Domek na narzędzia drewniany, metalowy czy plastikowy?

domek na narzędzia

Ogrodowy domek to świetny sposób magazynowania narzędzi i sprzętów używanych do prac technicznych. Umożliwia nie tylko przechowywanie narzędzi, ale może być też niewielkim schowkiem chroniącym przedmioty przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Jeśli tylko macie możliwość, warto rozważyć budowę lub kupno takiego pomieszczenia gospodarczego. Rodzajów jest bardzo dużo, więc dziś się im przyjrzymy i zastanowimy, się, jaki domek narzędziowy najlepiej będzie wybrać.

Komu przyda się domek na narzędzia?

Domek narzędziowy przyda się zapewne każdemu, kto choć raz miał okazję wykonywać różne prace przy domu czy ogrodzie. Każdy z nas posiada rzeczy, na które nie ma miejsca wewnątrz domu czy mieszkania i to będzie na nie idealny schowek. Jeśli więc macie tylko trochę przestrzeni na swoim ogródku, warto rozejrzeć się za takim małym domkiem.

Jakie są rodzaje domków narzędziowych?

Rodzaje domków na narzędzia można wyróżnić, biorąc pod uwagę materiał wykonania. Najczęściej spotykamy domki zbudowane z drewna, metalu czy plastiku. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety i będzie rekomendowany w zależności od budżetu, ilości miejsca czy możliwości pracy przy utrzymaniu. Czym więc charakteryzują się poszczególne typy domków narzędziowych?

Drewniany domek na narzędzia

Domek narzędziowy wykonany z drewna to najczęściej wybierana z opcji. Najbardziej rozpowszechnionym materiałem, jest drewno sosnowe. Jest faworytem wśród większości osób, które stają przed decyzją, jaki domek kupić. Drewniany domek jest bardzo uniwersalny, więc wkomponuje się świetnie w każdy ogród, bez względu na jego wystrój. Daje również możliwość zmiany wyglądu, poprzez pomalowanie odpowiednim preparatem. Drewno wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Wybierając ten materiał, musimy liczyć się z tym, że okresowo będzie trzeba go zakonserwować, za pomocą impregnatu bądź bejcy. Materiał ten bywa nico kapryśny, jednak większość domków wykonanych z drewna cechuje wysoka jakość. Co za tym idzie, cena jest również większa niż w przypadku domków wykonanych z metalu czy plastiku.

Metalowy domek na narzędzia

Metalowe domki na narzędzia są najczęściej wykonane z ocynkowanej, nierdzewnej stali bądź z aluminium. Nie są one co prawda tak estetyczne, jak te, które są zrobione z drewna, jednak niosą za sobą wiele innych korzyści. Przede wszystkim są one niewrażliwe na wszelkie czynniki atmosferyczne. Są odporne na korozję i nie trzeba poświęcać wiele uwagi, aby utrzymać je w dobrym stanie. Jest to więc rozwiązanie trwałe i funkcjonalne. Ponadto domki metalowe są bardzo lekkie i tanie. Rozwiązanie to będzie więc dobre, jeśli chcecie, by domek był praktyczny, a nie zależy wam zbytnio na walorach estetycznych.

Plastikowy domek na narzędzia

Ostatni z wariantów, który jednocześnie jest najrzadziej wybierany przez konsumentów to domek wykonany z plastiku. Jest to rozwiązanie najbardziej budżetowe i zarazem najmniej estetyczne. Plastikowy domek będzie jednak idealny dla osób, które chcą jedynie miejsca do przechowywania rzeczy, a nie chcą poświęcać na jego utrzymanie wiele czasu. Plusem plastikowego domku może być to, że jest on łatwy w transporcie i montażu. Mimo słabej jakości takie domki są odporne na zmienne temperatury i promieniowanie słoneczne. Spełniają więc absolutne minimum ze swoich funkcji. Jeśli więc nie jesteście zbyt wymagający, zapewne domek plastikowy was zadowoli.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *