Co wybrać, dżakuzi czy basen?

Wanna dżakuzi w drewnie z ciepłą wodą

Jakiś czas temu ktoś wymyślił, że basen można mieć w ogrodzie, a nawet we wnętrzu domu. Później pojawiła się koncepcja dżakuzi, które również obecnie możemy mieć jako swoje prywatne spa. Co jest lepsze? Na co się zdecydować?

Jakie są zalety dżakuzi?

Kto tak naprawdę nie marzy o prywatnym, domowym spa, do którego mógłby wskoczyć po męczącym dniu i wygrzać mięśnie, może nawet w miłym towarzystwie? Chyba każdy, szczególnie, że wiele osób pracuje w trybie siedzącym, przed ekranem komputera, 8 godzin dziennie. Także relaksujący masaż wodny to dla wielu spełnienie marzeń.

Zacznijmy od tego gdzie szukać oferty takiego minibasenu spa. Dżakuzi w wielu wersjach podejrzymy np. na stronie sundance.pl/basen-czy-dzakuzi. Wbrew pozorom rodzajów takiego sprzętu jest wiele. Posiadają różne funkcje, wymiary oraz stylowy design, który możemy dopasować do naszego wnętrza.

warto przeczytać:  Jak nie zwariować z dzieckiem w domu? 5 pomysłów na zabawy

Pierwszą zaletą dżakuzi są jego wymiary. Na zwykły basen trzeba poświęcić minimum 8 metrów, by dorosła osoba mogła spokojnie popływać. Jeśli nie dysponujemy większym terenem, taka wersja mini basenu i to z hydromasażem jest świetną alternatywą. Bez problemu można zainstalować dżakuzi zarówno we wnętrzu domu, jak i w ogrodzie.

Kolejnym pozytywnym aspektem jest cena. Może nie jest to oczywiste, ale jeśli chcemy postawić w ogrodzie porządną konstrukcję basenu, to musimy przewidzieć wydatek o wysokości co najmniej 30 tysięcy złotych. W przypadku basenu we wnętrzu domu jest to nawet koszt 200 tysięcy złotych. A swoje prywatne dżakuzi spokojnie możemy już mieć za kwotę od 20 do 60 tysięcy.

Dżakuzi w ogrodzie

Dodatkowo, z dżakuzi możemy korzystać przez cały rok. Wręcz przyjemniej jest wygrzewać się, podczas gdy wokół mroźno i zimno, a z pływania w basenie raczej nie będziemy odczuwać przyjemności. Ewentualnie można zainwestować w ogrzewanie takiego basenu, natomiast koszta tego są ogromne.

warto przeczytać:  Tchibo to nie tylko kawa! Co jeszcze oferuje i jaka jest historia Tchibo?

Także formalności są znikome, przy zakupie dżakuzi, nie musimy wnioskować o zezwolenia na budowę, tak jak w przypadku basenu.

No i na koniec, zalety hydromasażu, o których chyba każdy wie. Pierwotnie, celem takiego masażu, był kojący wpływ na bóle artretyczne. Teraz możemy korzystać z dżakuzi w celach relaksacyjnych. Przebywając w ciepłej wodzie poddajemy się także pozytywnemu działaniu termoterapii.

Czy warto mieć własny basen?

Jeżeli chcemy aktywnie spędzać czas, wykorzystując naszą ogrodową przestrzeń, powinniśmy postawić na basen. W przypadku gdy ważny jest dla nas sport, pływanie w prywatnym basenie skutecznie nam ułatwia sprawę. Kiedy tylko chcemy, wskakujemy do wody i możemy pływać.

Dodatkowym atutem jest możliwość oswajania naszych dzieci z wodą, uczenia ich pływania. Jest to też po prostu świetna rozrywka i orzeźwienie w upalne dni.

warto przeczytać:  Jak spędzać czas z przyjaciółmi?

Posiadając tak drogi dodatek w ogrodzie czy w domu, pewnie będziemy czuli się zmobilizowani do częstego korzystania z niego, a co za tym idzie, będziemy mieli bardzo dobrą kondycję i na bieżąco uda nam się spalać kalorie. Basen jest nawet lepszy niż siłownia.

Podsumowując, ze względów ekonomicznych i formalnych, bardziej korzystne jest posiadanie własnego dżakuzi. Jednak sami musimy ocenić na czym najbardziej nam zależy i jak chcemy spędzać czas. Czy relaksować się wśród bąbelków, czy ćwiczyć formę w basenie.

jeden komentarz

  1. jacuzzi man :)

    29 grudnia 2016 o 12:47

    taki mały basen w ogrodzie, już nei ważne czy to dżakuzi czy basen z nazwy, to by mi się przydał 🙂

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *