5 pomysłów na domek na narzędzia ogrodowe

domek na narzędzia

Domki narzędziowe, wbrew swojej nazwie mogą pełnić różne funkcje. Główną z nich jest przechowywanie narzędzi ogrodowych i innych sprzętów, dla których nie ma miejsca wewnątrz domu czy mieszkania. Co, jednak jeśli pragniemy nietypowej konstrukcji, takiej, która nie jest zwyczajnym schowkiem? Zobaczcie, w jaki sposób możemy kreatywnie urządzić mały domek ogrodowy.

 1. Przeszklony domek na narzędzia
 2. Domek na narzędzia o nietypowym kształcie
 3. Skandynawski domek na narzędzia
 4. Domek dla dzieci i schowek na narzędzia
 5. Domek na narzędzia jako garaż

1. Przeszklony domek na narzędzia

Przeszklony domek na narzędzia to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nowoczesny wygląd. Sprawdzi się idealnie jako uzupełnienie domu stworzonego w modernistycznym stylu, lub jako samodzielne pomieszczenie zdobiące ogród. To tak naprawdę klasyczny domek, jednak z przeszkloną ścianą, co sprawia, że wygląda dosyć nietypowo. Dobrze sprawdzi się również jako miejsce do pracy czy kreatywnego tworzenia. Łatwo bowiem o przypływ inspiracji, jeśli z takiego domku ma się widok na piękny, kwitnący ogród.

2. Domek na narzędzia o nietypowym kształcie

Tę opcję polecamy osobom, które chcą wyrazić swoją kreatywną duszę, lub pragną wprowadzić nieco szaleństwa do swojego standardowo wyglądającego ogródka. Kształt domku jest ograniczony jedynie naszą wyobraźnią. Tak naprawdę większość brył jesteśmy w stanie zbudować z drewna, metalu czy plastiku. Domek o wymyślnym kształcie doda świeżości w porastającym zielenią ogrodzie i na pewno przyciągnie uwagę innych. Wybierając nietypowy domek, musimy się jednak liczyć z większymi kosztami. Jeśli to dla nas nie jest problem, możemy zlecić wykonanie nietypowego projektu profesjonalistom.

3. Skandynawski domek na narzędzia

Domek na narzędzia w stylu skandynawskim to rozwiązanie bardziej klasyczne, aniżeli poprzednia z propozycji. Najczęściej wykonujemy takie domki z drewna, gdyż jest to cecha charakterystyczna stylu skandynawskiego. Domek w takim stylu jest cały biały, w klasycznym kształcie. Wygląda bardzo świeżo i elegancko. Tak naprawdę, jeśli posiadamy już drewniany domek, możemy z powodzeniem odmienić go, malując deski specjalnym preparatem.

4. Domek dla dzieci i schowek na narzędzia

To propozycja, z której ucieszą się również najmłodsi domownicy. Co gdyby tak połączyć praktyczny schowek narzędziowy z miejscem do zabawy naszych pociech? Możemy wybrać klasyczny model, lub taki ze specjalnymi udogodnieniami jak: zjeżdżalnie, ściany do wspinaczki czy dobudówki z huśtawkami. A może domek na drzewie? Oto sposób, jak połączyć przyjemne z pożytecznym. Dorośli mają miejsce na przechowywanie gratów, a dzieci miejsce do kreatywnej zabawy.

5. Domek na narzędzia jako garaż

Schowek na narzędzia ogrodowe, jeśli będzie odpowiedniej wielkości, może służyć jako miejsce do parkowania pojazdów, takich jak: samochód, motocykl, rower. Wybierając tę opcję, musimy pamiętać o odpowiednich dostosowaniach. Jeśli chcemy przechowywać w naszym domku samochód, musimy zapewnić większe wejście oraz ewentualne zabezpieczenia przed kradzieżą. Istotne jest, że jeśli domek będzie rozmiarów większych niż 35 m2, musimy również zgłosić się do urzędu po oficjalne zezwolenie na budowę.

2 Comments

 1. Magda

  8 lipca 2022 o 05:43

  Ostatnio kończyliśmy budowę domu, postanowiliśmy wybudować dodatkowo taki domek na różne narzędzia ogrodowe. Dzieciakom się tak spodobał, że ciągle nam go okupują 😀 teraz musimy zrobić im domek na drzewie 😉 zostało nam mnóstwo piachu po budowie więc dorobimy im jakąś piaskownicę i może zwolnią nam wreszcie domek na narzędzia 😉

 2. Magda

  8 lipca 2022 o 14:44

  Taki skandynawski wydaje mi się super pomysłem, jest minimalistyczny, ale i praktyczny. Doskonale sprawdzi się na każdej działce.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *