Parki linowe na Śląsku

park linowy

Lubisz się trochę poruszać, a jednocześnie jesteś fanem adrenaliny? Parki linowe to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu wraz ze znajomymi. Wbrew pozorom są całkowicie bezpieczne dzięki specjalistycznej asekuracji. Nie przeszkadza to jednak w przeżyciu prawdziwego dreszczyku emocji. Nie da się jednak ukryć, że przechodzenie tej samej trasy kilka razy jest raczej nudne i nie dostarcza już tych samych przeżyć. Warto więc sprawdzać różne parki linowe. Jeśli jesteś ze Śląska, to mamy dla Ciebie świetną niespodziankę – poniżej lista najciekawszych parków linowych z tego regionu. Sprawdźcie je koniecznie.


1. Śląski Park Linowy w Chorzowie
2. Base Camp W Istebnej
3. Park Linowy Paprocany
4. Przygoda Park w Wiśle


1. Śląski Park Linowy w Chorzowie

Obok Śląskiego Wesołego Miasteczka w Parku Śląskim można znaleźć wiele innych atrakcji. Jedną z nich jest właśnie Śląski Park Linowy, do którego można się wybrać całą rodziną. Znajdziemy tu trzy trasy o różnym stopniu trudności, które zbudowane w głównej mierze z 26 drewnianych pali. Stworzono tu również specjalną trasę dla najmłodszych, dzięki której również maluchy będą mogły przeżyć kilka przygód, bawiąc się na linach. Najtrudniejsza trasę w 2007 roku była uznawana za jedną z najcięższych do przejścia w całej Polsce, jednak od tego czasu inne parki stworzyły bardziej zaawansowane przeszkody. Mimo wszystko jednak warto wpaść do Chorzowa i powspinać się po drewnianych palach kilka metrów nad ziemią.

2. Base Camp W Istebnej

To park linowy, który ciągle się rozwija. Obecnie znaleźć tu można cztery trasy. Ostatnia z nich wymaga dużej sprawności fizycznej, a także odwagi, ponieważ znajduje się kilkanaście metrów nad ziemią. Pierwsza trasa sprawdzi się idealnie w przypadku najmłodszych. Druga w kolejności na pewno przypadnie do gustu osobom o średniej sprawności fizycznej. Trzecia to same zjazdy. Nie zmęczycie się na niej, ale pooglądacie piękne widoki z zawrotną prędkością. Ogromną atrakcją jest też drzewo wspinaczkowe o wysokości 18 metrów.

3. Park Linowy Paprocany

Jeśli zawitaliście kiedyś do Tychów, to z całą pewnością zachwyciliście się Paprocanami, czyli terenem wypoczynkowym, którego główną atrakcją jest przepiękne jezioro. Nie jest to jednak jedyna z rzeczy wartych zobaczenia. W pobliżu można znaleźć również ciekawy park linowy z sześcioma trasami, których łączna długość to ponad 1200 metrów. Trasy oczywiście podzielone są ze względu na poziom trudności.

4. Przygoda Park w Wiśle

W Wiśle można znaleźć moc atrakcji, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest tu również park liniowy i to nie byle jaki. Przygoda Park dysponuje 5 trasami. Pierwsza z nich – Zielona – przeznaczona jest dla dzieci. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę Kamikaze i na pewno spodoba się weteranom tego typu rozrywek. Trasy są tu doskonale przygotowane, a przeszkody na poszczególnych punktach wymagają od przechodzących nie tylko siły, lecz również logicznego myślenia.

Ocena: 5.0/5, głosów: 3.
przeliczanie głosów...
 • radek

  byłem w Istebnej w tym parku linkowym, super i dość niebanalny nie było nudno, na zboczu, ukryty w lasach, dłuuuuuuugie zjazdy tyrolskie i dużo fajnych przeszkód dlatego polecam

 • daniel

  Dla tych co nie mają leku wysokości zabawa na 102.

 • Izolda

  Chętnie bym się wybrała do takiego parku, ale ta wysokość mnie odstrasza. Może kiedyś się do tego przekonam, ale teraz to wątpię.

 • Lanolina

  Byłam kiedyś parku linowym i bardzo mi się podobało. Skoro na Śląsku jest ich tyle, to ile musi być w całej Polsce? Czad! A ścianki wspinaczkowe? Chodzicie?