Golarka golarce nierówna! W jaką golarkę warto zainwestować?

Mężczyzna goli brodę

Golarki to jedne z najczęściej wybieranych urządzeń do pielęgnacji. Sięgają po nie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki tym niewielkim urządzeniom łatwo zachować higienę i nienagannie wyglądać. Jak zatem wybrać dobrą golarkę? Na co zwrócić uwagę?

Jakie są rodzaje golarek?

Urządzenia te dostępne są w dwóch wersjach, jako golarki z folią tnącą i golarki głowicowe. Zarówno jedne, jak i drugie można przejrzeć na stronach z produktami takich jak ta www.zadowolenie.pl/agd-male/do-higieny-i-pielegnacji/golarki, gdzie dostępne są golarki różnych, znanych marek, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Oba rodzaje tych urządzeń mają swoje plusy i minusy. Wśród zalet golarek z folią tnącą wymienia się płynne golenie, dokładność (w systemach potrójnych), efektywność i niższe ceny modeli. Do wad tych urządzeń zaliczyć można natomiast dłuższy czas golenia, co dla wielu osób może być istotną przeszkodą.

Golarki głowicowe natomiast są bardzo szybkie i dokładne. Niestety mają również minusy, wśród których wymienia się wyższą cenę modeli i możliwość zaklinowania się głowic urządzenia.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru golarki?

Wybór dobrej golarki wcale nie jest taki oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim musi być ona komfortowa i powinna dobrze leżeć w ręce. Bardzo ważne jest także zasilanie. Obecnie na rynku dostępne są golarki o różnych typach zasilania: sieciowe, akumulatorowe, sieciowo-akumulatorowe i na baterie.

Golarki sieciowe to urządzenia, które muszą być podłączone do sieci. Przez to nie są mobilne, co dla niektórych osób może być wadą. Nie trzeba jednak pamiętać o tym, by je ładować, nie ma też ryzyka, że wyłączą się w trakcie golenia.

Golarki akumulatorowe są bezprzewodowe, zatem mogą być używane dosłownie wszędzie. Trzeba jednak pamiętać o regularnym ładowaniu urządzenia.

Dobrym rozwiązaniem jest wybór golarek sieciowo-akumatorowych, które łączą w sobie cechy obu wyżej wymienionych urządzeń. Można ich używać zarówno w wersji bezprzewodowej, jak i „na kablu”.

Golarki na baterie to najczęściej urządzenia turystyczne. Nie ma możliwości naładowania w nich akumulatora, pozostaje jedynie wymiana baterii, które mogą szybko się zużywać.

Wybierając golarki, trzeba jeszcze zwrócić uwagę na czas ładowania modeli bezprzewodowych. Istotny jest również czas pracy urządzenia. Oprócz tego, warto sięgać po zestawy, w których producent dodał akcesoria do konserwacji golarki. Mogą to być specjalne olejki i szczoteczki ułatwiające czyszczenie.

Funkcje dodatkowe golarek

Warto zwracać uwagę na funkcje dodatkowe w golarkach. W niektórych modelach dostępna jest możliwość golenia na mokro, co zmniejsza ryzyko podrażnień. Dobrze by było, gdyby urządzenia te były wodoszczelne i można było je płukać pod bieżącą wodą.

Niektóre golarki mają bardzo przydatną funkcję podnoszenia zarostu, dzięki której golenie będzie dokładniejsze. W wybranych urządzeniach można spotkać także trymer, który umożliwi przycięcie zarostu do odpowiedniej długości. Wybierając golarkę, której będziemy często używać, warto też sprawdzić czy ma ona powłokę antypoślizgową, które zapobiegnie wypadnięciu urządzenia z dłoni.

jeden komentarz

  1. paweł

    5 stycznia 2018 o 09:36

    Zdecydowanie coś w tym jest, a golarki bywają tak różne, że każdy, kto chciałby taką nabyć, musi wybierać pod siebie swoje potrzeby. Sam z golarki jako takiej nie korzystam, tylko z trymera, żeby ładnie podciąć zarost

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *