Popularni blogerzy finansowi w polskim internecie

Chłopak korzystający z tabletu

Blogi finansowe cieszą się ogromną popularnością. Wiele osób zaciąga kredyty, szuka sposobów na oszczędzanie, chce inwestować i poszukuje na ten temat informacji właśnie w internecie. A jak wiadomo, wiarygodniejsi są ci, którzy znaleźli się kiedyś w podobnej sytuacji i teraz dzielą się doświadczeniem z innymi internautami. Jakie więc blogi finansowe warto śledzić?

Jakoszczedzacpieniadze.pl

Blog Michała Szafrańskiego jakoszczedzacpieniadze.pl jest w sieci bardzo popularny. Na stronie znaleźć można mnóstwo praktycznych wskazówek na temat tego, jak ograniczyć wydatki, jak rozsądnie wydawać pieniądze, jak oszczędzać, jak wybrać popularne produkty finansowe, np. kredyty bankowe. Nie brakuje też aktualnych rankingów lokat, kont osobistych, kart kredytowych, są informacje o promocjach w bankach itp. Blog Michała Szafrańskiego jest często odwiedzany, ponieważ publikowane poradniki są pisane w sposób przystępny dla każdego. Nie brakuje w nich praktycznych informacji, nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem nawet najtrudniejszych kwestii finansowych.

Marciniwuc.com

Strona Marcina Iwucia również jest popularna w polskiej blogosferze. Dzięki publikowanym artykułom można dowiedzieć się więcej o kredytach hipotecznych, o inwestowaniu, oszczędzaniu, spłacaniu długów itp. Wszystko to jest opisane w prosty sposób, poradniki nie przypominają umów bankowych, w których trzeba nieźle się skupić, żeby zrozumieć wszystkie paragrafy. Na marciniwuc.com można znaleźć też finansowy podcast i kurs online dotyczący kredytu hipotecznego.

Metafinanse.pl

Trzeci blog finansowy warty odwiedzenia to metafinanse.pl. Jest prowadzony przez Krzysztofa Sobolewskiego, który już od kilku lat publikuje artykuły na temat tego, jak oszczędzać, zarządzać domowym budżetem, wychodzić z długów, rozpocząć przygodę z inwestowaniem. Z publikacji można też dowiedzieć się, jak może wyglądać nasza przyszła emerytura czy jak grać na giełdzie. Korzystając z bloga, a raczej zapisując się do newslettera, można zyskać szablony Excel, które pomocne będą np. w prowadzeniu domowego budżetu.

Kobiecefinanse.pl

Kobiecefinanse.pl to blog prowadzony przez kobietę, Danutę Duszeńczuk-Chmiel. Publikowane artykuły są skierowane głównie do kobiet, chociaż panowie też mogą znaleźć na tej stronie garść praktycznych informacji dla siebie. Poradniki poruszają kwestie związane z bankowością, budżetem domowym, dodatkowymi dochodami, emeryturami, inwestowaniem, oszczędzaniem, zakupami. Nie brakuje też porad o podatkach, prawie, pracy, mieszkaniach. W wielu przypadkach są to praktyczne podpowiedzi, dzięki którym można faktycznie na czymś zaoszczędzić.

Rodzinanakredyt.pl

Rodzinanakredyt.pl to blog prowadzony przez Agnieszkę Dawidowicz, która spłaca ogromny kredyt i opisuje to na stronie. Poradniki dotyczą też jednak innych kwestii. W artykułach znaleźć można porady dotyczące oszczędzania, zarządzania domowym budżetem, spłatą zadłużeń itp. Na stronie są też e-booki, np. o inwestycji w lepsze życie czy o kryzysowym gotowaniu.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *