Co to jest Animal flow?

Gimnastykująca się kobieta

Gdyby tak wrócić do korzeni i podpatrzyć, w jaki sposób poruszali się nasi przodkowie albo wziąć przykład z poruszania się zwierząt? Nowy trening Animal Flow zakłada powrót do ruchów sprzed setek tysięcy lat. Łączy on w sobie trening siłowy z akrobacjami, które można zaobserwować w świecie zwierząt. Sprawdź, czy warto uprawiać Animal Flow.

Zalety Animal Flow

W efekcie ćwiczeń w systemie Animal Flow ciało staje się jędrne i gładkie. Za pomocą ćwiczeń kalistenicznych (które nie wymagają użycia sprzętu) zwiększa się siła funkcjonalna ludzkiego ciała przydatna w codziennych czynnościach. Dzięki zaangażowaniu wielu grup mięśniowych, ciało zyskuje harmonię i staje się mniej narażone na kontuzje. Trening jest wzbogacony o elementy jogi oraz capoeiry i nastawiony na tworzenie pięknych układów taneczno- gimnastycznych. Jeśli uwielbiasz połączenie w ćwiczeniach dzikości, gracji i siły, ten trening jest zdecydowanie dla Ciebie.

warto przeczytać:  Jak prawidłowo wykonać trening animal flow?

Kobieta ćwiczy Jogę

Czym charakteryzuje się Animal Flow?

Charakterystycznym elementem w systemie treningowym Animal Flow jest powrót do natury – naśladowanie ruchów zwierząt poszerza mobilność organizmu, zwiększa zakres ruchów, wzmacnia ciało i rozwija sprawność. Trening bazuje na obciążaniu własnego ciała przy pomocy praw grawitacji i fizyki.

Nazewnictwo ćwiczeń jest spójne ze światem zwierząt, każde z nich ma swój zwierzęcy odpowiednik. W ćwiczenia angażują się głównie mięśnie obręczy barkowej, pleców, brzucha i nóg. Zestaw ćwiczeń pozwala na połączenie zabawy z aktywnością fizyczną, co daje niesamowite korzyści dla organizmu.

Taniec przed lustrem

Z czego czerpie Animal Flow?

Rozciąganie, oddychanie czy relaksacja po przebytym treningu są zaczerpnięte z jogi. Komponenty takie jak efektywna rozgrzewka, mobilność nadgarstków, aktywacje, formy stretchingu, płynne przejście ruchów, wzmocnienie siły funkcjonalnej stanowią sedno treningu Animal Flow. Z kolei elementy zaczerpnięte z dyscypliny uczącej sposobów przemieszczania się (Parkour) są również obecne w treningu Animal Flow. Wykorzystanie ludzkiego ciała w opanowaniu sztuki przemieszczania się jest metodą stworzoną przez kilku żołnierzy w Wietnamie jako pomoc w przedostaniu się na wyznaczone miejsce.

warto przeczytać:  Animal flow – co to jest? Na czym polega animal flow?

Wszystkie ruchy w treningu Animal Flow stawiają na estetykę, kontrolę i harmonię. Pozwalają wykształcić mechanizmy pokonywania przeszkód jedynie z pomocą własnego ciała.

Animal Flow – dla kogo?

Animal Flow jest rodzajem treningu dla każdego, kto pragnie mieć wyćwiczoną sylwetkę i chce poprawić swoją kondycję fizyczną. Jeśli marzy Ci się smukłe, jędrne i wygimnastykowane ciało, możesz zdecydować się na tego typu zajęcia.

Animal Flow jest bardzo popularny w Australii, gdzie już od jakiegoś czasu organizuje się ćwiczenia w grupach. U nas dopiero jest to rozwijająca się dziedzina ćwiczeń, ale coraz więcej klubów fitness włącza ją do swojego repertuaru.

Ciekawe połączenie dzikości, delikatności i gracji – z pewnością marzysz o takim sposobie poruszania się. Animal Flow zapewni Ci to wszystko i jeszcze pozwoli wzmocnić funkcjonowanie organizmu. Dzięki połączeniu ćwiczeń z wielu dziedzin takich jak akrobatyka i ćwiczenia siłowe nie musisz już wybierać między umięśnionym a smukłym ciałem.

warto przeczytać:  Co daje trening animal flow? Zalety animal flow

2 Comments

  1. Wtyczka

    11 października 2016 o 11:48

    Nie słyszałam o czymś takim wcześniej, ale brzmi to bardzo interesująco. Chyba musiałabym jednak najpierw wyrobić sobie kondycję, bo na razie u mnie z tym słabo.

  2. Monika

    15 czerwca 2017 o 20:09

    Ja też nigdy o czymś nie słyszałam, ale ciekawie to wygląda. Chyba muszę się zainteresować takim powrotem do natury. Na dobre mi to wyjdzie 🙂

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *