Jak wybrać instruktora do nauki jazdy na nartach?

instruktor narciarstwa

Gdy zaczyna się jesień warto zacząć snuć plany na zbliżający się wielkimi krokami sezon narciarskich. Jazda na nartach jest niezwykle popularnym sportem i o ile nie planujemy uprawiać jego wyczynowej wersji, to z opanowaniem podstawowych zasad nikt nie powinien mieć większych problemów. Trzeba jednak pamiętać, że jak każdy sport, ten również niesie za sobą pewne niebezpieczeństwa, dlatego tez warto pierwsze kroki stawiać pod okiem profesjonalnego instruktora narciarstwa.

Gdzie szukać instruktora jazdy na nartach?

Aby rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem warto udać się w miejsce, gdzie panują ku temu odpowiednie warunki. W polskich górach jest wiele łagodnych stoków, idealnych do tego, aby bezpiecznie rozpocząć naukę poruszania się przy użyciu sprzętu narciarskiego. W większości tego typu miejsc obecni są instruktorzy, których można wynająć na jakiś czas, aby pomogli przynajmniej w podstawowym stopniu opanować tę sztukę. Innym rozwiązaniem jest wzięcie udziału w zorganizowanym obozie narciarskim. Wiele ofert zorganizowanych wyjazdów, w czasie których można korzystać z pomocy instruktora do nauki jazdy na nartach można znaleźć w internecie, przykładem może być m.in. strona www.bcamp.pl/zima.

warto przeczytać:  Chromoterapia, czyli kolor ma znaczenie

Jak wybrać instruktora narciarstwa?

Wybierając instruktora narciarstwa należy zwrócić uwagę na to, czy brał on udział w specjalistycznym szkoleniu i czy posiada legitymację Polskiego Związku Narciarskiego i Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów narciarstwa. Ktoś taki może bowiem udzielać lekcji jazdy na nartach zarówno dzieciom jak i dorosłym, będzie w stanie nauczyć nas różnych technik jazdy oraz podzielić się wiedzą na temat radzenia sobie w trudnych sytuacjach na stoku.

Profesjonalny instruktor powinien także mieć na uwadze przede wszystkim względy bezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest aby posiadał ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Osoba, która ma zająć się szkoleniem przyszłych narciarzy powinna posiadać także odpowiednią licencję. Są dwa typy licencji instruktorów narciarstwa, pierwszy z nich – licencja A uprawnia do szkolenia turystów, natomiast licencja B daje możliwość szkolenia niskich stopni PZN.

warto przeczytać:  Jak powinien wyglądać dobry hotel? Co powinien oferować?

narta wiązanie

Jak przygotować się do jazdy na nartach?

Narciarstwo jest sportem wymagającym dobrej kondycji fizycznej. Jeśli na co dzień nie uprawiamy żadnego sportu i nasz tryb życia jest raczej siedzący, to istnienie niebezpieczeństwo, że szybko zniechęcimy się do jazdy na nartach. Jeśli więc mamy w planach wyjazd w góry i rozpoczęcie nauki jazdy na nartach, warto przedtem wybrać się kilkukrotnie na basen lub zajęcia fitness, dobrym pomysłem jest również samodzielna gimnastyka w domu. Szczególnie ważne jest wzmocnienie mięśni dolnych partii ciała, dlatego warto wykonywać różnego rodzaju przysiady.

Drugą niezwykle istotną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu oraz stroju narciarskiego. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy nart na nogach, to nie warto od razu kupować całego sprzętu. Wszystkie niezbędne akcesoria, łącznie z kombinezonem można wypożyczyć. Najlepiej skorzystać z usług wypożyczalni, w której pracują osoby znające się na rzeczy i mogące służyć dobrą radą.

warto przeczytać:  Jak wyprowadzić się z domu?

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *