O czym warto pamiętać, wykonując hybrydę?

hybrydy

Zadbaj o piękne paznokcie samodzielnie – naucz się wykonywać hybrydę we własnym domu. Wystarczy trochę wprawy, by uzyskać niezwykły efekt, który utrzyma się aż około 3-4 tygodni. Zaletami tej stylizacji jest wspaniały połysk i intensywna barwa oraz trwałość Zainwestuj w zestaw do hybryd i rozpocznij swoją przygodę, a szybko zyskasz wprawę.

Hybryda – trwałość i piękno

Cały czas hybryda cieszy się mianem najpopularniejszej metody stylizacji paznokci – do jej zalet należy m.in. trwałość, piękno, blask, intensywne kolory, wygoda. Można zdecydować się na zabieg u stylistki lub wykonać go samodzielnie w zaciszu domowym. Zacznij od skompletowania niezbędnych akcesoriów – ważne, aby były dobrej jakości, wykonane z dobrych materiałów.

Potrzebny będzie jedynie odpowiedni zestaw akcesoriów – jak lakier, lampa UV do hybrydy, top, baza, pilnik, blok polerski, waciki bezpyłowe, drewniany patyczek do odsuwania skórek, produkty do usunięcia poprzedniej stylizacji, kopytko itd. Warto zainwestować też w wielofunkcyjną frezarkę. Podpowiadamy, jak przygotować idealny manicure.

Poradnik – hybryda krok po kroku

Przygotowanie płytki paznokci.
Jedynie odpowiednio przygotowane płytki paznokci nadają się do aplikacji wybranego lakieru – tradycyjnego, hybrydowego czy żelowego. To najważniejszy krok, gdyż od niego zależy m.in. trwałość stylizacji.

Pielęgnacja skórek i płytki
Dokładnie umyj dłonie i drewnianym patyczkiem odsuń skórki. Warto je zmiękczyć, aby nie sprawiały problemów. Jeśli są wyjątkowo twarde, można je też wyciąć. Teraz sięgnij po blok polerski służący do zmatowienia płytki, a następnie po cleaner, którym usuniesz pyłki, kurz i inne zabrudzenia.

Zadbaj o kształt
Warto wcześniej zastanowić się nad kształtem paznokci, a potem opiłować je wedle własnych upodobań – mogą to być m.in. migdałki. Popularne są też paznokcie owalne i kwadratowe. Najprościej będzie użyć praktycznej frezarki, ale można też opiłować paznokcie zwykłymi narzędziami.

Aplikacja lakieru
Czas na nałożenie pierwszej warstwy lakieru – wcześniej nanieś bazę, aby lepiej dłużej się trzymał. Do jej utwardzenia potrzeba będzie lampa UV do hybrydy lub model w technologii LED. Teraz pomaluj płytkę wybranym lakierem i utwardź w lampie. Następnie nanieś drugą warstwę, a potem top, czyli lakier nawierzchniowy, który utrwali efekt i doda blasku. Na koniec sięgnij jeszcze po odtłuszczacz.

Usuwanie hybrydy
Lakiery czy lampa UV do hybrydy to akcesoria, które musisz zakupić – na tej liście nie ma jednak frezarki, a to właśnie ona pozwoli najprościej i najszybciej usunąć stylizację. Trzeba zachować ostrożność, by nie uszkodzić płytki. Jeśli nie masz tego urządzenia, wystarczający będzie też preparat na bazie acetonu, waciki i folia. Na dokładnie spiłowaną warstwę lakieru połóż wacik z acetonem i owiń go aluminiową folią. Po 20 minutach lakier powinien bez problemu odchodzić.

I gotowe! Warto jednak kilka razy przećwiczyć malowanie, zdejmowanie hybrydy i nadawanie paznokciom kształtu, aby zyskać wprawę. Starannie przygotowane i pomalowane paznokcie będą ważnym elementem każdej stylizacji.

jeden komentarz

  1. Amiga

    7 grudnia 2021 o 13:21

    Ja robiłam sobie sama paznokcie, ale zrezygnowałam, bo to jednak zbyt czasochłonne i brzydko wychodziło. W salonie 1,5h i z głowy, a w domu cały dzień nie mój. Podziwiam laski, które same sobie robią pazy.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *