Co to są wanny SPA?

Wanna SPA na tarasie z pięknym widokiem

Wanny SPA, jacuzzi czy też inaczej wanny hydromasażem kojarzą się z jednym – przyjemnym luksusem służącym zarówno do wypoczynku, jak i posiadające właściwości lecznicze. Czym jednak są wanny SPA? Czemu mogą służyć i dla kogo mogą być przeznaczone?

Czym są wanny SPA?

Mówiąc najprościej wanny SPA specjalne urządzenia, które przeważnie służą jako ciekawa forma relaksu. Mogą to być wanny zarówno domowe, jak i ogrodowe, a ich wielkość w zależności od wyboru sprawia, że mogą pomieścić od dwóch do około ośmiu osób. Wanny te, popularnie nazywane jacuzzi wyposażone są w specjalne funkcje masażu wodnego często z w kilku różnych opcjach. Coraz częściej ludzie decydują się na zamontowanie jacuzzi w swoich domach, ale dobrze jest wiedzieć o tym, że wanny SPA warto kupić w firmach, które kompleksowo zajmują się urządzeniami i serwisem SPA (przykład: actigroup.pl/wanny-spa), bo tylko to może nam zagwarantować pełną satysfakcję z posiadania takiego urządzenia.

Jakie są rodzaje wanien SPA?

Wbrew pozorom typów jacuzzi jest kilka, w zależności od tego, gdzie chcemy taką wannę umieścić, a także także jak ma być zamontowana i jakie funkcje ma pełnić. Tak więc wanna SPA może być zarówno wolnostojąca, czyli kompaktowa, jak również być w zabudowie. Ten typ zazwyczaj umieszczany jest w ogrodach czy na tarasach na wolnym powietrzu. Zazwyczaj są one wybierane przez osoby prywatne. Istnieją modele publiczne, które najczęściej wybierane są do większych obiektów (publicznych) czy też w momencie, gdy są będą one używane przez większą ilość osób. Chodzi tu przede wszystkim o względy higieniczne.

Do czego może służyć wanna SPA?

Przede wszystkim, jak zostało wspomniane, tego typu wanny służą do relaksu, a wbudowana możliwość hydromasażu sprawia, że w takiej wannie można spokojnie wypocząć choćby po ciężkim dniu w pracy. Dodatkowo jacuzzi może także być wykorzystywane w charakterze leczniczym, ponieważ oprócz walorów relaksacyjnych bardzo korzystnie wpływa na nasze ciało, rozluźnia napięte mięśnie, poprawia krążenie krwi, wpływa pozytywnie na stawy i sprawia, że nasza skóra wygląda zdrowiej. Dobrze sprawdza się wśród osób mających problemy z kręgosłupem i kośćmi. To doskonały sposób na leczenie dolegliwości bólowych w domowych warunkach.

Czy domowe SPA to dobry wybór?

Tak, jeżeli mamy odpowiednie warunki i chcemy sobie pozwolić na odrobinę luksusu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jacuzzi trzeba odpowiednio dobrać, a także, co jest równie ważne, regularnie o nie dbać, czyścić oraz konserwować, by mogło nam służyć jak najdłużej i jak najlepiej. To jaki typ wanny spa wybierzemy zależy od nas, ale w połączeniu z fachowymi poradami ze strony producenta z pewnością wybierze się to, co dla naszych domowych warunków będzie najlepsze, a dzięki temu będziemy mogli się cieszyć luksusem w domowym zaciszu.

Popularność wanien SPA wciąż rośnie!

Jeszcze paręnaście lat temu mało kto słyszał o wannach SPA czy też wannach z hydromasażem, nie mówiąc już o tym, by ktokolwiek posiadał je u siebie w domu, teraz jednak od kilku lat tendencja ta zaczyna się zmieniać, a na polskim rynku pojawia się coraz większa ilość producentów jacuzzi. To tylko świadczy o tym, jak zmienia się nasze postrzeganie oraz mentalność. To już nie tylko luksus dla wybranych, ale także dla każdego z nas.

jeden komentarz

  1. Rozmarzona

    15 czerwca 2017 o 14:19

    Świetnie wyglądają takie wanny, szczególnie na tym zdjęciu. Jak się ma dom w górach to warto pomyśleć o takim minibasenie do ogrodu. Widoki muszą być nieziemskie.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *