5 najlepszych lodziarni w Katowicach

Lody czekoladowe z wafelkiem

Sezon letni sprzyja spędzaniu czasu na dworze, a co za tym idzie – kosztowaniu zimnych pyszności. Od kilku lat w Polsce zapanowała moda na lody rzemieślnicze, czyli takie, które produkowane są w tradycyjny sposób, bez zbędnych konserwantów. Do jakich lodziarni warto pójść w Katowicach?

Istne Lody Rzemieślnicze

„Istne Lody Rzemieślnicze” zlokalizowane są przy ulicy Mariackiej Tylnej 7 w Katowicach. Swoje punkty lodziarnia ma także w Sosnowcu i Jaworznie. Ceny zaczynają się tutaj od 4 zł za 80 g lodów. Smaki premium to koszt 5 zł. Lody produkowane są na miejscu, co każdy może zobaczyć przez szybę. Są one robione na bazie najlepszych, naturalnych składników. To, co przyciąga do tej lodziarni, to na pewno innowacyjne smaki. Sporą popularnością cieszą się lody Snikers, Oreo, Rabarbar, Pistacja, Nutella czy Malina. W stałej ofercie można znaleźć takie smaki jak Truskawka, Śmietanka i i Czekolada mleczna.

warto przeczytać:  Jak spędzać czas z przyjaciółmi?

Lodowato

Lodziarnia „Lodowato” również znajduje się w centrum, a dokładniej przy ulicy Dworcowej 15 w Katowicach. Inne punkty znajdują się jeszcze w Tychach i w Sosnowcu. Cena za porcję to 4 zł. Lody można kupić też na wynos w wersji 0,5 kg i 1 kg. Lody te produkowane są w tradycyjny sposób przy wykorzystaniu najlepszych jakościowo składników. Oprócz stałych smaków, czyli Śmietanki, Truskawki i Czekolady mlecznej), codziennie pojawiają się inne smaki. Można wśród nich wymienić Arbuza, Góralka kokosowego, Różę z malinami, Krakersy w karmelu czy Sernik z jagodami.

Lodzio Lody Naturalne

Lodziarnia „Lodzio Lody Naturalne” położona jest przy ulicy Świętego Jana 9 w Katowicach. Cena za porcję wynosi tu 3,50 zł. Codziennie można wybierać wśród 12 różnych, ciekawych smaków. Skosztować można między innymi takich smaków jak Solony karmel z kajmakiem, Kit-Kat, Beza-krówka, Mascarpone z miodem i orzechami, Michałki z migdałem i pomarańczą, Śmietanka alpejska i wiele, wiele innych. Lody są oczywiście produkowane w tradycyjny sposób, bez konserwantów.

warto przeczytać:  Co wybrać, dżakuzi czy basen?

Mint Lody od Serca

Punkt „Mint Lody od Serca” otworzono stosunkowo niedawno, a już ustawiają się tam spore kolejki klientów. Lodziarnia znajduje się w samym sercu miasta Katowice, czyli przy ulicy Mariackiej 1. Podobnie jak w innych punktach, tutaj również lody wytwarzane są z najlepszych produktów i to w sposób tradycyjny. Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowe smaki. Spróbować można takich lodów jak Kinder Bueno. Cytryna z miętą, Snikers, Śmietanka wiejska, Rafaello, Chałwa czy Nutella. W tej lodziarni można także mieszać smaki, czyli decydując się na jedną porcję, można wybrać smaki pół na pół.

Pociąg do lodów

„Pociąg do lodów” to jedyna lodziarnia z tej listy, która nie jest zlokalizowana w centrum miasta. Ta znajduje się przy ulicy Radockiego 242A w dzielnicy Piotrowice. Lody produkowane są tu na miejscu i codziennie można liczyć na inne smaki. Wśród tych najbardziej popularnych wymienić można takie jak Snikers, Truskawka z rumem, Nutella, Brzoskwinia z miętą czy Kinder Bueno.

warto przeczytać:  Tchibo to nie tylko kawa! Co jeszcze oferuje i jaka jest historia Tchibo?

2 Comments

  1. Mirella

    20 czerwca 2017 o 08:56

    Faktycznie tych lodziarni teraz mnóstwo powstaje. I większość pisze, że mają lody naturalne. Ciekawe czy faktycznie tak jest 😉

  2. Andzia

    4 sierpnia 2017 o 11:52

    Racja, sporo tego, choć żądnej z tych konkretnych lodziarni nie znam. Była jednak kiedyś w dwóch takich w Katowicach, nazw nie pamiętam – lody mieli świetne. To było gdzieś w dzielnicy Piotrowic.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *