Potrzebujesz znaków drogowych lub firmy która oznaczy drogę?

znak stopu

Bezpieczeństwo na drodze i w jej bezpośrednim otoczenie to jedna z najbardziej podstawowych kwestii, o które powinno dbać państwo, jak i prywatni przedsiębiorcy. Dobre oznakowanie jezdni nie rozwiąże w całości oczywiście wszystkich problemów kierowców, pieszych i rowerzystów, jednak jest w stanie w znaczący sposób przyczynić się do poprawy sytuacji. Po co nam znaki drogowe i czy warto je kupić lub wypożyczyć? Jeśli właśnie to cię interesuje, to poniżej znajdziesz garść przydatnych informacji.

Wielu przedsiębiorców, którzy zaczynają budowę swojej siedziby lub przebudowują do niej dojazd, boryka się z dość nowym dla nich problemem. Okazuje się bowiem, że wszystkie zmiany w obrębi drogi muszą zostać w odpowiedni sposób oznaczone. Na szczęście znaki drogowe można wypożyczyć lub zlecić oznakowanie specjalistom. W ten sposób będziemy mieć pewność, że spełnimy wszystkie normy, które narzucone są przez prawo, a znaki zostaną zamontowane w taki sposób, że będą nam służyć latami.

1. Po co znaki drogowe?

Czy świat bez znaków drogowych i przepisów jest możliwy? Niektórzy o nim marzą, uważając, że każdy będzie przecież dbał o własne życie na jezdni, a prawne ograniczenia jedynie utrudniają płynną jazdę. Takie marginalne podejście na szczęście nie ma szansy realizacji. Znaki drogowe pełnią przede wszystkim funkcję informacyjną. Dzięki nim dowiadujemy się nie tylko o ograniczeniach prędkości, lecz również o prowadzonych pracach drogowych i objazdach.

Dobre oznakowanie drogowe ułatwia ponadto kierowcom podróżowanie nocy. Dotyczy to z jednej strony samych linii, które jasno określają krzywiznę i granicę drogi, jak i specjalnych znaków, strzałek, które umieszcza się przy ostrych zakrętach. Dzięki znakom jesteśmy więc bezpieczniejsi i wiemy jak dotrzeć na miejsce nawet bez nawigacji samochodowej.

2. Kupić czy wypożyczyć?

Wiele osób martwi się faktem, że znaki drogowe to spory koszt. Na szczęście nie musimy zawsze ich kupować. W wielu sytuacjach warto je po prostu wypożyczyć. Z tej metody korzystają między innymi drogowcy, którzy przeprowadzają remonty. Zakup wszystkich znaków mijałby się z celem. Kupienie jednak kilku najważniejszych i wypożyczanie pozostałych jest nader korzystne.

3. Kiedy potrzebujesz znaków drogowych?

Znaki drogowe przydają się nie tylko podczas remontu i budowy nowych dróg. W wielu sytuacjach są po prostu potrzebne na jeden dzień lub tydzień, kiedy w mieście odbywa się jakieś ważne wydarzenie i dochodzi do zmian w organizacji ruchu. Znaki drogowe konieczne są również na parkingach przed marketami i biurami. Dzięki nim niepełnosprawni mają zapewnione dobre miejsce, a pozostałe osoby wiedzą, gdzie jest wjazd i wyjazd. To znacznie zmniejsza ryzyko stłuczki.

2 Comments

  1. lolek

    28 września 2016 o 16:01

    Ofertę roześlijcie do Starostw I Gmin, jeszcze Urzędów Miast

  2. Znaczyk

    7 października 2016 o 14:38

    Moim zdaniem znaki dzisiaj to podstawa. W wielu miejscach jest ich albo za dużo, albo za mało, albo bez ładu i składu są poustawiane. Ktoś powinien się za to porządnie wziąć.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *