Gdzie kupić gotowy domek na narzędzia? Lista sklepów

narzędzia ogrodowe

Odkąd tylko nadeszły cieplejsze miesiące, zaczęliśmy zapewne organizować przestrzeń wokół siebie. Dbamy o porządek nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również w naszych zaczynających już kwitnąć ogrodach. Jest to dobry czas, by pomyśleć o praktycznych schowkach na różnego rodzaju narzędzia czy sprzęty ogrodowe. Idealnym sposobem na ich organizację będzie zaopatrzenie się w domek narzędziowy. O czym należy pamiętać przy wyborze, a także gdzie kupić taki domek?

Co brać pod uwagę przy wyborze domku na narzędzia?

Zanim kupimy domek na narzędzia ogrodowe, dobrze byśmy sami odpowiedzieli sobie na kilka ważnych pytań. Istotne będzie uświadomienie sobie, jak dużego domku potrzebujemy. Kluczowe może być tutaj zrobienie porządków w rzeczach, które chcemy w nim przechowywać. Być może część z nich jest nam już niepotrzebna, lub zwyczajnie nie spełnia już swoich funkcji i możemy się ich pozbyć? Dalej musimy zastanowić się, czego oczekujemy od takiego budynku gospodarczego. Czy będziemy mieli czas, by o niego dbać i jak dużo uwagi jesteśmy w stanie mu poświęcić. Od tego zależy wybór materiału, z którego domek będzie wykonany. I na koniec bardzo ważna kwestia, mianowicie, czy chcemy, by domek zdobił ogród, czy ma mieć zastosowanie czysto praktyczne. Oraz jak dużą kwotę możemy przeznaczyć na kupno takiego pomieszczenia gospodarczego.

Domki narzędziowe ze sklepów stacjonarnych

Jeśli zamierzamy kupić nowy, gotowy domek, w którym wystarczy połączyć kilka elementów, dobrym wyjściem będzie odwiedzenie w tym celu sklepu stacjonarnego. Wiele sklepów ma w ofercie różne rodzaje domków narzędziowych. Plusem takiego rozwiązania jest oczywiście możliwość obejrzenia domku w całej okazałości, jeszcze przed kupnem, a nawet przetestowania jego właściwości, gdyż w sklepach zawsze możemy obejrzeć egzemplarze pokazowe. Istotnym może być również fakt, że wiele z takich sklepów oferuje możliwość dokonania modyfikacji na zamówienie klienta. Jeśli więc podoba nam się dany model, lecz chcielibyśmy zrobić w nim drobne zmiany, jest to możliwe. W jakich sklepach dostaniemy gotowe domki na narzędzia?

 • OBI
 • Castorama
 • Leroy Merlin
 • JULA
 • Bricomarché

Sklepy online, mające w asortymencie domki narzędziowe

Opcja ta sprawdzi się jeśli chcemy kupić domek narzędziowy, jednak szukamy niekonwencjonalnych modeli. W sklepach online wybór jest bowiem dużo większy niż w sklepach stacjonarnych i dużo łatwiej jest znaleźć model, który faktycznie by nas w pełni zadowalał. Najlepiej wybrać sklep, który specjalizuje się w sprzedaży właśnie domków ogrodowych, jednak w wielu zwykłych sklepach z meblami możemy również je znaleźć. Oprócz dużego wyboru atutem tego rozwiązania może być również cena. Kupując przez internet, możemy szukać najkorzystniejszych ofert.

 • focusgarden.pl
 • meblobranie.pl
 • homebook.pl
 • ogrodosfera.pl
 • sklep.zolta.pl

Serwisy ogłoszeniowe

Przy szukaniu domku narzędziowego polecamy zajrzeć na platformy, w których znajdziemy różne aukcje, typu allegro czy olx. Na nich znajdziemy wiele różnych modeli nowych domków, ale też domki, które były używane, jednak z jakiegoś powodu właściciele muszą się ich pozbyć. Na aukcjach z używanymi domkami możemy znaleźć wiele takich, które mimo używania są w świetnym stanie i spokojnie mogą nam posłużyć jeszcze przez wiele lat.

jeden komentarz

 1. Ogrodnik

  16 stycznia 2023 o 13:36

  No bez przesady, postawić szopę to nie jest taka filozofia, a na pewno wyjdzie taniej

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *