Piękny wystrój dzięki roślinom LEGO z serii Botanical Collection

wazon z kwiatami

Klocki LEGO to nie tylko fantastyczna zabawa, przestrzeń do kreatywności czy sposób na rozwój wyobraźni. Zestawy LEGO mogą stanowić również ozdobę pomieszczeń. Doskonały przykład stanowi seria Botanical Collection. Stworzona z inspiracji do natury oraz pięknych kwiatów i roślin, może zapewnić piękny wystrój wnętrza. I świetnie wpasuje się w klimat nie tylko pokoju dziecięcego, ale nawet salonu czy biura. Poznaj zestawy LEGO Botanical.

Rośliny, czyli naturalne otoczenie

Chociaż we współczesnym świecie możemy czasami o tym zapominać, najbardziej naturalne otoczenie dla człowieka stanowią rośliny. Stąd w domach, mieszkaniach, biurach czy różnego rodzaju lokalach usługowych, nieodłączny element wystroju wnętrza stanowią rośliny. Sama ich obecność pozwala dodać wnętrzu kolorytu, rozbudzić je i cieszyć oczy osób przebywających w danej przestrzeni. Teraz, dzięki LEGO Botanical Collection możesz jeszcze bardziej wzbogacić wnętrze, uzupełniając aranżację o unikalne zestawy kwiatów i roślin z klocków LEGO. Za ich pomocą możesz stworzyć jeszcze bardziej naturalne otoczenie.

Klocki LEGO w dorosłym wydaniu

Klocki LEGO to dla wielu dorosłych jedna z tych zabawek, która w dzieciństwie pozwalała rozwijać kreatywność, projektować budynki, składać różnego rodzaju maszyny. Stanowiły wręcz nieodłączny element każdego pokoju dziecięcego. Jednak coraz bardziej wysublimowane zestawy LEGO sprawiają, że stały się one już nie tylko domeną pokojów dziecięcych. Właśnie do takich kolekcji należy LEGO Botanical. Pięknie zaprojektowane zestawy roślin, imitujące naturalne kwiaty, idealnie wpiszą się w każdą przestrzeń. Pozwolą także dorosłym odnaleźć w sobie dziecko na nowo podczas składania złożonych z wielu elementów zestawów.

Baw się i kreuj

LEGO Botanical Collection to seria, która doskonale sprawdzi się w roli zabawki łączącej pokolenia. Klocki LEGO są wszak przeznaczone nie tylko dla dzieci. Ze względu na dużą liczbę elementów, a także skomplikowanie zestawów Botanical Collection, są one polecane zarówno starszym dzieciom, jak i nawet dorosłym. Składając piękny bukiet, możemy wspólnie ze swoimi pociechami przeistoczyć się we florystów, tworzących wymarzone kompozycje kwiatowe. Razem z dziećmi możemy podejmować decyzje, w których miejscach w domu nasze klocki LEGO Botanical Collection będą stanowić element wystroju wnętrza. Zestawy LEGO pobudzają wyobraźnię i kreatywność i są świetnym sposobem na spędzenie czasu wspólnie z dzieckiem.

Rozrastające się zestawy

Seria LEGO Botanical Collection pojawiła się na rynku w 2021 r. Po pierwszych 2 zestawach w 2022 r. dołączyły do niej kolejne, tworząc już teraz 5 unikalnych i pięknych kompozycji;

 • bukiet kwiatów;
 • drzewko bonsai;
 • orchidea;
 • strelicja królewska;
 • sukulenty.

A to jeszcze nie koniec, bowiem natura wciąż inspiruje projektantów klocków LEGO. Poznaj zestawy LEGO Botanical Collection, które już teraz mogą stanowić ozdobę Twojego domu, mieszkania czy biura!

Bukiet kwiatów LEGO

W skład zestawu, który tworzy bogaty bukiet kwiatów LEGO Botanical wchodzi 756 elementów. W środku znajdziemy zarówno kwiaty, jak też łodygi, liście i inne elementy, które pomogą ozdobić nasz bukiet oraz stworzyć ciekawą kompozycję. Złożony zestaw możemy umieścić w wazonie i oczywiście nie musimy obawiać się o to, że rośliny stracą swój piękny kolorowy wygląd. Łodygi mają regulowane długości, co ułatwia dopasowanie bukietu do różnych wazonów.

W zestawie Bukiet Kwiatów LEGO znajdziemy różnorodne kwiaty. Jest tam aż 6 różnych gatunków:

 • róża;
 • lwia paszcza;
 • lawenda;
 • aster;
 • stokrotki;
 • maczek kalifornijski.

Różne możliwości łączenia kwiatów i łodyg sprawiają, że możemy puścić wodze fantazji i zaprojektować przeróżne bukiety.

Drzewko bonsai LEGO

Jedną z najbardziej charakterystycznych i oryginalnych roślin ozdobnych są drzewka bonsai. To niezwykle pożądane rośliny, które uznaje się za przynoszące szczęście. Zestaw drzewko bonsai LEGO Botanical składa się z 878 elementów. Pozwala zbudować zarówno piękne, niewysokie drzewko, jak też doniczkę i podstawkę. Cała złożona konstrukcja ma 18 cm wysokości, 21 cm długości i 20 cm szerokości. Co więcej, dodatki sprawiają, że korona drzewa wcale nie musi być zielona – możesz ją zmienić stosownie do swojego nastroju. Zestaw LEGO Botanical Drzewko Bonsai to także świetny pomysł na prezent.

Orchidea LEGO

Orchidee, znane także jako storczyki, to piękne kwiaty, które są jednak trudne w uprawie. Potrafią być bardzo wymagające, chociaż ich wygląd potrafi wynagrodzić starania i dbałość o kwiaty. Dla osób, które chcą cieszyć wzrok pięknem orchidei, ale bez konieczności poświęcania czasu i energii na jej pielęgnację, idealnym rozwiązaniem będzie Orchidea LEGO Botanical. To zestaw mający 608 elementów i ich złożenie jest jedynym momentem, który wymaga troski i zaangażowania nieco czasu. Jest to jednak także wspaniała zabawa!

Strelicja królewska LEGO

Już sama nazwa rośliny „strelicja królewska” mówi o tym, że mamy do czynienia z nietuzinkowym, wyjątkowym kwiatem. I rzeczywiście strelicja królewska to jeden z najbardziej pożądanych kwiatów ozdobnych.

Również wśród zestawów LEGO Botanical Collection strelicja królewska zajmuje szczególne miejsce. Jest jednym z wyższych kwiatów, bowiem złożona mierzy ok. 46 cm wysokości. Sam zestaw jest także dość rozbudowany, ma aż 1173 elementy, a jego złożenie można potraktować nawet jako swego rodzaju wyzwanie. Jednak w przypadku kwiatu, który określa się także mianem rajskiego ptaka, warto cierpliwie czekać na efekt końcowy.

Sukulenty LEGO

Wszystkie zestawy z serii LEGO Botanical Collection należą do niewymagających pod względem utrzymania już złożonych kwiatów. Mając na uwadze charakterystykę naturalnych roślin, sukulenty powinny być pod tym względem szczególnie wdzięczne. Są to wszak rośliny niewymagające zbyt wiele wody czy szczególnej troski. Oczywiście najmniej troski wymagają sukulenty LEGO Botanical Collection. W skład zestawu wchodzi 771 elementów, które składają się na łącznie 9 osobnych roślin. Oczywiście po złożeniu mogą stanowić jednolitą kompozycję, jak również ozdabiać wnętrze rozstawione pojedynczo w różnych zakątkach pomieszczenia.

2 Comments

 1. Julka

  22 września 2022 o 12:16

  Te zestawy lego prezentują się naprawdę super. Może się skuszę, to będą jedyne kwiatki których nie zabiję 😀

 2. Krzysiu

  11 stycznia 2023 o 08:14

  Piękne te zestawy są jednak nie na moją kieszeń. Może kiedyś będę mógł sobie na nie pozwolić

dodaj odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *