Jak kupić tani bilet lotniczy – 6 zasad

Poczekalnia na lotnisku

Sezon urlopowy w pełni, a to oznacza, że wiele osób jeszcze szuka tanich biletów i zastanawia się gdzie jechać. Wiele jest sposobów na to, by skutecznie obniżyć koszty wycieczki organizowanej na własną rękę. Co więc trzeba zrobić, żeby kupić tani bilet lotniczy?

Wyszukiwarki tanich biletów lotniczych

Jednym ze sposobów na znalezienie tanich biletów lotniczych są wyszukiwarki jak https://www.esky.pl/tanie-loty. Można na nich znaleźć połączenia do wielu nawet najdalszych zakątków na świecie. Korzystanie z takich narzędzi jest banalnie proste. Wystarczy podać przewidywany termin podróży, miejsce wylotu i przylotu, liczbę osób lecących, a także preferowaną klasę, np. ekonomiczna lub biznes.

Tańsze bilety poza sezonem

To oczywiste, że każdy chciałby lecieć na urlop w sezonie, głównie z powodu pogody albo wakacji dzieci, ale wtedy trzeba liczyć się z dużo droższymi biletami. Latem, w długie weekendy oraz podczas świąt podróżuje najwięcej turystów, nic więc dziwnego, że bilety na takie loty są zwyczajnie drogie. Z tego względu lepiej wybierać takie terminy, kiedy samolotami lata mniej osób, czyli jesienią, zimą i wiosną. To nie tylko pozwoli zaoszczędzić na bilecie, ale też na noclegach i pozytywnie wpłynie na komfort zwiedzania i wypoczynku, kiedy wokół nie będzie tłumów.

Kupowanie biletów z wyprzedzeniem

Według osób, które często latają w różne zakątki świata, kupowanie biletów ze sporym wyprzedzeniem ma sens i pozwala sporo zaoszczędzić. W liniach niskobudżetowych warto szukać biletów z zapasem 2-3 miesięcy, natomiast u tradycyjnych przewoźników nawet więcej – 3-6 miesięcy.

Elastyczne planowanie urlopu

W ostatniej chwili też da się znaleźć tanie bilety, jednak trzeba być w tym przypadku elastycznym. Lepiej unikać wylotów w weekend, a podczas poszukiwań zaznaczyć opcję +/- kilku dni, żeby sprawdzić, w jakich cenach są bilety w tych terminach. Może się bowiem okazać, że dzięki zmianie nawet 1 dnia, zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych na bilecie.

Promocje na bilety z newsletterów

Warto zapisywać się do newsletterów różnych stron podróżniczych, ale i linii lotniczych. Często oferują one specjalne promocje dla subskrybentów. Mogą to być na przykład promocyjne ceny biletów lotniczych na konkretnych trasach. Bywa, że linie lotnicze organizują także promocje sezonowe, na przykład po świętach, czy na Dzień Matki. Warto więc być czujnym i sprawdzać takie kody rabatowe na połączenia lotnicze.

Wybieranie odległego lotniska

Podczas planowania podróży warto liczyć się z tym, że tańsze bilety będą na odległe lotniska. Te położone w centrach miast zazwyczaj są zwyczajnie drogie w utrzymaniu, co wpływa na cenę biletu. Lepiej więc wybrać peryferyjny port lotniczy, który jest dobrze skomunikowany z centrum i innymi dzielnicami. Na połączeniach lotniczych, które kończą się na odległych lotniskach można naprawdę sporo zaoszczędzić, a koszt dojazdu do centralnych punktów w mieście nie będzie zbyt drogi.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *