Jak poznać nowych ludzi? Sposoby na walkę z samotnością

Dwie dziewczyny siedzą w świetle słońca

Zastanawiasz się jak to jest że wciąż odczuwasz samotność, nie masz z kim ani gdzie wyjść? Oprócz zmiany swoich przekonań, naucz się szukać ludzi, z którymi może Cię połączyć przyjaźń, pasja czy inna relacja.

Wyjdź z domu

Jeśli wciąż będziesz narzekać na samotność i dalej spędzać sama czas w domu, nigdy nikogo nie poznasz. Jedna z zasad życiowych mówi, że aby wprowadzić życie jakąś zmianę, trzeba walczyć ze starymi nawykami. Kino, teatr, galerie, koncerty- jak najczęściej odwiedzaj te miejsca, dobrze zrobisz też jeśli zrezygnujesz z samotnego picia kawy i odwiedzisz w tym celu kawiarnię. Początki mogą okazać się dla Ciebie trudne, ale wyjście do ludzi jest jedynym sposobem na przełamanie Twojej samotności.

warto przeczytać:  Dlaczego warto uczyć się języków?

Znajdź sobie hobby

Jest tyle rzeczy, które można zrobić wraz z innymi ludźmi, że szkoda samotnie siedzieć i dumać nad beznadzieją tej sytuacji. Zastanów się, jakie są Twoje zainteresowania. Odpowiedź może nie pojawić się w Twojej głowie od razu. Jeśli lubisz robić coś, co nie wymaga pracy w zacisznym miejscu, poszukaj klubów zainteresowań – może to być fitness, szkoła językowa, kurs malarstwa.

Ludzie z rękami uniesionymi podczas koncertu

Zaangażuj się w wolontariat

Nie dość, że pomożesz innym, zostając wolontariuszką masz szansę nawiązać nowe znajomości. Udzielanie się w fundacji również może być dobrym sposobem na poznanie ciekawych, pełnych pasji ludzi. Najlepiej, by formy kontaktu z innymi były niewymuszone, gdyż spontaniczne poznawanie innych osób ma same plusy- robisz coś z radością i jeszcze nawiązujesz nowe znajomości.

warto przeczytać:  Kiedy hostel jest lepszym wyborem niż hotel? Sprawdzamy na przykładzie Katowic

Otwórz się na innych

Bądź przyjaźnie nastawiona do ludzi. Jeśli zaczniesz bez powodu obdarzać ich uśmiechem, na pewno go odwzajemnią. Staraj się rozpocząć rozmowę z nieznajomymi nawet w niesprzyjających okolicznościach takich jak czekanie w kolejce do lekarza, kolejka w sklepie. Nie lekceważ także osób, które same wychodzą do Ciebie z inicjatywą podjętej konwersacji. W ten sposób łatwiej będzie Ci przełamać nieśmiałość i poczucie pustki.

Ludzie siedzą w kawiarni

Zainteresuj się portalami społecznościowymi i forami

Internet wraz z portalami społecznościowymi jest dobrym miejscem na nawiązanie znajomości. Portale społecznościowe są niewątpliwie udogodnieniem dla osób, które na co dzień są nieśmiałe i poznawanie innych osób nie przychodzi im łatwo. Fora bardzo często skupiają ludzi o podobnych zainteresowaniach, jeśli dołączysz do grup tematycznych, na pewno poznasz interesujące jednostki.

warto przeczytać:  Dlaczego warto uczyć się języków?

Możesz także założyć własny blog tematyczny, a także komentować wpisy na pokrewnych Twoim zainteresowaniom blogach. Pamiętaj jednak, by do znajomości nawiązanych przez internet podchodzić z lekkim dystansem, gdyż w wirtualnej otchłani może grasować wielu oszustów.

Twój codzienny uśmiech będzie dodawał Twojemu spojrzeniu blasku, dzięki któremu na pewno przyciągniesz do siebie nowych ludzi. Jeśli zmienisz swoje nastawienie do świata będziesz w stanie bez przeszkód zacząć wchodzić w nowe relacje.

Pamiętaj, że siedząc w domu pogłębisz tylko swój smutek związany z samotnością. Przestań więc marudzić i odwiedź galerię, teatr lub kino w swoim mieście. Na pewno przełamiesz w ten sposób nieśmiałość i zagospodarujesz czas, który, jak co dzień, spędziłabyś samotnie.

2 Comments

  1. Szczotka Ryżowa

    11 października 2016 o 12:34

    To dobre rady. Żeby poznawać nowych ludzi trzeba wśród nich bywać, inaczej będzie ciężko. A najlepiej poznawać takich, którzy mają podobne zainteresowania do naszych, także zapisanie się do jakiegoś kółka zainteresowań lub organizacji pozarządowej, to bardzo dobry sposób.

  2. True story

    15 czerwca 2017 o 19:53

    Teraz nie trzeba nigdzie wychodzić, żeby kogoś poznać. W Internecie można poznać wiele ciekawych osób, tylko trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. Wielu moich znajomych przez Internet poznało miłość swojego życia 🙂

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *