Jaką książkę polecacie? Wakacyjne propozycje dla mola książkowego

Kobieta siedzi nad morzem i czyta książkę

Plaża, łąka w górach, jezioro na odludziu…a Ty bez książki. Czy wyobrażasz sobie gorszy scenariusz? Wakacyjny czas sprzyja czytaniu, zwłaszcza literatury lekkiej, pełnej humoru ale i okraszonej refleksją. Poznaj propozycje książek, które warto przeczytać w czasie letniego urlopu.

Elizabeth Gilbert „Jedz, módl się i kochaj”

Książka Elizabeth Gilbert „Jedz módl się i kochaj” jest propozycją dla kobiet, które lubią podążać za głosem serca i nie boją się wyzwań. Bohaterka jest kobietą, która w wieku niespełna lat trzydziestu ma już wszystko o czym przeciętna kobieta może tylko pomarzyć: męża, dobrą pracę i dom za miastem. Postanawia jednak odrzucić dotychczasowe życie na rzecz podróży do różnych krajów w poszukiwaniu osobistego szczęścia i spełnienia. Czy jej się to uda? Przeczytaj koniecznie.

warto przeczytać:  Parki linowe na Śląsku

Hanna Kowalewska „Tam, gdzie nie sięga już cień”

Hanna Kowalewska w książce o młodej graficzce Ince, przedstawia ciepłą, pełną miłości historię zagmatwanych relacji rodzinnych. Czytając „Tam, gdzie nie sięga już cień” przeniesiesz się do Jastarni pełnej magicznych bursztynów, ale też konfliktów między bratem i siostrą. Jeśli lubisz prozę pełną refleksji, z pogranicza snu i jawy, ta propozycja jest dla Ciebie.

Broszka z dużym bursztynem

Bernard Werber „Imperium mrówek”

Jeśli jesteś miłośnikiem literatury łączącej w sobie elementy filozofii, fikcji i nauki, z pewnością spodoba Ci się książka Bernarda Werbera „Imperium mrówek”. Czytając ją odkryjesz, wraz z bohaterem, sekrety starej piwnicy, do której nie wolno mu wchodzić. Ta intrygująca lektura pokaże Ci światy alternatywne i przedstawi sposób myślenia innego społeczeństwa. Entomologia w wersji literackiej.

warto przeczytać:  Na czym odpoczywać w ogrodzie? Jakie meble ogrodowe kupić?

Katarzyna Grochola „Zielone drzwi”

Pamiętasz klimat swojego dzieciństwa? Czytając książkę Katarzyny Grocholi „Zielone drzwi” na pewno zechcesz przypomnieć sobie jego smak. Autorka przenosi czytelnika do bajkowego świata wspomnień wprost z własnego życia. Pisarka uchyla rąbka tajemnicy pisząc o swoich trudnych chwilach i poznanych osobach. Proza rodem z tajemniczego ogrodu.

Ogród widziany przez owalny otwór w murze

Patrick Suskind „Pachnidło”

Psychologia zawarta w książce Patricka Suskinda „Pachnidło” przywodzi na myśl freudowskie teorie. Podana jest jednak w lekkiej i przyjemnej do czytania formie. Główny bohater, żyjący w XVIII wiecznym Paryżu, marzy o wydestylowaniu perfum z dziewiczego ciała kobiety. Owładnięty jest tą jedną, obsesyjna myślą, która popycha go w końcu do zbrodni. Książka nie tylko dla amatorów perfumiarstwa.

Wakacyjny czas sprzyja poznawaniu literatury, podczas urlopu staraj się jednak przeczytać coś lekkiego. Ciężkie, opasłe tomy, przesycone naukowymi frazami zostaw na czas jesienno – zimowy. Lato przeznacz na czytanie książek odprężających, które pozwolą delektować Ci się wolnym czasem.

warto przeczytać:  Jak spędzać wolny czas – co można robić po pracy?

2 Comments

  1. Barbraaa

    11 października 2016 o 13:23

    Bardzo lubię „Pachnidło”, cudowna książka, w której zapachy opisane są perfekcyjnie. „Jedz, módl się i kochaj” znam tylko z wersji filmowej, a o reszcie nie słyszałam. Zaciekawiło mnie „Imperium mrówek”. Wypożyczę i przeczytam.

  2. Czytelniczka wakacyjna

    4 listopada 2016 o 13:17

    W lecie zwykle zabieram na wczasy literaturę lekką, Elizabeth Gilbert jest właśnie przedstawicielką gatunku. Swoją drogą chętnie przeczytałabym jeszcze po „Tam, gdzie nie sięga już cień” – na wakacje nad morzem jak znalazł.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *