Co mężczyźni lubią w kobietach? 6 cech, które faceci uwielbiają w kobietach

Atrakcyjna kobieta

Ilu wziąć mężczyzn, tyle cech można wymienić, które są wyjątkowo cenione przez nich w kobietach. Można tu wliczyć cechy wyglądu, charakteru, osobowości i tak dalej. Jest jednak pewna grupa, którą można uznać za bardziej uniwersalną i która w zdecydowanej większości będzie wymieniana przez facetów jako te, na które zwracają szczególną uwagę. Co więc mężczyźni lubią w kobietach?

Atrakcyjność fizyczna

Nie jest to żadna nowość ani nic szczególnie odkrywczego – mężczyźni najczęściej kierują się wyglądem, a to czy dana kobieta wpadnie w ich gust zależy od ich indywidualnych upodobań, a te mogą być naprawdę różne. To, co dla jednego mężczyzny będzie seksowne i piękne, dla innego może być nieatrakcyjne czy też znajdować się na nieco niższej półce. To kwestia bardzo indywidualna, a łączy w sobie to, na co każdy mężczyzna zwraca mimo wszystko uwagę – wygląd, który jest atrakcyjny dla nich samych.

Umiejętność słuchania

Większość kobiet to nie tylko gaduły, które mogą plotkować całe dnie, ale i doskonałe słuchaczki, które usiądą i od początku do końca wysłuchają wszystko co ma się im do powiedzenia. Mężczyźni bardzo to doceniają i czasami taki słuchacz jest im potrzebny, choć niekoniecznie przyznają się do tego głośno. Jeżeli znajdą kobietę, która wysłucha ich niezależnie od sytuacji, a do tego jeszcze będzie skłonna udzielić pomocy, dobrej rady i wsparcia to nic tylko okrzyknąć taką kobietę ideałem, a mężczyznom naprawdę to się podoba.

Kobieta i mężczyzna rozmawiają

Pewność siebie

Chodzi tu oczywiście o jak najbardziej pozytywny aspekt pewności siebie, to znaczy, że kobieta zna swoją wartość, nie chowa się po kątach i doskonale wie czego chce i czego oczekuje. Jest świadoma swoich zalet i wad, wie jaki wpływ ma na innych, a także potrafi podejmować trudne decyzje. Nie ma tu miejsca na fałszywą skromność czy kompleksy, a także na arogancję. Kobieta wie jaka jest, na co ją stać, co może dać od siebie i czego oczekiwać od innych i akceptuje to, będąc jednocześnie z tym szczęśliwa.

Urocza nieśmiałość

Stoi to trochę w sprzeczności z poprzednią cechą, ale wielu mężczyzn naprawdę to docenia, co więcej uważa nieśmiałość za coś uroczego. Oczywiście nie chodzi tu o to, że kobieta chowa się w kącie i ucieka jak najdalej się da. Niektóre kobiety uważają, że powinny się zmienić, ale jest spora grupa mężczyzn, którzy tę cechę właśnie uwielbiają. Powód? Przede wszystkim taka kobieta wydaje się zdecydowanie bardziej tajemnicza i trudniej dostępna, co może być naprawdę pociągające dla nich.

Kobieta nieśmiała

Spontaniczność i poczucie humoru

Pewien wiem wymaga powagi, ale nie samą powagą człowiek żyje, a pełnie radości osiąga się, gdy potrafimy wrzucić na luz. Poczucie humoru rozluźnia atmosferę i pozwala nawiązać lepszą relację między partnerami, a uśmiech na twarzy sprawia, że kobieta od razu zdaje się kilka razy bardziej atrakcyjna. Mężczyznom naprawdę to się podoba, tak samo jak to, że kobieta nie jest aż tak przewidywalna i potrafi zaskoczyć – oczywiście w pozytywny sposób. Nagłe przytulenie czy rzucenie się na szyję może wywołać szereg ciepłych uczuć.

Opiekuńczość

Kobiety często postrzegane są jako opiekunki i strażniczki ogniska domowego, w dzisiejszych czasach bywa z tym różnie, ale jeżeli kobieta potrafi pochylić się nad osobą cierpiącą i potrzebującą i nią zaopiekować w potrzebie, faceci naprawdę to doceniają. Oczywiście nie należy tu przesadzać, bo nawet zbytnia opiekuńczość może być ciężarem i być postrzegana jako nadgorliwość, chodzi tu przede wszystkim o szczere podejście, świadczące o dobrym sercu oraz prawdziwości uczuć.

jeden komentarz

  1. Aga La

    10 sierpnia 2017 o 10:15

    Te cechy rzeczywiście najczęściej wysuwają się na wierzch jeżeli chodzi o to, na co zwracają uwagę faceci, ale mężczyzn jest tylu, że pewnie ta lista, choć dobra, mogłaby być znacznie dłuższa.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *