Klocki LEGO, czyli klasyka i klasa na długie lata dla dziecka!

Na pewno nie raz zastanawiałaś się, co kupić dziecku na urodziny lub na święta. Warto wiedzieć, że istnieje taki prezent, który pasuje na różne okoliczności. Odpowiedni dla dziewczynki oraz dla chłopca. Dla trzylatka, ale również dla dziewięciolatka. Prezent długotrwały, praktycznie niezniszczalny. Taki, który zachwyci nie tylko dziecko, ale i świadomego rodzica, gdyż wspomaga on rozwój umysłowy i manualny dziecka. Mowa oczywiście o klockach LEGO. Dlaczego warto je kupić? Przeczytaj koniecznie!

1. Historia klocków LEGO

Historia klocków LEGO sięga roku 1932, kiedy to Ole Kirk Christiansen założył fabrykę zabawek, której nazwa brzmi po dziś dzień: „Leg godt„, czyli „baw się dobrze”. Z początkiem swojej działalności firma produkowała głównie zabawki drewniane. Pierwszy zestaw klocków wyprodukowano w 1949 roku. Klocki LEGO to już klasyka i historia klocków także w Polsce (http://www.urwis.pl/klocki/klocki-lego). Jej rozwój nastąpił w 1990 roku, po upadku komunizmu. Od tej pory możemy „dobrze się bawić” prezentując komuś klocki lub samodzielnie je układając, np. z dziećmi.

O fenomenie klocków LEGO świadczy m.in. to, że są ponadczasowe. Ich rozwój idzie z duchem czasu. Na całym świecie są ich fani, którzy często zrzeszają się w różne fan cluby. Co roku w Polsce, w różnych miastach organizowane są wystawy klocków LEGO. Ilość sprzedanych biletów świadczy o tym, że ludzie cenią sobie takie pokazy, interesują się tym, a duńskie klocki z całą pewnością nie są im obojętne.

lego friends

2. Skąd popularność lego?

Popularność tych zabawek wiąże się właśnie z ich historią. Klocki lego były pierwszymi, tak wyjątkowymi klockami. Chodzi oczywiście o kombinacje połączeń osobnych cegiełek za pomocą wypustek i gniazd. Pierwszy taki rodzaj klocków wyprodukowany został w 1949 roku. Od tego momentu możemy mówić o wielkiej popularności klocków lego. Ich unikatowy sposób łączenia został opatentowany dziewięć lat później.

Prawdziwą furorę zrobiły również ludziki LEGO, które już od 1978 roku miały ruchome części i kształtem były zbliżone do dzisiejszych mini figurek. Dane z 2010 roku pokazują, LEGO posiadało ponad siedemdziesiąt procent udziałów w całym, światowym „klockowym rynku”. Zabawki te zna każdy. Znajdują się chyba w każdym domu, w którym jest dziecko. O popularności klocków LEGO świadczyć też mogą produkcje filmów, seriali czy pojedyncze epizody np. w bajkach, np.: The Lego Movie, Legends of Chima, Mixels.

lego klinika

3. Jaki rodzaj klocków lego wybrać?

Jaki rodzaj klocków LEGO wybrać? Chcesz sprezentować dziecku LEGO, ale nie wiesz jakie dokładnie kupić? To zależy od wieku, płci i zainteresowań dziecka. Dla młodszych dzieci (od 1 do 3 lat) wybierz LEGO duplo. Dla starszych, masz naprawdę bardzo duży wybór. Przez ostatnie lata wydało ono wiele serii, np: LEGO CITY, LEGO KINGDOM, LEGO CREATOR. Takie zestawy mogą zainteresować w głównej mierze chłopców.

Jeśli osoba, której chcesz sprezentować klocki lubi np. budować miasta lub interesuje się walką średniowiecznych królestw, albo uwielbia budować zdalnie sterowane pojazdy, wybierz właśnie te powyższe. Jeśli trafił Ci się mały – wielki fan GWIEZDNYCH WOJEN, wybierz serię LEGO STAR WARS. Dziewczynki z pewnością zainteresują się serią LEGO FRIENDS. Jest ona wyjątkowo rozbudowana i na pewno idealnie sprawdzi się w przypadku dziewczynek w różnym przedziale wiekowym.

3 Comments

  1. mama_Damianka

    30 września 2016 o 12:59

    Jak czasami patrzę na rożne modele lego, to sama mam ochotę je sobie kupić. Świetna jest seria lego friends dla dziewczynek i duplo dla najmłodszych. Czytałam, że można też złożyć super robota z lego – mąż mi o tym opowiadał 😀

  2. ciocia dzieciaków

    7 października 2016 o 14:14

    Ja dzieciakom kupuję LEGO na każdą możliwą okazję. Najmłodszemu – DUPLO, Pitrusiowi – Kreator, a Paulince – LEGO Friends. Dzieciaki je kochają. Serio!

  3. apple pen

    11 października 2016 o 13:59

    Mam ogromny sentyment do LEGO. Sama już jestem dojrzałą kobietą, a kolekcjonuję minifigurki 😀 Z każdej serii staram się wybrać jedną lub dwie najlepsze, kupuję i stawiam na półce. Nie przepadam za bibelotami, ale te figurki mają u mnie stałe miejsce.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *