Najlepsze pociągi zabawkowe dla dzieci — ranking

Pociągi zabawkowe dla dzieci

Zabawkowy pociąg czy kolejka mogą okazać się świetną rozrywką dla dzieci w każdym wieku, a także dla ich rodziców. Od układania torów, do prowadzenia lokomotywy, tego rodzaju rozrywka może godzinami sprawiać dość dużo przyjemności. Każdy rodzaj pociągów różni się jednak od siebie. Prezentujemy więc ranking pociągów zabawkowych dla dzieci od zestawów najprostszych, do najbardziej skomplikowanych.

 1. Drewniane pociągi zabawkowe dla dzieci
 2. Pociągi zabawkowe dla dzieci z bajek
 3. Elektroniczne pociągi zabawkowe dla dzieci
 4. Modelowe pociągi zabawkowe dla dzieci

Drewniane pociągi zabawkowe dla dzieci

Najprostszym z zabawkowych pociągów dla dzieci może okazać się kolejka drewniana. Tak solidne zabawki dobrze znoszą brutalne traktowanie najmłodszych dzieci i powinny być odporne na rzucanie czy gryzienie. Kolejki drewniane przeważnie są też dość duże, więc nie posiadają małych elementów, które łatwo połknąć.

Duże i wyraźne elementy są też przydatne w rozwoju zdolności motorycznych u najmłodszych. Duże drewniane elementy torów są wygodne do układania, przez co dziecko jednocześnie się bawi i rozwija.

Pociągi zabawkowe dla dzieci z bajek

Kolejki dla dzieci to dobry wybór również dla nieco starszych dzieci. Pociągi oferują bowiem wiele doznań pobudzających wyobraźnię. Wszelkie sygnały dźwiękowe i świetlne mogą być bardzo interesujące dla dziecka. Przede wszystkim jednak zabawkowe pociągi często przedstawiają postacie z ulubionych bajek dziecięcych. Fizyczne wersje bohaterów na przykład animacji „Tomek i przyjaciele” to ciekawy pomysł na urozmaicenie kolekcji zabawek.

Tego rodzaju gadżety tematyczne mogą pomóc rozwijać w dziecku wyobraźnię, a nawet nowe pasje. Zastanawiając się jaki zabawkowy pociąg wybrać dla dziecka najlepiej kierować się najnowszymi trendami, ale przede wszystkim wsiać pod uwagę wiek dziecka. Jest to istotne szczególnie w przypadku pociągów zabawkowych na baterie, ponieważ trzeba przykładać więcej wagi do tego, aby dziecko nie dostało się do samego źródła zasilania. Dobrze więc, aby pociągi na baterie oddawać w ręce nieco starszych dzieci.

Elektroniczne pociągi zabawkowe dla dzieci

Kolejnym krokiem wyżej są elektroniczne pociągi zabawkowe. Posiadają one już więcej drobnych części, a przede wszystkim są zasilane prądem. Kolejki tego rodzaju będą więc odpowiednie dla dzieci starszych, które nie mają już problemów z przypadkowym połykaniem małych części zestawów.

Podobne zestawy często mają już gotowe do jazdy lokomotywy i wagony. Poszczególne elementy są jednak delikatne, więc aby ich nie zniszczyć podczas zabawy, dobrze, aby dziecko zachowywało szczególną ostrożność.

Modelowe pociągi zabawkowe dla dzieci

Najbardziej skomplikowanym wariantem zabawkowych pociągów są modele do składania. Te skomplikowane zestawy, oprócz jazdy, często kładą duży nacisk na malowanie i układanie poszczególnych elementów. Modele są zabawkami zauważalnie droższymi, a poziom skomplikowania jest w tym przypadku najwyższy. Kolejki te są jednak najbardziej zbliżone do oryginalnych lokomotyw i wagonów. Powinny one więc odpowiadać starszym i bardziej wymagającym odbiorcom, tak dzieciom, jak i dorosłym.

Jak więc widać, najprostsze kolejki drewniane powinny dobrze nadać się dla najmłodszych dzieci. Zabawki bardziej skomplikowane mogą już prezentować sobą nieco więcej i nawiązywać na przykład do ulubionych bajek dziecka. Natomiast elektroniczne pociągi zabawkowe na w ciekawy sposób mogą pobudzać zmysły naszych podopiecznych i stanowić pomoc w nauce nowych umiejętności. Najbardziej skomplikowane modele pociągów stanowią natomiast rozrywkę bardziej rozbudowaną, która może być odpowiednia dla tych najmłodszych oraz starszych.

2 Comments

 1. Kolejarz90

  28 listopada 2022 o 08:53

  Hej hej, modele pociągów to nie są „zwykłe zabawki”. Niektóre z nich to przedmioty kolekcjonerskie, które potrafią kosztować majątek. Nie wiem, czy byłby to dobry wybór dla dziecka… Ja mam 35 lat, układam i maluję modele od 10 lat i uważam to za idealne hobby dla osób właśnie w podobnym wieku!

  • Lortx

   27 stycznia 2023 o 08:00

   Już nie mówiąc o tym, że te modele pociągów potrafią kosztować majątek i zdecydowanie nie są to pociągi zabawkowe

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *