Domki na narzędzia od wielu lat usprawniają nam prace ogrodowe i pomagają w przechowywaniu drobnych narzędzi i sprzętów. Na większości działek możemy znaleźć takie właśnie domki, które nieraz są dodatkowo estetyczną ozdobą dla ogrodu. Bywa jednak tak, że nie jesteśmy w stanie pozwolić sobie na duży, przestrzenny domek narzędziowy. Jakie są wyjścia? Co robić, gdy mamy mały ogród, ale potrzebujemy ogrodowego schowka? Zobaczcie, jakie mamy na to rozwiązania.
Rynek budowlany oferuje na dzień dzisiejszy ogromny wybór domków ogrodowych na narzędzia. Modeli jest tak wiele, że każdy, nawet najbardziej wymagający konsument, znajdzie coś dla siebie. Możemy wybierać spośród domków wykonanych z różnych rodzajów materiałów — drewniane, metalowe, plastikowe. Domki narzędziowe mają również wiele kształtów, które możemy dopasować do własnych potrzeb. Możemy także kierować się estetyką, wybierając taki domek, który będzie zdobił nasz ogród. Istotnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę, jest wielkość. Należy ją dopasować do powierzchni działki. Oczywiście na dużej działce możemy pozwolić sobie na większy budynek gospodarczy, jednak co w przypadku, gdy miejsca mamy mało?
Istotnie na małej działce możemy postawić jedynie mały domek narzędziowy. Jednak nawet niewielki budynek można zagospodarować w bardzo praktyczny sposób. Ważne jest tutaj odpowiednie podejście. Aby mały domek spełniał wystarczająco dobrze swoją funkcję, musimy zapewnić mu przemyślane wyposażenie. Warto jest dobrze zaplanować wnętrze domku. Zadbać o to, by znalazły się w nim meble zabierające niewiele miejsca, lecz umożliwiające praktyczne przechowywanie narzędzi i sprzętów. Musimy dobrze zagospodarować przestrzeń wewnątrz domku, tak by łatwo móc utrzymywać w nim porządek i by korzystanie z niego było jak najbardziej pożyteczne.
Rozwiązaniem dla osób, które mają niewielką działkę, lub po prostu chcą poświęcić na domek jak najmniej miejsca, będzie domek przyścienny. Taki domek jest niewielki, zajmuje bardzo mało przestrzeni a mimo to, świetnie spełnia swoją funkcję. Jak sama nazwa wskazuje, jest to domek, który wymaga, by został on zamontowany przy ścianie. Nie musi to być natomiast ściana domu. Może być to ściana garażu lub mur. Pamiętajmy jednak, że domek musi być umieszczony w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od granicy działki budowlanej. Oprócz tego miejsce, gdzie umieścimy domek przyścienny, zależy tylko od naszych własnych upodobań.
O domek przyścienny musimy dbać tak jak o domek wolnostojący. W zależności od materiału, z którego jest wykonany, należy regularnie konserwować go lub myć, by zabezpieczyć przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Warto również dbać o to, by w domku panował porządek. Dobra organizacja wewnątrz to podstawa. Jeśli przypilnujemy, by przechowywane w domku sprzęty były posegregowane i dobrze zabezpieczone, wówczas korzystanie z nich będzie dla nas przyjemne i pożyteczne.
jeden komentarz