Dlaczego warto uczyć się języków?

Flagi państwowe

Nauka języków obcych jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważna. Mamy z nią do czynienia już od najmłodszych lat i towarzyszy nam od nauczania początkowego, aż po studia. Nauka ta nie jest łatwa i często sprawia nam wiele trudności i potrafi mocno zniechęcić. Mimo wszystko warto się uczyć języków obcych, bo przynosi to mnóstwo korzyści.

Nauka języków ułatwia komunikację

Znajomość języków obcych daje nam naprawdę wiele możliwości. Najbardziej rozpowszechniony jest język angielski, ale znajdzie się mnóstwo miejsc, gdzie o wiele łatwiej będzie się dogadać w języku miejscowym. Znając język, albo języki, cały świat stoi przed nami otworem, można wyjechać gdzie tylko się chce, poznać całe mnóstwo ciekawych ludzi oraz miejsc i nic nie stoi nam na przeszkodzie. Nowi ludzie, nowa kultura, dlaczego nie?

warto przeczytać:  Jakie thrillery warto obejrzeć? Lista filmów trzymających w napięciu

Języki obce umożliwiają podjęcie pracy

Dziś znajomość języka obcego często jest wymagana w pracy, zazwyczaj jest to angielski, ale rynek otwiera się coraz bardziej na inne państwa i można znaleźć oferty czasem z naprawdę egzotycznymi wymaganiami. To jednak nie wszystko, bo znając języki obce nie jest się ograniczonym tylko do jednego miejsca, może wyjechać gdzie się chce i zacząć pracować gdziekolwiek się chce. Znając języki ma się o wiele więcej możliwości do wyboru, przy okazji ma się szansę na poznawanie świata i może nawet znalezienie swojego własnego miejsca w życiu.

Znajomość języków pomaga w rozumieniu kultury

Nasz rynek jest bogaty w wielość tytułów, najczęściej jednak zdarza się tak, że tłumaczenia nie są w stanie oddać tego, co autor chce nam przekazać. Mając możliwość czytania ulubionych książek w języku oryginalnym, mamy szansę na to, by odkryć świat zawarty w powieści zupełnie na nowo. To samo dotyczy się oglądania filmów bez lektora czy napisów. Mamy szansę na pełniejsze obcowanie z postaciami na ekranie, wsłuchiwania się w ich głos i podziwianie ich kunsztu aktorskiego.

warto przeczytać:  Popularne serwisy VOD od oglądania filmów, seriali... które najpopularniejsze?

Człowiek siedzący za stertą książek

Nauka języków poprawia pracę umysłu

Udowodnione jest, że ludzie znający języki obce mają o wiele lepszą pamięć, odznaczają się większą kreatywnością oraz mają znacznie lepiej rozwinięte zdolności analityczne. Obcując z językami obcymi, poznajemy wiele słów, uczymy się różnych form gramatycznych, odmian, synonimów, wyjątków, co znacznie uelastycznia umysł i pozwala mu na szybsze wyciąganie wniosków oraz znacznie lepiej odnajduje się w szukaniu rozwiązań dla problemów.

Dlaczego warto uczyć się języków?

Możemy siedzieć w domu i poznawać inne kultury przez ekrany naszych komputerów, albo telewizorów, jednak nic nie zastąpi prawdziwego poznania przez osobiste obcowanie z daną kulturą i ludźmi. Znając języki obce może podróżować i poznawać inne kultury, mając z nimi do czynienia bezpośrednio i bez tłumaczy. Poznajemy ludzi, ich sposób życia, a tym samym jesteśmy w stanie o wiele łatwiej ich poznać i zrozumieć. Co innego jest również uczyć się języka na sucho, korzystając z różnych materiałów, a co innego mieć do czynienia z żywym, pierwotnym tworem używanym przez zwykłych ludzi!

warto przeczytać:  Gdzie oglądać filmy w internecie? Lista sprawdzonych miejsc

2 Comments

  1. Światowa

    6 października 2016 o 12:23

    Bo to podstawa. Bez znajomości języków nie znajdziesz pracy i będziesz miał problem z komunikacją. Choć jakbym miała wymieniać korzyści płynące z nauki języków to zajęłoby mi to cały dzień, więc na tym zakończę 🙂

  2. Obieżyświat

    15 czerwca 2017 o 19:12

    Języki warto znać, żeby mieć więcej możliwości. Oferty pracy w wielu krajach to jedno, ale też dzięki temu można poznać różnych ciekawych ludzi.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *