś czujesz – powiedz mu to, tak po prostu. Nikt nie potrafi czytać w myślach i nie będzie znał naszych uczuć jeżeli ich nie wyrazimy. Nie zamykajmy się przed naszymi najbliższymi, rodziną, przyjaciółmi, ukochanymi.

Ręce grupy ludzi w okręgu

4. Zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie

Życie to nie same szaleństwa, zabawa, zarywanie nocek i całe mnóstwo rujnujących zdrowie rzeczy. Zjedz coś zdrowego, zażywaj ruchu, pomyśl o wyspaniu się, gdy masz taką możliwość, dzięki temu będziesz mieć więcej energii na dalsze działania, a twoje samopoczucie będzie w znacznie lepszym stanie.

5. Spełniaj marzenia

Warto marzyć, warto mieć w życiu coś, co sprawia nam radość, co sprawia, że chce nam się wstawać każdego dnia i działać, uczyć się i zarażać innych swoją energią. Dodatkowo realizując nasze marzenia i pasja wypełniamy swoje życie, nadajemy mu sens. Stanie się to nierozerwalną częścią nas samych, a dzięki pasji można także zarabiać, w dodatku robiąc to, co się kocha.

6. Nie bój się wyzwań

Zarówno spełnianie marzeń, jak i nauka nowych rzeczy wiąże się w dużym stopniu z wyjściem ze strefy komfortu, która jest dla nas tak bardzo bezpieczną strefą. Trzeba opuścić nasze bezpieczne miejsce i odważnie dążyć do nowych rzeczy, bo do odważnych świat należy. Małymi kroczkami do przodu, by potem przejść do czegoś większego.

Szczyt góry jako symbol wyzwania do pokonania

7. Nie odkładaj wszystkiego na ostatni moment

Co masz zrobić dziś, zrób jutro, mówi powiedzenie, ale nie w tym przypadku. Co masz zrobić, zrób to jak najprędzej, nie odkładaj i nie zwlekaj, bo tym trudniej będzie się ruszyć i dotyczy to zarówno pracy, jak i życia osobistego i wszystkich innych decyzji mniej lub bardziej istotnych.

8. Znajdź czas na coś szalonego

Żeby wypaść z codziennej rutyny warto od czasu do czasu zrobić coś, czego zazwyczaj nie robimy, może to być wszystko, od lotu balonem, po wyprawę na Kilimandżaro, cokolwiek, co tylko pomoże ci zrobić coś niecodziennego, a o czym będziesz pamiętać do końca życia./

9. Znajdź czas na miłość

Ludzie to nie samotne wyspy, czasem zatracając się w życiu zawodowym albo własnych rozrywkach zapominamy o innych ludziach, a tak być nie powinno. Daj sobie szansę, a możesz zyskać osobę, która będzie ci towarzyszyć i wspierać w trudach, radościach i pasjach.

Dłonie ułożone w serce

10. Znajdź czas na odpoczynek i nie przejmuj się wszystkim

Praca i ciągłe zabieganie to nie całe nasze życie, warto także nieco zwolnić, pozwolić sobie na odrobinę wytchnienia, wrzucić na luz. Pozwala to także na zdystansowanie się od naszych codziennych spraw i wyciszenie umysłu. Odpoczynek to przede wszystkim nabranie sił na dalsze działania i realizacje naszych planów i marzeń.

3 Comments

 1. Pesymistka

  6 października 2016 o 12:35

  Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Niestety nie każdy z nas znajduje w sobie siłę na to, aby dokonać zmian w swoim życiu. Gdyby tak było to wszyscy byliby szczęśliwi, a większość populacji jest niestety smutna i rozgoryczona.

 2. kasia_R

  10 października 2016 o 07:39

  Super te zasady!ja się ich zdecydowanie trzymam i każdego dnia powtarzam sobie je jak mantrę 😉

 3. Michalina

  28 grudnia 2016 o 13:10

  Pierwsza i podstawowa zasada – nigdy nie można się poddawać tylko walczyć do końca cokolwiek to jest. Na pewno warto spełniać marzenia i szukać przygód. Ja chociażby latałam w Lesznie w aerotunelu i skakałam ze spadochronem. Dałam się wyciągnąć na spędzenie całego dnia i nocy w lesie. Oczywiście warto również się zakochać, pomagać innym i z uśmiechem kroczyć przez życie.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *