Jak mężczyźni okazują uczucia – 7 męskich stereotypów

Figurka kobiety trzymającej w ręce żabę na tle zdjęcia mężczyzny

Zimny drań czy wszechmocny macho to stereotypy dotyczące męskiej natury. Mężczyźni często ukrywają swoje emocje nie chcąc stracić twarzy, zwłaszcza w towarzystwie kobiety. Jak jest naprawdę? Czy brzydsza płeć rzeczywiście nie okazuje uczuć? Poznaj 7 sekretów męskiej natury.

1. Wieczny Casanova

Na wizerunek Casanovy nakłada się wiele cech, które niekoniecznie muszą świadczyć o chęci mężczyzny do dokonywania podbojów. Owszem, zdobywając kobietę mężczyzna utwierdza się w przekonaniu, że ma na tyle siły, by to zrobić. Często taka postawa jest jednak wynikiem niskiego poczucia własnej wartości. Nie oceniaj więc jego charakteru na podstawie krążących o nim stereotypów.

2. Błękitny ptak

Mężczyźni wykazują także chęć, by wreszcie wziąć ślub z ukochaną kobietą. Natomiast jej wrażenie, że jest odwrotnie może być mylne. Możliwe, że przedstawiciel płci brzydkiej boi się podporządkowania kobiecie i utraty wolności, nie oznacza to jednak, że chce żyć wolnością skacząc z kwiatka na kwiatek.

3. Milczek

Pewnie niejednokrotnie zastanawiałaś się, dlaczego on wciąż milczy, podczas gdy Ty nieustannie opowiadasz. Prawda jest taka, że mężczyźni są konkretni i nie lubią rozmów o niczym. Nie znaczy to jednak, że nie słuchają o czym mówi jego partnerka. Jeśli powiesz pewne rzeczy wprost, będziesz mieć gwarancję, że informacja została prawidłowo przekazana.

Portret mężczyzny w marynarskiej czapce

4. Człowiek bez emocji

Mężczyźni często nie okazują uczuć, ponieważ to zaburzyłoby ich obraz silnego człowieka. Prawdopodobnie rodzice wychowali Twojego partnera tak, by łzy zachował na momenty, gdy nikt nie widzi, by nie okazywał emocji, ponieważ jest to słabość charakteru. Patrząc na jego drobne gesty, które świadczą o tym, że kocha, na pewno nie będziesz więcej utrwalać stereotypowych sądów o mężczyznach.

5. Znudzony ignorant

Twój partner znów usiadł przed telewizorem, a Ty chciałaś porozmawiać? Nie oznacza to, że on Cię ignoruje, ale po prostu musi odpocząć, nabrać dystansu do wydarzeń z całego dnia. Może mężczyzna po prostu nie regeneruje się w ciszy tak jak Ty?

6. Książę na białym koniu

Stereotyp księcia na białym koniu istnieje w wyobraźni kobiet. To one idealizują mężczyzn nie dając tym samym dojść do głosu rzeczywistości. Postaraj się spojrzeć realnie na swojego partnera, nie idealizując cech jego charakteru. Każdy człowiek ma przecież wady.

Ilustracja męzczyzny w meloniku, obok zegar, w stylu vintage

7. Despotyczny władca

Mężczyzna wcale nie musi chcieć rządzić, ma po prostu inne poczucie swoich praw. Może do tego faktu dołączyć się również inne niż u kobiet wydzielanie testosteronu. Nie należy stereotypu despoty mylić z brutalnością. Stosowanie przemocy nie ma nic wspólnego z tym, że mężczyzna (aby poczuć się silniejszym) musi od czasu do czasu postawić na swoim.

Mężczyzna niekoniecznie musi dawać bukiet kwiatów i pisać co godzinę sms-a, by okazać swoje uczucie. To, że Cię kocha może przejawiać się w gestach, okazywanej Ci pomocy czy poświęconym Twojej osobie czasie. Każdy mężczyzna jest inny, choć pewne wzorce zachowań są wspólne dla płci brzydszej, na przykład chęć okazania się silnym mężczyzną, który nigdy nie płacze.

3 Comments

 1. Króliczek

  27 września 2016 o 11:19

  Kiedyś miałam do czynienia z mężczyzną który okazywał uczucia prezentami… ale miałam rażenie, że to było na zasadzie: poderwę ją. Jakoś nie przekonał mnie tym, że „kocha” 😉 I dużo jest takich co ignorują.

 2. man

  28 września 2016 o 15:02

  mam wszystkiego po trochu, można być mixem 🙂

 3. Becia

  6 października 2016 o 12:50

  Mężczyźni z reguły nie okazują uczuć, ale w tym już ich uroda, prawda? Poza tym chyba żadna kobieta nie wytrzymałaby, gdyby miała u swojego boku osobę, która jest tak samo rozemocjonowana jak ona, prawda?

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *