5 rzeczy, których nie należy robić na pierwszej randce

Nogi kobiety i mężczyzny stojących obok siebie

Pierwsza randka, to naprawdę stresujące przeżycie. Każdy chce się zaprezentować z jak najlepszej strony, by spodobać się drugiej osobie. Może to doprowadzać do licznych, czasem zabawnych, czasem koszmarnych sytuacji, których lepiej byłoby uniknąć. Czego nie należy robić na pierwszej randce?

O czym pamiętać idąc na randkę?

To jest pierwsza randka, a co za tym idzie, to jakie zrobimy pierwsze wrażenie ma duże znaczenie. Spóźniając się, od razu na wstępie pokazujemy, że albo nam niespecjalnie zależy na tym spotkaniu i przyszliśmy, bo tak wypadało albo, że jesteśmy bardzo źle zorganizowani i nie potrafimy przyjść w umówione miejsce o umówionym czasie, bo zabrakło nam kilku minut na zrobienie czegoś, bo uciekł nam autobus, bo… No właśnie – nie spóźniać się!

warto przeczytać:  Jak nie zwariować z dzieckiem w domu? 5 pomysłów na zabawy

Jak ubrać się na randkę?

Randka, to randka, zalicza się się do spotkania towarzyskiego, które rządzi się własnymi prawami. Udając się na randkę należy odpowiednio się zaprezentować wizualnie, oczywiście nie oznacza to, że trzeba od razu kupować jakąś super drogą sukienkę albo garnitur. Luźny, swobodny ubiór wystarczy, choć oczywiście wszystko zależy również od tego, gdzie i w jakich warunkach macie się spotkać. Jeżeli jest to restauracja, to pewnie będzie to coś bardziej eleganckiego, jeżeli inne miejsce, wtedy jest większa dowolność. Przede wszystkim ma być schludnie i czysto!

Kobieta wchodząca po chodach

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Pod tym pojęciem kryje się dość dużo, w tym opowiadanie o całym swoim życiu, spędzonym dniu, a także swoich kłopotach i troskach. Nie, tak się nie powinno robić, zwłaszcza na pierwszej randce, gdy dopiero zaczynacie się poznawać. Odpowiada się na konkretne pytanie zwięźle i bez zagłębiania się w szczegóły, mile widziane pogodne usposobienie, a marudzenie i negatywne nastawienie może natychmiastowo odstraszyć drugą stronę. Randka ma być przyjemnym zdarzeniem. Rozmowa, okraszona żartami, czy poznawanie siebie wzajemnie jest dobre, ale bez przesady i zbytniej wylewności.

warto przeczytać:  Jak się zorganizować? Organizacja w pracy, domu, przy dzieciach

O czym pamiętać na pierwszym spotkaniu?

Alkohol dodaje animuszu, sprawia, że stajemy się odważniejsi oraz bardziej chętni do rozmowy. Pity z umiarem może być dobrym urozmaiceniem wieczoru, jednak spożywany w nadmiarze może to spotkanie definitywnie popsuć i całkowicie zniszczyć szanse na coś więcej. Wiąże się to także z pewnym postrzeganiem – jeżeli się upije, oznacza to, że nie ma się hamulców, no i oczywiście brak nam klasy i pewnej ogłady. Daje to bardzo negatywny efekt.

Pierwsza randka – jak się na niej zachować?

Pod ten temat również podchodzi kilka kwestii. Chodzi tu między innymi o nasze zachowanie wobec drugiej osoby. Chcemy, by był to mile spędzony czas, więc chamskie zachowanie, nieprzyzwoite żarty czy ciągłe przytyki mogą odstraszyć. Lepiej również nie spoglądać co chwile na telefon, bo może to oznaczać, znudzenie rozmową i drugą osobą. Nadmierne chwalenie się, w dodatku oplecione siecią kłamstw, również nie jest dobrym pomysłem. Nigdy nie powinno się tego robić. Mówienie o swoich byłych, a także wadach i zaletach, także powinno zostać wykluczone z tematów rozmów, ponieważ może to wywołać nieprzyjemne reakcje.

warto przeczytać:  Dlaczego logistyka transportu jest istotna? O czym pamiętać planując transport?

2 Comments

  1. Ula

    6 października 2016 o 12:19

    Na pewno nie można za dużo opowiadać o sobie. Możemy wtedy wyjść na osoby bardzo zarozumiałe. Lepiej porozmawiać o neutralnych tematach.

  2. zakochana Lala

    11 października 2016 o 13:32

    Same dobre rady. Spóźnienie jeszcze bym mogła wybaczyć, ale niechlujny ubiór lub spoglądanie co chwilę na telefon, to elementy, które skutecznie mnie zniechęcają. Tak samo w przypadku ciągłego mówienia o sobie. Fajnie, że ktoś ma dużo do powiedzenia, ale musi umieć wyczuć kiedy przestać.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *