TOP 5 producenci domków letniskowych

Drewniany domek letniskowy

Własny domek letniskowy to marzenie niejednego z nas. I tak naprawdę, jeśli tylko posiadamy działkę, to nic nie stoi na przeszkodzie, by to marzenie zreazliować. Trzeba tylko wiedzieć, które firmy oferują najlepszy stosunek ceny do jakości – jeśli chcecie się tego dowiedzieć, sprawdźcie listę pięciu najlepszych producentów drewnianych domków letniskowych.

 

1. Drewnolandia – jakość i doświadczenie

Pierwszymi konstrukcjami wykonanymi z drewna przez firmę Drewnolandia były altany ogrodowe. Z czasem ich oferta rozszerzyła się o m. in. tarasy, drewutnie czy domki grillowe. Domki letniskowe to także realizacje firmy Drewnolandia, a wszystkie wykonane są z niezwykłą dbałością o szczegóły oraz z wysokim standardem wykończenia. Zresztą z tego powodu firma Drewnolandia została wyróżniona nagrodą Jakość Roku 2013. A co ich jeszcze wyróżnia? Używają certyfikowanych materiałów, które są bezpieczne i przede wszystkim wytrzymałe. W swojej ofercie mają domki letniskowe o różnych wymiarach, które produkowane są z drewna świerkowego lub sosnowego. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza domki posiadające taras lub antresolę.

2. Dom-Hurt – producent domów z drewna

Dom-Hurt specjalizuje się w produkcji domów z drewna, które znajdują właścicieli zarówno w kraju, jak i zagranicą. W swojej ofercie posiadają domy mieszkalne, letniskowe, altanki oraz meble ogrodowe. Mogą pochwalić się własnymi halami produkcyjnymi, parkiem maszynowym oraz bazą transportową. Ich domki letniskowe wykonywane są w konstrukcji szkieletowej, przy czym dominują domki parterowe. Firma Dom-Hurt umożliwia również wykonanie domku w oparciu o prywatny projekt.

3. Zbylut – przedsiębiorstwo budowlane z doświadczeniem

Firma Zbylut funkcjonuje na rynku od 1986 roku, czyli od trzydziestu lat! Zaczynali od niedużych wyrobów drewnianych, głównie boazerii. Jednak z czasem ich działalność znacznie się rozwinęła i rozpoczęli produkcję domków letniskowych z drewna. Czym się wyróżniają? Z pewnością wykorzystaniem ekologicznych surowców, które są najwyższej jakości. A produkowane przez nich domki, wykonane są w konstrukcji ramowo-szkieletowej. Chwalą się również tym, że potrafią dokonać montażu obiektu w jeden dzień.

4. Rodzinna spółka Jar-Mat

Firma Jar-Mat początkowo specjalizowała się w produkcji mebli, zarówno ogrodowych, jak i do mieszkań/domów. Dziś wykonują domy mieszkanie oraz letniskowe, a do każdego projektu podchodzą bardzo indywidualnie. Wykorzystują specjalnie obrobiony surowiec, dzięki czemu ich konstrukcje są trwałe, pomimo upływu lat. W swojej ofercie, oprócz domków letniskowych, posiadają domki ogrodowe, altany i meble.

5. Mar-Bor – specjaliści w drewnianych konstrukcjach

Mar-Bor jest producentem domów mieszkalnych, letniskowych, garaży, altan oraz wiat z drewna. Działają od 1990 roku i przez ten cały czas stale nabywają doświadczenia. Stosowane przez nich surowce są starannie dobierane oraz impregnowane, dzięki czemu cechują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne. Do każdego klienta podchodzą też w sposób indywidualny i doradzają we wszystkich kwestiach.

3 Comments

 1. Dorothe

  23 września 2016 o 13:18

  Domek letniskowy można wykonać samodzielnie. U mnie na działce, nad budową domku pracował dziadek z mężem. Wyszło rewelacyjnie!

 2. kasamisiukasa

  28 września 2016 o 15:56

  Samoróbki mają swój urok, ale stawiałbym na producenta. Gwarancja jakości wykonania, drewna, impregnacji…to przemawia za „fabryką” domów.

  • Pinokio

   7 października 2016 o 14:16

   Ja bym się bała robić samodzielnie. Lepiej zamówić u ekipy i mieć pewność, że żadna belka nie zleci nam na głowy.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *