Jak samemu obciąć włosy w domu?

kobieta przed lustrem trzyma nożyczki w ręce

Masz ochotę na nową fryzurę? Zastanawiasz się, czy można wykonać profesjonalne cięcie w domu? Podpowiemy Ci, jak samemu obciąć włosy na różne sposoby, aby fryzura prezentowała się jak po wyjściu z salonu fryzjerskiego.

Jak samemu obciąć włosy na prosto?

Samodzielne obcięcie włosów w domu może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które tylko w niewielkim stopniu chcą zmienić wygląd swojej fryzury. Wykonanie prostego cięcia nie jest skomplikowane, wystarczy przygotować ostre nożyczki fryzjerskie, grzebień i stanąć przed lustrem. Rozpocznij od umycia lub zmoczenia włosów atomizerem, a następnie dokładnie je rozczesz. Zwiąż pasma w kucyk przy linii czoła i podziel na dwie równe części. Przycinaj włosy stopniowo, zaczynając od małych długości. Dla uzyskania równego cięcia kontroluj długość przycinanych pasm, porównując je z poprzednio obciętymi. Po zakończeniu strzyżenia sprawdź symetrię fryzury w lustrze. Pamiętaj też, że mokre włosy są dłuższe, dlatego po cięciu wysusz je, aby upewnić się, że uzyskany efekt Cię zadowala.

Jak samemu obciąć włosy na boba?

Ciekawą i niezwykle popularną fryzurą jest bob. Czy da się go wykonać samodzielnie? Jak najbardziej tak! Zacznij od rozczesania i zmoczenia włosów, a następnie podziel je na dwie równie części, robiąc przedziałek na środku głowy. Zrób dwie kitki i zwiąż pasma w dwóch miejscach tak, aby dolne gumki znajdowały się na wysokości cięcia. Przytnij włosy w linii prostej, a następnie rozpuść je i przeczesz palcami. Zepnij część pasm na górze głowy, pozostawiając tylko te, które będziesz przycinać. Pamiętaj, aby obcinać włosy stopniowo,  regularnie sprawdzając ich symetrię i długość. Uwzględnij także naturalny skręt pasm, który może wpływać na ostateczny wygląd fryzury.

Jak samemu obciąć włosy na krótko?

Wybierz styl, który odpowiada kształtowi twarzy i typowi Twoich włosów. Przygotuj nożyczki, grzebień i maszynkę fryzjerską. Zacznij od przycinania włosów z tyłu głowy, stopniowo przechodząc na boki. Przy skracaniu pasm na górze głowy używaj grzebienia i nożyczek, przycinając je pionowo. Pamiętaj również o przycięciu włosów wokół uszu i karku, aby fryzura wyglądała schludnie. Na koniec ułóż pasma według swoich upodobań przy użyciu wosku lub żelu.

Jak samemu obciąć włosy z tyłu?

Samodzielne obcięciem włosów z tyłu głowy może być trudne do wykonania samodzielnie. Możesz spróbować metody ze związaniem wilgotnych pasm w kucyk i przycięciem ich z przodu. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z pomocy drugiej osoby, aby włosy były przycięte równo.

Jak samemu pocieniować włosy?

Rozpocznij od dokładnego rozczesania włosów. Wybierz część pasm i unieś je pod kątem 90 stopni w stosunku głowy. Używając nożyczek, przetnij włosy pod kątem, co pozwoli Ci uzyskać efekt cieniowania. Pamiętaj, aby obcinać włosy stopniowo, zwracając uwagę na to jak się układają. W ten sposób zapobiegniesz nadmiernemu przerzedzeniu pasm. Możesz pocieniować włosy w różnych miejscach głowy, aby nadać im nieco objętości.

Przycięcie włosów w domu wydaje się naszym zdaniem znakomitym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na tym, aby zaoszczędzić nieco pieniędzy na usłudze fryzjerskiej. Jakie cięcie najbardziej wpisuje się w Twoje preferencje? Czy warto samodzielnie obcinać włosy w domu? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *