Zdrowe porady w sieci, czyli popularne serwisy i blogi o zdrowiu

dziewczyna z laptopem

Każdy chce być zdrowy – to żadne odkrycie. W dzisiejszych czasach nowe technologie wychodzą nam naprzeciw. Mamy stały dostęp do internetu, więc i do informacji. Dlatego możemy raz-dwa odszukać strony poświęcone interesującemu nas tematowi. A gdzie najlepiej poszerzać swoją wiedzę o zdrowiu? Jest kilka serwisów i blogów, które na pewno warto polecić.

1. abcZdrowie

Ten portal abczdrowie.pl podzielony jest na wiele zróżnicowanych działów tematycznych. Znajdzie tu więc coś dla siebie każdy, bez względu na to, czy interesują go zagadnienia z dziedziny zdrowia ogólnego, zdrowego żywienia, urody, aktywności fizycznej, seksu czy psychologii. Każdy z tych działów podzielony jest jeszcze na pomniejsze sekcje, by nikt nie miał problemu ze znalezieniem ciekawiącego go tematu. W każdym dziale można znaleźć wiele artykułów, szczegółowo podejmujących daną tematykę.

Oprócz tego portal zatrudnia też wykwalifikowanych lekarzy. Ponad osiemdziesięciu specjalistów odpowiada użytkownikom na pytania dotyczące zdrowia. Można więc poradzić się eksperta za darmo, a odpowiedź otrzymuje się w przeciągu dwudziestu czterech godzin. To prawdziwe dobrodziejstwo, zważywszy, jak długo musimy zawsze czekać na wizytę u specjalisty.

lekarski stetoskop

2. PoradnikZdrowie.pl

Zdrowie, dieta, uroda, seks, ciąża – oto główne działy, przybliżające podejmowaną na portalu poradnikzdrowie.pl tematykę. W każdym z tych działów znajdziemy teksty, które w wyczerpujący sposób powiedzą nam, co trzeba robić, by jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie. Czeka tu na nas w sumie już ponad dziesięć tysięcy artykułów, a ta baza naturalnie cały czas jest uzupełniana i aktualizowana.

Oprócz tego portal daje nam możliwość poradzenia się ekspertów – lekarzy praktycznie każdej specjalności. Użytkownicy mogą się też dzielić własnym doświadczeniem i udzielać sobie nawzajem zdrowotnych porad na forum.

3. Medonet

Kolejne kompendium wiedzy medonet.pl o chorobach i metodach ich leczenia. Ciekawe, obszerne artykuły w wyczerpujący sposób zaspokoją naszą wiedzę i odpowiedzą na wątpliwości. Czeka tu na nas też wiele filmów – fragmentów programów medycznych. Poza tym znajdziemy tu także informacje dotyczące leków i placówek służby zdrowia w Polsce.

Ciekawą opcją jest usługa Asystent Zdrowia. Po wprowadzeniu do specjalnego formularza odpowiednich danych o nas i przebytych przez nas chorobach, otrzymamy indywidualnie dostosowany zestaw badań profilaktycznych, które powinniśmy wykonać w trosce o swoje zdrowie.

4. Zdrowy Portal

Ten portal zdrowyportal.org to prawdziwa skarbnica artykułów na temat chorób i ich leczenia. Przejrzyste pogrupowanie ich w działy i poddziały pomaga szybko odnaleźć to, co nas interesuje. Szczególnie dużo możemy się dowiedzieć o alergiach, bólu i ciąży.

Należy pochwalić, że portal wyraźnie stawia na medycynę naturalną. Poświęcono jej aż da działy: Naturalne środki lecznicze oraz Encyklopedię ziół, bardzo pomocną, gdy chcemy dobrać coś pod swoim kątem.

Wydaje się to zdrowym podejściem – dzięki temu użytkownicy, zamiast od razu sięgać po farmaceutyki, mają szansę wypróbować łagodniejsze, naturalne metody. Mogą być one przecież równie skuteczne, a nie wywołują skutków ubocznych. Któż by chciał sięgać po antybiotyki, skoro, jak możemy się tu dowiedzieć, podobno zupa czosnkowa jest jeszcze skuteczniejsza?

termometr i tabletki

5. Zdronet

Także i ten portal zdronet.pl to prawdziwa internetowa encyklopedia zdrowia. Znajdziemy tu medyczne zagadnienia z praktycznie każdej specjalności. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji nawet o schorzeniach, o jakich dotąd ani nie słyszeliśmy.

Portal pomoże nam też się leczyć. Ciekawą usługą jest Wirtualny Diagnosta. To program, który przeanalizuje nasze objawy i określi, z jakim schorzeniem prawdopodobnie się borykamy. Dzięki temu będziemy wiedzieli, do jakiego lekarza się udać, a może nam w tym pomóc obszerna baza placówek medycznych i leków.

6. Qchenne Inspiracje

Jeśli nie wiemy, co zrobić, by zdrowo się odżywiać, może nam w tym pomóc blog qchenne-inspiracje.pl Małgorzaty Lenartowicz, która jest zawodową dietetyczką i doradcą żywieniowym. Blog pomoże nam dobrać odpowiednią dietę.

Ale nie chodzi tu tylko o tracenie kilogramów – choć autorka jest specjalistką od racjonalnej redukcji masy ciała bez efektu jojo. Dowiemy się, jak się zdrowo odżywiać, gdy dotykają nas różne schorzenia, na przykład niedoczynność tarczycy lub atopowe zapalenie skóry.

7. Codzienniefit.pl

W zdrowym ciele zdrowy duch! A skoro tak, to warto zajrzeć na blog codzienniefit.pl Marty Hennig, trenerki personalnej. Znajdziemy tu przystępnie opisane programy treningów, a także porady dietetyczne – słowem, wszystko co pomoże nam prowadzić zdrowy tryb życia.

2 Comments

 1. Healthy Ann

  15 czerwca 2017 o 14:34

  Ja najczęściej czytam artykuły na Medonecie. Jak dla mnie są najbardziej rzetelne i językowo są dobrze napisane. Przyjemnie się je czyta.

 2. olka

  18 marca 2020 o 17:29

  Ten związek został naukowo udowodniony, że łagodzi
  układ nerwowy, pomaga w bólu i łagodzi stany zapalne; działa na
  układ endokannabinoidowy
  organizmu i może leczyć lęk i depresję.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *