Gdzie polecieć na wakacje? Lista bezpiecznych miejsc w 2017 roku

Molo na plaży w Meksyku

Sezon urlopów już się zaczął, a to oznacza, że osoby, które nie mają jeszcze planów na wypoczynek, powinny jak najszybciej się na coś zdecydować. Obecna sytuacja polityczna, zagrożenie atakami terrorystycznymi, wymuszają na nas wybór konkretnych, bezpiecznych kierunków turystycznych. Gdzie warto pojechać na wakacje w 2017 roku?

Jak wybrać kierunek podróży?

Niestety obecnie na pierwszym miejscu trzeba stawiać bezpieczeństwo. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych można sprawdzić kraje, w których jest bezpiecznie, a także dowiedzieć się, gdzie absolutnie lepiej się nie wybierać. Myśląc nad różnymi krajami, szczególnie arabskimi czy afrykańskimi, warto sprawdzić komunikaty MSZ, zanim kupimy bilety lotnicze do tego kraju. A jakie kierunki turystyczne są modne w 2017 roku?

Chorwacja

To od wielu lat numer jeden wśród polskich turystów. Podróżować do Chorwacji można różnymi sposobami, samolotem, autokarem, a najczęściej samochodem. Kraj ten jest bardzo atrakcyjny turystycznie, a to ze względu na położenie. Najczęściej Polacy wybierają się na wybrzeże Chorwacji, czyli nad Morze Adriatyckie. Do najpopularniejszych miejscowości, do których warto się udać, wymienić można Split, Pulę, Brac i oczywiście Dubrownik. Chorwacja to dobry kierunek zarówno dla par, które chcą jechać na romantyczny tydzień, jak i dla rodzin z dziećmi czy dla grup znajomych. W tym malowniczym kraju każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno będzie chciał tu wrócić.

Hiszpania

Hiszpania to kraj, który jest coraz częściej wybierany przez Polaków. Wszystko przez położenie i dostęp zarówno do morza, jak i do pasm górskich czy jezior. Tak atrakcyjny geograficznie teren przyciąga rzesze turystów. Do popularnych hiszpańskich regionów czy ośrodków turystycznych można zaliczyć Costa Blanca, Costa de la Luz, Costa Brava, Costa Dorada, a także miasta, takie jak Barcelona, Madryt, Grenada, Sewilla, Alicante, Saragossa, Toledo czy Malaga. Hiszpania to bezpieczny kierunek turystyczny, a także bardzo atrakcyjny kulturowo kraj.

Dominikana

Osoby, które chcą wypocząć na plaży, która przypomina krajobraz z filmów, powinny zainteresować się Dominikaną. To kierunek, który modny jest co najmniej od roku i ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Do najbardziej znanych ośrodków wczasowych zaliczyć można Punta Cana i Puerto Plata. Dominikana to jednak nie tylko piaszczyste plaże z romantycznymi zachodami słońca. Oprócz odpoczynku warto też zwiedzić niektóre miasteczka i zajrzeć do muzeów, kościołów, na lokalne targi, a także skorzystać z okazji i nauczyć się wielu sportów wodnych, np. nurkowania czy kitesurfingu.

Grecja

Spora część Polaków wybiera Grecję jako kierunek podróży. Nic zresztą dziwnego, bo greckie wyspy przyciągają swoim kolorytem, kulturą i dobrym jedzeniem. Wśród najczęściej wybieranych destynacji wymienić można Zakynthos, Kretę, Korfu, Kos i Rodos. Grecja to region bezpieczny dla turystów, stąd też jego popularność w ostatnich latach. Do tego doliczyć można krótki czas przelotu i piaszczyste, piękne plaże, na których można odpocząć.

2 Comments

  1. Classic

    20 czerwca 2017 o 08:46

    Dominikana brzmi kusząco. Faktycznie teraz chyba w każdym biurze podróży mają wycieczki do tego kraju. Ale ceny są dosyć wysokie.

  2. Mona

    31 lipca 2017 o 13:05

    Zagraniczne wycieczki raczej kosztują niestety, szczególnie przez biura podróży. Chyba lepiej byłoby pojechać samemu. Mnie za to bardziej Chorwacja ciekawi.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *