Czym powinien charakteryzować się dobry film akcji?

produkcja filmowa

Wybór dobrego filmu akcji na wieczór nie jest łatwym zadaniem. Obecnie dostęp do kina i filmów jest bardzo prosty i szybki, a dostępna oferta może być przytłaczająca. Decydując się na film akcji, warto więc wybrać ten najlepszy. Warto mieć już wcześniej jasną wizję tego, czym powinien charakteryzować się dobry film akcji.

O czym powinien być dobry film akcji?

Filmy akcji już z samej definicji powinny być dynamiczne i trzymać w napięciu. Taka definicja nie wystarczy jednak do opisania setek produkcji, które powstały na przestrzeni lat. Główna charakterystyka i klimat musi być więc wsparta dobrą historią. Najlepszy film akcji, oprócz wybuchających samochodów, powinien opierać się na wątku głównym, który przekona widza.

Scenariusz filmu akcji jest niestety często traktowany po macoszemu, często z powodów budżetowych. Efekty specjalne są kosztowne, a napisać dobry scenariusz nie jest łatwo. Pojawiają się tu więc dwie możliwości.

Efektowny film akcji powinien być dopracowany pod względem wizualnym. Oglądając go dla bombastycznych efektów, widz może nie skupiać się aż tak na wątku głównym. Z drugiej strony, dobry film akcji na wieczór lub ciche popołudnie powinien odznaczać się dopracowanym scenariuszem, który sam nada akcji wydarzeniom.

Jacy są najlepsi aktorzy filmów akcji?

Bardzo trudno jest określić, kto jest najlepszym aktorem filmów akcji. Każda rola wymaga innego podejścia, więc można wybrać jedynie kilka cech wspólnych, którymi powinien odznaczać się aktor.

Po pierwsze, najlepsi aktorzy filmów akcji starają się oddać każdy aspekt odgrywanej roli. Oznacza to przeanalizowanie bohatera rozpisanego na kartach scenariusza pod względem nawet psychologicznym. To najmniejsze detale oraz ich spójność budują wiarygodność. W dobrym filmie akcji jest to tym ważniejsze, ponieważ utrzymanie spójności charakteru podczas wielu wymagających scen nie jest proste.

Jaki jest najlepszy film akcji?

Określenie najlepszego filmu akcji nie jest obiektywnie możliwe. Korzystając jednak z opinii krytyków, można wybrać top 10 najlepszych filmów akcji ostatnich lat, które na pewno będą warte uwagi. Poza tym, korzystając z dzisiejszych metod, łatwo i szybki można znaleźć dobry film akcji na Netflix, czy innej platformie streamingowej. Rozwiązanie to jest o tyle interesujące, że serwis sam dobiera propozycję filmów, bazując na naszej historii oglądania.

Dzięki takim sugestiom możliwe będzie łatwe wybranie najlepszego filmu akcji na dany wieczór. W jego poszukiwaniu warto również śledzić doniesienia w mediach branżowych. Nowe, dobre filmy akcji powstają w zasadzie co chwilę, a to który z nich będzie najlepszy dla nas, musimy sprawdzić sami.

Zastanawiając się więc, czym powinien charakteryzować się dobry film akcji, warto zwrócić uwagę na kilka uniwersalnych aspektów. Przede wszystkim  powinien odpowiadać naszym potrzebom. Jeśli naszym życzeniem będzie obejrzeć widowisko efektów specjalnych, najlepszym filmem akcji może okazać się ten, bez angażującej fabuły. Warto również wziąć pod uwagę grę aktorską, ponieważ nawet jeden dobrze zagrany bohater może uratować całą produkcję i stworzyć naprawdę dobry film.

3 Comments

 1. Anita G

  13 października 2022 o 13:36

  Nienawidzę filmów akcji… Nic mnie bardziej nie nudzi niż taki James Bond czy inny agent

 2. filemona

  7 listopada 2022 o 13:42

  Dla mnie filmy akcji są przereklamowane, są bardzo powtarzalne, działają według tych samych schematów. To nie dla mnie, ale jak ktoś tak lubi to spoko. Ja bym się chyba popłakała jakbym co roku na święta miała oglądać szklaną pułapkę :p

 3. kinoman

  21 lutego 2023 o 11:20

  Ja mam wrażenie, że ostatnio filmy akcji są bardzo podobne, żeby nie powiedzieć takie same. Żadnych innowacyjnych scenariuszy ani ciekawych motywów nie ma. Już dawno nie widziałam dobrego filmu akcji.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *