Jakie kafelki wybrać do łazienki? Za które warto dać więcej?

łazienka

Wybór kafelek do łazienki jest obecnie niesamowicie szeroki. Dostępne są różnorodne wzory, kolory, a nawet kształty oraz wielkości. Od tego, jakie kafelki wybierzemy zależy bardzo wiele, dlatego powinniśmy poważnie przemyśleć swoją decyzję. Od czego zacząć dobieranie płytek do łazienki, na co powinniśmy zwrócić uwagę, za jakie płytki warto zapłacić więcej?

Jak dobierać kafelki do łazienki?

Jest kilka ważnych zasad, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze odpowiednich kafelek do łazienki. Przede wszystkim należy zacząć od stworzenia projektu, który uwzględni rozmieszczenie wszystkich urządzeń mających znajdować się w łazience. Dopiero wtedy będziemy mogli zdecydować, jaka będzie optymalna wielkość kafelek. Ich rozmiar powinien być taki, aby zminimalizować ilość płytek, które będzie trzeba przyciąć. Uwagę powinniśmy zwrócić także na układ fug oraz ich szerokość, aby dokładnie dopasować kafelki do wielkości i kształtu powierzchni, na której mają się znajdować.

Gdy określimy już, jaka będzie optymalna wielkość kafelek do łazienki, możemy wybrać się na zakupy. Najlepiej wybrać miejsce, w którym jest naprawdę duży wybór płytek łazienkowych. Różnorodne wzory i rozmiary mają kafelki z salonu Bellamica, w którym znajdują się wyłącznie produkty wysokiej jakości. Warto wybierać kafelki sprawdzonych producentów, nawet jeśli ich cena jest stosunkowo wysoka, gdyż mamy wtedy pewność, że posłużą nam przez wiele lat.

Jakie kafelki do małej łazienki?

Większość mieszkań, a nawet domów posiada raczej niewielkich rozmiarów łazienki. Wybór kafelek w takiej sytuacji jest wyjątkowo trudny, jednak należy pamiętać, że zawsze da się znaleźć odpowiednio satysfakcjonujące rozwiązanie. Głównym celem aranżacji takiego wnętrza jest powiększenie go optycznie. W tym celu powinniśmy wybrać kafelki łazienkowe, które odbijają światło i rozpraszają je. Odpowiednie będą więc płytki do łazienki z połyskiem, bardzo ważne będzie także odpowiednie oświetlenie.

Bardzo ważną kwestią jest również kolor kafelek do łazienki. W niewielkich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się chłodne i jasne barwy. Co ciekawe, w małych łazienkach dobrym rozwiązaniem są duże płytki. Chcąc wydłużyć optycznie ściany, powinniśmy je położyć do 2/3 wysokości, a do tego zastosować listwę pozorną w podwieszonym suficie.

Duża łazienka – jakie kafelki?

Jeśli należymy do grona szczęśliwców, którzy mają do zagospodarowania dużą łazienkę, to możemy spokojnie puścić wodze aranżacyjnej wyobraźni. Jeśli chodzi o kolorystykę, to możemy pozwolić sobie na pewną dowolność. Świetnie sprawdzą się kafelki łazienkowe o dużym formacie, w jednolitym kolorze, ale równie dobrze możemy je przełamać jakimś mocniejszym akcentem. Nowoczesne projekty proponują płytki łazienkowe o ciekawej fakturze i wzornictwie. Warto jednak postawić na oszczędność w kwestii kolorów, a także postarać się, by wystrój wnętrza łazienki był spójny stylistycznie z resztą domu lub mieszkania.

jeden komentarz

  1. helka

    16 grudnia 2019 o 21:48

    W łazience mam płytki imitujące drewno, bardzo mi się takie połączenie podoba. Kupiliśmy wszystko do łazienki w salonie. Tam mieliśmy wybór duży , piękne kolekcje ceramiki paradyż i tubądzin.

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *