Jak pozbyć się łupieżu domowymi sposobami?

Kobieta susząca włosy suszarką

Łupież to bardzo częsta przypadłość pojawiająca się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Potrafi być naprawdę uciążliwy i przede wszystkim jest bardzo nieestetyczny. Można sięgać po profesjonalne kosmetyki przeznaczone na walkę z łupieżem, ale warto również starać się zastosować domowe sposoby do codziennej pielęgnacji.

Jaka dieta na łupież?

To, co jemy ma wpływ na cały nasz organizm, także na skórę naszej głowy. Niewłaściwa dieta może prowadzić do nadmiernego powstawania łupieżu oraz przetłuszczania się włosów. Warto więc pamiętać o kilku czynnikach. Przede wszystkim pić dużo wody, unikać tłustych potraw i zacząć jeść więcej owoców i warzyw. Ważne jest, by dostarczać organizmowi jak najwięcej właściwych witamin i minerałów, powinno się więc postarać o to, by dostarczać takie związki jak wapń, fosfor, magnez, cynk oraz potas.

Żel z aloesu

Aloes to roślina posiadająca liczne właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne, warto więc zastosować żel z tej rośliny i nakładać go na skórę głowy i zostawić na pół godziny, a potem zmyć go oraz umyć włosy szamponem, najlepiej także na bazie aloesu.

Płukanka z cytryny

Umycie włosów to czasem za mało, by zwalczyć łupież, dobrze jest więc łączyć mycie szamponem z innymi czynnościami. Najlepiej zrobić płukankę z soku z cytryn wymieszanej z wodą. Cytryny mają doskonałe właściwości antybakteryjne, jak również doskonale odświeżają. Można także spróbować nacierać plasterkiem cytryny skórę głowy, a potem umyć włosy szamponem.

Cytryny i wyciskacz

Oliwa z oliwek

Doskonale sprawdza się nie tylko w kuchni, ma także wiele innych pożytecznych właściwości, również w walce z łupieżem. Wystarczy odrobinę oliwy wlać na ręce, a następnie bardzo uważnie i powoli wmasować ją w skórę głowy i w takim stanie pozostawić na około 10 minut. Po tym czasie ponowić masaż głowy, a następnie spłukać i umyć szamponem.

Olej kokosowy

Olej kokosowy to produkt, który od wieków był często i chętnie używany, głównie przez ludy zamieszkujące Azję. Doskonale sprawdza się także przy walce z łupieżem i aby go stosować, wystarczy nanieść na głowę, wmasować, zostawić na trzydzieści minut i spłukać.

Kokos

Pasta z bazylii

Liście bazylii doskonale nadają się do zwalczania łupieżu. Aby móc ją zastosować, należy przyszykować pastę z liści wymieszanych z wodą. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, należy tak przygotowaną miksturę wmasować w głowę i pozostawić na niej przez około pół godziny, a następnie spłukać.

Roślina bazylii

Płukanka z aspiryną

Ten lek jest dobry nie tylko na bóle głowy, a jego lecznice właściwości mają wpływ także na walkę z łupieżem. Sześć tabletek aspiryny należy rozpuścić w szklance wody, a powstałą w ten sposób mieszaninę wmasować w skórę głowy. Należy pozostawić to na kilka minut, a potem spłukać.

Jakie szampony na łupież?

Oprócz stosowania domowych produktów można także spróbować wykorzystać dwa różne szampony, jeden zalecany do włosów przetłuszczających się, a drugi do łupieżu. Dwustopniowe leczenie powinno pomów w lepszemu oczyszczeniu głowy.

jeden komentarz

  1. Miniona

    15 czerwca 2017 o 19:10

    Z tą płukanką z cytryny to trzeba uważać, szczególnie jak się ma farbowane włosy. Myślę, że mogą wyblaknąć od tego kwasu… Za to inne sposoby jak najbardziej.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *